Autor Wątek: Mariusz Wlazły ukarany... za grę na czas  (Przeczytany 2598 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Stefan

  • Gość
Mariusz Wlazły ukarany... za grę na czas
« dnia: 05 Marca 2007, 11:09:32 »
Siatkarz reprezentacji Polski, czołowy atakujący Mariusz Wlazły został ukarany za grę na czas. Na razie kara przybrała formę upomnienia, jednak gdy proceder ten będzie się powtarzał, nie wyklucza się odsunięcia siatkarza od paru spotkań.
- Kurczę, nie  wiem o co chodzi – powiedział Wlazły – przecież czas w siatkówce nie ma żadnego znaczenia, a poza tym w siatkówce nie można grać na czas, ponieważ nie ma zegarów. No a że czasami dłużej poleżę na parkiecie, to chyba nic nie szkodzi, kurcze, nie?
Innego zdania jest międzynarodowy sędzia siatkarki pan Josef Hovanec z Koszyc, który udzielił upomnienia naszemu siatkarzowi.
- Twierdzenia pana Wlazłego, że czas nie gra roli w siatkówce to zwykłe mydlenie oczu – grzmiał wzburzony – a mówienie, że podczas meczów siatkarskich nie jest włączony zegar zakrawa na kpinę.
Prezydium Polskiego Związku Piłki Siatkowej bacznie przygląda się sprawie, ale mając na względzie podpisane umowy sponsorskie oraz zakontraktowane mecze (w tym finał Ligi światowej)  oraz inne zobowiązania wobec federacji światowej – niewiele może zrobić w tej sprawie.
Roważa się jednak możliwość odsunięcia siatkarza od gry.
« Ostatnia zmiana: 06 Marca 2007, 17:14:27 wysłana przez Stefan »