Autor Wątek: Forumowo na sportowo  (Przeczytany 900663 razy)

0 użytkowników i 16 Gości przegląda ten wątek.

Stefan

  • Gość
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #4350 dnia: 11 Czerwca 2012, 18:52:59 »
Pierwsze słyszę, że zbrakło... chociaż, ja właściwie z Olsztynem to mało mam wspólnego ;)

To jeszcze jedno nie przeszkadza drugiemu. My w zasadzie z Warszawą też niewiele, nawet powiat inny, ale jak  przy okazji budowy obwodnicy kopara w Alejach pierdutnie w magistralę z Filtrowej, to wody niet aż pod Pruszków...
a na Chmielnej gazu nie było..

Stefan

  • Gość
Podarowany bilet na mecz trzeba rozliczyć
« Odpowiedź #4351 dnia: 11 Czerwca 2012, 19:51:17 »
Osoba, która została zaproszona na imprezę sportową przez pracodawcę lub kontrahenta, powinna zapłacić podatek dochodowy
I dalej:
Bilety otrzymane od firmy lub od współpracowników to zawsze miła niespodzianka. Obdarowani powinni jednak pamiętać o rozliczeniu się z fiskusem.

Dla pracownika takie bilety stanowią nieodpłatne świadczenie, podobnie jak wszelkie inne firmowe bonusy. Firma powinna doliczyć ich wartość do wynagrodzenia ze stosunku pracy.

To dlatego, że zgodnie z art. 12 ust. 1 ustawy o PIT, do przychodów pracownika zalicza się nie tylko otrzymane pieniądze, ale również  świadczenia rzeczowe. Ich wartość określa się na podstawie cen rynkowych. Pod uwagę bierze się kwoty brutto (razem z VAT).

Reszta tej chujowizny

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #4352 dnia: 11 Czerwca 2012, 22:18:11 »
Czyżbyś miał bilety na Euro?
Temat zaś stary jak świat. Urzędy skarbowe obecnie biegają po firmach i sprawdzają, czy pracownicy używają samochodów służbowych dla własnych celów. A firmy masowo (?) rezygnują z gps-ów montowanych w tych samochodach.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38545
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #4353 dnia: 11 Czerwca 2012, 22:25:05 »
Czy woda z kranu, z której sobie robię w pracy herbatę, też jest świadczeniem od pracodawcy i czy powinnam od jej rynkowej wartości zapłacić podatek? Nadmieniam, że herbatę przynoszę własną. Ale prąd, prąd do czajnika mnie pogrąży finansowo, jak domniemywam...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Stefan

  • Gość
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #4354 dnia: 12 Czerwca 2012, 06:05:32 »
A ja kurwa nie chce się kolegować z ruskimi, i co mi waltz zrobisz???
Nie po to mój dziadek z nimi walczył
Ruskie go home!
Mela - na barykady!

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38545
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #4355 dnia: 12 Czerwca 2012, 07:01:51 »
A barykaduj się sam.
Padać będzie, to gdzie ja będę po mieście łazić :P
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #4356 dnia: 12 Czerwca 2012, 08:47:26 »
Nie po to mój dziadek z nimi walczył

Zawsze się zastanawiałem jaka jest stała czasowa, po upłynięciu której nie ma już większego znaczenia kto z kim walczył. W zasadzie wg tej logiki powinienem serdecznie nie lubić naszych -baczność- ukochanych sojuszników -spocznij- , bo było nie było mój fatrowski obsługiwał w czasie kubańskiego kryzysu rakietowego radar po drugiej stronie, a warunki wtedy były frontowe do tego stopnia, że chłopaki sobie szpilki pod pazurki wbijali by nie zasnąć przed (analogowym jeszcze) ekranem, za co był sąd polowy. A tymczasem mi to lotto. Z drugiej strony nikt raczej nie demonstruje, o stawianiu różnych przedmiotów nie mówiąc, pod szwedzką ambasadą, za to iż w 1656 dziadki z rajtarii we Wielkopolszcze szlachcie palce do kurków od muszkietów wkręcali. Oczywiście żeby nie było: każdemu wolno myśleć i działać jak mu w tej materii pasuje. Jedynie problem jest wówczas, gdy do polityki dorwą się ludzie walczący ciężko w wojnach które zakończyły się całe lata temu. Czy oni naprawdę nie mogą sobie pograć w "Call of Duty" lub coś takiego?
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38545
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #4357 dnia: 12 Czerwca 2012, 09:00:38 »
Jedynie problem jest wówczas, gdy do polityki dorwą się ludzie walczący ciężko w wojnach które zakończyły się całe lata temu. Czy oni naprawdę nie mogą sobie pograć w "Call of Duty" lub coś takiego?

