Autor Wątek: czy ktoś może pomóc ? :) please :)  (Przeczytany 168289 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Stefan

  • Gość
Odp: czy ktoś może pomóc ? :) please :)
« Odpowiedź #990 dnia: 12 Marca 2016, 17:42:15 »
Nie szarp się, ale szukaj...
Chyba nie sharp się...
Sharp, sharp...

Stefan

  • Gość
Odp: czy ktoś może pomóc ? :) please :)
« Odpowiedź #991 dnia: 17 Marca 2016, 20:30:16 »
Kurwa jego zapierdolona mać!
Szukam konwertera m4a do mp3.
Coś ściągłem (wydawało się z legalnej/dobrej strony) i potem pół dnia leczyłem się z wirusów.
Czy ktoś ma take cuś (zainstalowane i działające)?
Kolega podesłał mi paczkę fajnych rzeczy ale moja sansa (nowa) nie lubi m4a :(
Help!
I przepraszam za ev!

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: czy ktoś może pomóc ? :) please :)
« Odpowiedź #992 dnia: 17 Marca 2016, 20:34:12 »
I przepraszam za ev!

Przepraszam, ale to muszę zachować dla potomności.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: czy ktoś może pomóc ? :) please :)
« Odpowiedź #993 dnia: 16 Września 2016, 01:33:24 »
Tak się złożyło że sam mam pewnego pojęciowego mola co mnie gryzie - w dodatku sam go sobie wyhodowałem. A było tak. W zacnym towarzystwie, przy - jak to określał p. Sapkowski - napoju owocowo warzywnym, wspominaliśmy stare filmy i seriale. Ktoś odgrzebał sławny "Space 1999" a później jakoś wszyscy przypomielismy sobie pewien serial. Moje "pomożecie" dotyczy jego tytułu, ale tez i wszelkich szczegółów. To co wiemy to:
- Był emitowany w TV1 prawdopodobnie około 1979-80. Studio Dwa, "Pogoda dla bogaczy" - ta epoka.
- Ogólny schemat mocno przypominał "The X-Files" (Obcy, rząd, czarne helikoptery, te klimaty), ale to akurat na 50% jest nakladanie się lepiej pamiętanego serialu na ten pamiętany słabiej.
- Zarys fabuły: w wiejskiej okolicy USA rozbija się latający talerz. Obcy są nie do odróżnienia od lokalsów i starają się przetrwać. Szanse są bo rozgrywają miejscowych przeciwko sobie a teren jest odludny i wraku nikt nie odkrył (to jeszcze nie czasy sawietskich satelitów Jantar i Google Earth). Obcy dysponują też niezłą bronią, o czym za chwilę.
- Szczegóły: wygląda na to że na odległych farmach posiadanie samolotu jest dość powszechne bo co i raz pojawiały się one w filmie. Finalny pojedynek Tego Dobrego i Tego Złego miał się odbywać na opuszczonym lotnisku (padło zdanie "pamiętasz, tam gdzie kiedyś siadaliśmy na krzyżujących się pasach"). Broń obcych to w zasadnie annihilator ale działa dość wolno: trafiony obiekt jasnieje i rozsypuje się, cały proces trwa ze 30 sekund. Broń owa przypomina zwykły pistolet. W pewnym momencie jeden z Obcych dla zyskania na czasie annihiluje tak wrak statku.

Każdy zapamiętał co innego. Trudno mi ręczyć za prawidłowość. Ciekaw jestem wielce czy coś... komuś...
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: czy ktoś może pomóc ? :) please :)
« Odpowiedź #994 dnia: 16 Września 2016, 08:53:39 »
Serial pamiętam, a jakże i, a jakże, nie pamiętam tytułu. Chyba urządzaliśmy nawet takie seanse łączące oglądanie Muppet Show i tego serialu.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: czy ktoś może pomóc ? :) please :)
« Odpowiedź #995 dnia: 16 Września 2016, 09:19:01 »
Skoro każdy przypomniał sobie co innego, to może wspominaliście różne seriale?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: czy ktoś może pomóc ? :) please :)
« Odpowiedź #996 dnia: 16 Września 2016, 09:32:34 »
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: czy ktoś może pomóc ? :) please :)
« Odpowiedź #997 dnia: 18 Września 2016, 11:21:23 »
Hm, tak na pierwszy rzut oka to "Ufo" pasuje na 25% - trzeba by sprawdzić czy szło w tivip w tamtym czasie. Ale jakiś ślad jest. Co ciekawe było przejście z tego serialu na "Space 1999", a łącznikiem była baza księżycowa, zatem epoka na pewno pasuje. Czy to mogły być wspomnienia z różnych seriali? Oczywiście że tak. Wtedy było ich sporo, choć rzadko SF. Kojarzy mi się np "Pogoda dla bogaczy" :)
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: czy ktoś może pomóc ? :) please :)
« Odpowiedź #998 dnia: 18 Września 2016, 11:43:50 »
Inny znany wówczas serial SF to Bonanza.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: czy ktoś może pomóc ? :) please :)
« Odpowiedź #999 dnia: 18 Września 2016, 11:45:35 »
Nie wiem, czy był emitowany u nas, ja w każdym razie nie pamiętam (a Dynastię i Kosmos 1999 owszem), za to wygląda tak:
Coś o bazie księżycowej też tam jest...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: czy ktoś może pomóc ? :) please :)
« Odpowiedź #1000 dnia: 18 Września 2016, 11:50:10 »
Moim zdaniem to zdecydowanie nie ten. Tamten to dział się w Ameryce i do tego dużo w jakiś małych miasteczkach...
« Ostatnia zmiana: 18 Września 2016, 23:30:26 wysłana przez Cezarian »
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: czy ktoś może pomóc ? :) please :)
« Odpowiedź #1001 dnia: 18 Września 2016, 12:49:58 »
No fakt. I te działka nie przypominają anihilatora.

