Autor Wątek: Forumowo na sportowo  (Przeczytany 900206 razy)

0 użytkowników i 20 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26312
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #3255 dnia: 10 Października 2011, 09:45:18 »
Oczywiście wiem, że chodzi wam chłopaki wyłącznie o ducha walki i wspaniałe widowisko, ekhm, sportowe.
"Najgorętsza kobieta w kobiecym tenisie" - napisał w niedzielę na Twitterze Brad Gilbert, były trener Agassiego i Murraya, po finałowym zwycięstwie Radwańskiej nad Niemką Andreą Petkovic. ;D

Stefan

  • Gość
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #3256 dnia: 10 Października 2011, 09:53:04 »
A co u naszego?
Superprestige #1: Albert na początek, Gil 17.

Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #3257 dnia: 10 Października 2011, 11:20:11 »
A wczoraj w "Trzeciej stronie medalu" było o dyscyplinie kobieco - męskiej (a pfe, kraj wyznaniowy a tu takie bezeceństwa w publicznym radio) o nazwie bodajże Korfball. Nie wiem czemu skojarzyło mi się to ze znanym z "Dziennika trenera" cumbajszpilem :)
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21235
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #3258 dnia: 10 Października 2011, 19:16:49 »
Jastrzębski Węgiel popędził ruskim kota.
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Stefan

  • Gość
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #3259 dnia: 10 Października 2011, 19:23:08 »
Jastrzębski Węgiel popędził ruskim kota.
No, i bardzo dobrze. Zenity to kiepskie som.
Ale pacz Fasiol co dla Ciebie znalazłem
Historia Mistrzostw Europy - mecz z 1894 roku: Belgia - Dania
To dziś o 20;05 na TVP Sport.
Nie wiedziałem, że w 1894 roku były już ME...

Offline Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21235
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #3260 dnia: 10 Października 2011, 19:25:10 »
Ale Polacy to chyba jeszcze wtedy nie grali?
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

nasłuch pedadoga

  • Gość
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #3261 dnia: 10 Października 2011, 19:37:22 »
Jastrzębski Węgiel popędził ruskim kota.
No, i bardzo dobrze. Zenity to kiepskie som.
Niedługo mongolski węgiel pogoni jastrzębskiemu  >:D
A Zależy jaki Zenit. Miałem Zenita 19(nie szmacianka, tylko z czasami do 1ms i elektrycznym podtrzymaniem migawki). Jak go przynosiłem do warsztatów to się chowali za ladami. Sam się nauczyłem go naprawiać i... przerabiać... Dzielny druh, stoi na honorowym miejscu.

Stefan

  • Gość
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #3262 dnia: 10 Października 2011, 19:46:03 »
Oki, chodziło mi o zenith  - długopisy takie
Też mam zenita ttl oraz prakikę z obiektywem pentacona...

Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #3263 dnia: 10 Października 2011, 19:55:11 »
A Zależy jaki Zenit. Miałem Zenita 19(nie szmacianka, tylko z czasami do 1ms i elektrycznym podtrzymaniem migawki). Jak go przynosiłem do warsztatów to się chowali za ladami. Sam się nauczyłem go naprawiać i... przerabiać... Dzielny druh, stoi na honorowym miejscu.

No to pozdrawiam towarzysza broni - do dziś mam Zenita 12XP (rok produkcji 1986, nikomu się jeszcze nie śniło o innym produkcie z XP w nazwie). Zrobiłem nim setki zdjęć - a moze i pojedyncze tysiace i nigdy się nie zdarzyło by jakieś "nie wyszło" z winy aparatu; najwyżej grzecznie pokazał diodkami że się nie da. Oczywiście w czasach gigabajtowych kart setki zdjęć to lecą na jednej dobrej wycieczce. Został na deszczu po imprezie (w futerale), spadł do strumienia w Piwnicznej (jw), na innej wycieczce na kamolce (bez futerału) i nadal działał niezawodnie. Kosztował mnie w niezapomnianym 1989 90 000 ówczesnych PLZ-ów (Komis zawany popularnie "U żyda" - kto znał Tarnów w tamtych latach ten wie co to była za instytucja!). Miałem do niego kapitalistyczną chińską lampę błyskową o tak straszliwym błysku, że po oddaniu strzału na nocnych imprezach (ognisko integracyjne UJ<>AGH na drugim roku - jedna z jego ostatnich akcji bojowych) wszyscy chwilę chodzili po omacku z rękami przed siebie (choć może to wpływ Stolicznej). 19-tki nie znam, to już musi co był jakiś Zenit modyfircyrowannyj, z mocowaniem obiektywu od Pętaksa?? Następca, pierwszy cyfrowy aparat o nieco zeppelinowym oznaczeniu LZ-1 zwiedził ze mną kawał świata, od Solferino do Cuszimy... nie no, żartuję: od Finlandii po Maroko, ale... to już nie to :)
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