Co ciekawe, każdy z nich ma swoją, jedynie prawidłową wersję historii.

Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #4358 dnia: 12 Czerwca 2012, 09:12:25 »
Co ciekawe, każdy z nich ma swoją, jedynie prawidłową wersję historii.

No ba, to już jest niejako w pakiecie :)
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38545
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #4359 dnia: 12 Czerwca 2012, 09:42:30 »
Swoją drogą, jak słucham tych dramatycznych zapowiedzi, co to się dzisiaj nie będzie działo na mieście, to tak sobie myślę, że to mniej więcej tak, jakby niemieckie media w analogicznej sytuacji zastanawiały się, czy zezwolić na przemarsz polskich kibiców na stadion w, dajmy na to, Monachium, bo przecież ukradną nie tylko samochody ale i żarówki z latarni ulicznych i klamki z drzwi mijanych domów... ::)

Tymczasem najprawdopodobniej nic nie będzie.
Ale taka natura mediów, że ekscytują się incydentem z dwunastoma ruskimi a nie tym nieprawdopodobnym wyczynem, że w piątek w Warszawie bawiło się naraz jakieś 200 kilo narodu z wszystkich opcji politycznych i nic się nikomu nie stało.
Choć był taki moment, że o mało w Strefie nie doszło do zamieszek, jak w 85tej minucie na trzy sekundy telebimy zgasły  >:D Ze dwie sekundy dłużej i doszłoby do linczu  ,^,
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Stefan

  • Gość
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #4360 dnia: 12 Czerwca 2012, 10:29:53 »
Nie po to mój dziadek z nimi walczył
Zawsze się zastanawiałem jaka jest stała czasowa, po upłynięciu której nie ma już większego znaczenia kto z kim walczył.
Kopiecie po łydkach, ale co mi tam. Przynajmniej do mojej śmierci nie będę cierpiał niemieckich i sowieckich okupantów (nie ma to nic wspólnego z ludźmi tych narodowości), a ogólnopopierdolone internacjonalistyczne idee doprowadzają mnie do szału.

Z drugiej strony nikt raczej nie demonstruje, o stawianiu różnych przedmiotów nie mówiąc, pod szwedzką ambasadą, za to iż w 1656 dziadki z rajtarii we Wielkopolszcze szlachcie palce do kurków od muszkietów wkręcali
A Tytus w Sztokholmie???

Jedynie problem jest wówczas, gdy do polityki dorwą się ludzie walczący ciężko w wojnach które zakończyły się całe lata temu.
A mnie się wydawało, że dawno już doszli...

I jeszcze jedno - nikt mnie nie zmusi do miłości do Niemców, Rusków i Legii.
A teraz możecie mnie ukamienować. 1,2 3...
@Mela - z tymi barykadami to żartowałem - im gorzej dla Warszawy tym lepiej.
Mela, rzucasz pie S:) ;) ;Drwsza?

Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #4361 dnia: 12 Czerwca 2012, 11:14:03 »
Kopiecie po łydkach, ale co mi tam. Przynajmniej do mojej śmierci nie będę cierpiał niemieckich i sowieckich okupantów

Zaś tam kopnięcie. Jeszcze po łydkach :) Chyba wyraźnie napisałem, że każdy może sobie mieć swój ogląd i pogląd, [poważnie] zresztą to jedna z nielicznych reguł tego forum [/poważnie] Ale powyższe też potwierdza moją teorię bo do okupantów austriackich nikt już szczególnych pretensji nie ma. Mój dziadek z pewnym sentymentem wspominał ponoć służbę w ichniejszej armii, a mnie pozostałą po tych czasach zdolność do austriackiego gadania :)
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38545
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #4362 dnia: 12 Czerwca 2012, 11:17:14 »
Mela, rzucasz pie S:) ;) ;Drwsza?

Hę?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #4363 dnia: 12 Czerwca 2012, 11:21:46 »
Mela, rzucasz pie S:) ;) ;Drwsza?

No chyba chodzi o rzut kremów... oj, byłbym naruszył wartości. Rzut ciastkiem, ang. pie.
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38545
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #4364 dnia: 12 Czerwca 2012, 11:36:27 »
No to wiem. Ale co to jest Drwsza?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.