Z drugiej jednakowoż strony:

"The series was created by Gerry & Sylvia Anderson, who previously created the "Supermarionation" puppet TV series in the 1960's (THUNDERBIRDS, FIREBALL XL-5, etc.), and would later create SPACE: 1999. "

Może faktycznie rozmawiamy o kilku różnych serialach?

Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: czy ktoś może pomóc ? :) please :)
« Odpowiedź #1002 dnia: 18 Września 2016, 15:17:40 »
Mnie myli to "UFO" cały czas bo pamietam że potem to się pojawiało w zabawach rozmaitych, ale to chyba nie od samego tytułu a od zjawiska jako takiego. Jeszcze później ładnie się skomponował tematycznie lecący w wakacje inny serial... ;)


Trudno będzie ustalić o jaki film chodziło. Z książkami mniejszy kłopot bo tekstowe wyszukiwanie zwykle dość szybko przynosi efekt. A jak wyszukać "kawałkiem filmu", nawet gdyby udało się go jakoś "zrzucić" z pamięci?

Właśnie właśnie, skoro o ksiażkach. Tego też szukaliśmy ale problem dotyczył dekadę późniejszego wydania i był banalny, właśnie ze względu na tekstowość:

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/87714/tchnienie-grozy

Swoją drogą polecam, kilka opowiadań "broni się" chyba do dziś...
 
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: czy ktoś może pomóc ? :) please :)
« Odpowiedź #1003 dnia: 18 Września 2016, 16:37:54 »
Przypominam, że ja tym bardziej strzelam w ciemno, ze nie wiem o czym mowa, bo żadnego takiego serialu nie pamiętam.
Wiedziona ciekawością zaczęłam oglądać podlinkowane przez siebie dzieło i... tak na przełomie części 1 i 2 zaczęłam się zastanawiać, czy to aby na pewno jest science fiction, a nie cos z gatunku Barbarelli ::)

Edit: Joj, cudne to w ogóle jest. Na stacji księżycowej ogłoszono red alert, a panowie strażacy, pardon, interceptors, zamiast siedzieć w pełnej gotowości bojowej w swoich maszynach, spokojnie kończą kaszankie w kantynie i dopiero na osobiste wezwanie odkładają widelce i wdziewają kaski...

Tymczasem, w HQ doktorzy pompują pozyskanego żywcem aliena tlenem. Rozumiem, że chcą czym prędzej przejść do post mortem...

Ha, zgadłam. Udało im się go zamordować.
Swoją drogą, koncepcja, że alieny przylatują miliardy mil, żeby porywać ludzi na organy kiepsko świadczy tak o ich inteligencji w ogólności, jak i o poziomie ichniej medycyny. Bones McCoy miałby tu zapewne parę niepochlebnych uwag na ten temat...

A tak w ogóle, to gdzie do cholery, jest Doctor?

A totalny zen panujący na stacji w obliczu naciągającego UFO przywiódł mi na myśl inny emergency message:
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: czy ktoś może pomóc ? :) please :)
« Odpowiedź #1004 dnia: 18 Września 2016, 16:41:54 »
Mnie myli to "UFO" cały czas bo pamietam że potem to się pojawiało w zabawach rozmaitych, ale to chyba nie od samego tytułu a od zjawiska jako takiego. Jeszcze później ładnie się skomponował tematycznie lecący w wakacje inny serial... ;)



No masz, dokładnie to mi się skojarzyło w momencie, kiedy chłopaki skończyli kaszankę i wskoczyli do swoich feniksów - Załoga Dżi, czyli w niewykastrowanym przez amerykanów oryginale Gacieman ;D

A tu przykład kastrowania, czyli cenzura wiecznie żywa:
« Ostatnia zmiana: 18 Września 2016, 16:54:16 wysłana przez Bruxa »
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.