nasłuch pedadoga

  • Gość
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #3264 dnia: 10 Października 2011, 20:18:16 »
Też mam zenita ttl 
TTL jak rozebrałem, to już nie poskładałem.
No to pozdrawiam towarzysza broni - do dziś mam Zenita 12XP 
No 12XP (prawie TTL, tyle, że z semaforkiem świetlnym zamiast kształtowego) stoi u mnie obok 19-tki i jest w zasaaadzie sprawny, tylko zawsze do szału doprowadzała mnie w nim ta jednak trochę przepuszczająca szmaciana migawka.

19-tki nie znam, to już musi co był jakiś Zenit modyfircyrowannyj, z mocowaniem obiektywu od Pętaksa?? 
Nic właśnie, M42, to była jakaś ślepa ścieżka technologiczna ale z czasami 1s-1ms, synchronizacją przy 1/125s i blaszaną migawką.
http://neratius.republika.pl/zenit18.19.21.html
Ale najdłuszej wytrwała i trwa w pogotowiu w lodówce (bo ma zaczęty film) Praktica MTL3 ze wspaniałym obiektywem Jupiter-9 (f=85mm, światło f/2 (!), preselekcyjna przysłona i gabaryty bynajmniej nie teleobiektywowe, służył również przy obu Zenitach.

Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #3265 dnia: 11 Października 2011, 18:49:54 »
Doprawdy ciekawe, szkoda ze nie pociągnęli tego dalej tylko pozostali przy trzaskaniu celowników do Mi-24/28. A oto mój Zenit i tele Jupiter f200 mm - nie jest w "mint condition", widać na nim chwalebne szramy intensywnie używanego weterana, ale poza tym technicznie całkowicie OK. No dobra, baterie trzeba dopchnąć folią aluminiową bo "nie stykają".

https://picasaweb.google.com/reptilion/Poprzednik?authuser=0&authkey=Gv1sRgCOX5m6Sh5dXIMg&feat=directlink
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21235
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #3266 dnia: 14 Października 2011, 19:50:40 »
Stefan, jak można  <ev> seta do 11?
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Stefan

  • Gość
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #3267 dnia: 14 Października 2011, 23:05:40 »
oj tam, oj tam..

Offline Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21235
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #3268 dnia: 16 Października 2011, 09:38:34 »
Cisną mi się na usta same ev, ale powiem tylko wstydu nie mają sędziwie.Wszyscy widzą tylko nie oni.I co Polonii czy Jadze że potem zawieszą jednego z drugim.

PS-właśnie pedał przeprosił w tv że wypaczył wynik meczu, tylko co komu po tym

PS 2-Serwisowi weszlo.com udało się skontaktować z sędzią Lyczmańskim, który ubolewa nad swoimi decyzjami - Muszę się przyznać do błędów, bardzo dużych błędów (…) Chcę przeprosić kibiców i piłkarzy Jagiellonii, bo wiem, że wypaczyłem wynik. I niech to będzie takie przepraszam drukowanymi literami. PRZEPRASZAM.

A ja jego przeprosiny mam w DUPIE!
« Ostatnia zmiana: 17 Października 2011, 13:35:49 wysłana przez Fasiol »
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Stefan

  • Gość
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #3269 dnia: 18 Października 2011, 15:24:02 »
Jutro o 17:00Eliminacje Mistrzostw Europy - mecz: Rosja - Polska
Ale ev w czym????
Fasiol, wiesz coś?
A ja jego przeprosiny mam w DUPIE!
Jak ja cie rozumiem. Jak naszych ev Warmia chciała ev to też tak było...
« Ostatnia zmiana: 18 Października 2011, 15:38:29 wysłana przez Stefan »