Logo
Start    O rodzinie    Osoby   Lista odcinków   Forum   Kontakt  Zembaty  Tfurczość klubu   PiosenkiPort Artur 1905 r. - zdjęcia nadesłane przez Toma.

Witam,
Czas ucieka a od niezapomnianego roku 1905 minęło juz 103 lata.
Dla wzbogacenia wiedzy o życiu i działalnosci Dziadka Jacka w okresie jego sławetnej służby i kampanii w Port Artur należy przypomnieć dwa archiwalne zdjęcia z tego, legendarnego już dziś, okresu jego życia.
Ta zwiewna, niewieścia postać w środku to niewątpliwie Kapral Jedziniak. Druga od góry po prawej stronie w fantazyjnie nałożonej czapce na czubku głowy to może, ale nie musi, być Dziadek Jacek! Na prawo od niego to najprawdopodobniej Sebek Sewastopolski ze swoimi sławetnymi wąsikami.
Drugie zdjęcie też ma wiele uroku i oddaje prawdziwą atmosfere tych męskich, twardych przyjaźni panujących w żołnierskich ziemiankach Port Artur. Pośrednim potwierdzeniem tego faktu są rosyjscy marynarze jak zwykle głęboko zaangażowani w życie kulturalne.
Trzecie zdjęcie to jedna wielka zagadka. Sebek Sewastopolski kiedyś, po pijanemu podobno mówił, że na tym zdjęciu widzimy Igę Korczyńską tancerkę teatrzyku Annanas wraz ze wszystkimi swymi tańczącymi koleżankami. Niestety, tak był pijany, że nie udało się z niego wyciągnąć która to osoba! Dociekania, komentarze i domniemania na cały ten złożony i pasjonujący temat pozostawiam członkom forum.

Pozdrawiam i życze dobrej zabawy,
Tom

(Kliknij na zdjęcie, żeby je powiększyć)


Port Artur 1

Port Artur 2

Która to Iga?

 Powrót - Tfurczość klubu