Autor Wątek: Forumowo na sportowo  (Przeczytany 900132 razy)

0 użytkowników i 24 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26312
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #2235 dnia: 17 Stycznia 2011, 13:29:36 »
Te biegi to są za pociągiem? To faktycznie trzeba się orientować - w rozkładzie jazdy ;D

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #2236 dnia: 17 Stycznia 2011, 13:31:17 »
Te biegi to są za pociągiem? To faktycznie trzeba się orientować - w rozkładzie jazdy ;D
I za zaginionymi lub likwidowanymi pociągami.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #2237 dnia: 17 Stycznia 2011, 13:35:53 »
Precz!

InO pedadoga

  • Gość
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #2238 dnia: 17 Stycznia 2011, 16:38:19 »
O InO (biegach na orientację) to ja zawsze. Ale podobnie jak w pozostałych przypadkach - o swoich, a nie "z wielkiego świata"
Przez wiele lat nie pobiegałem sobie bo sam te biegi organizowałem przeprowadzając najróżniejsze eksperymenty na ludziach  >:D. Po punktach poumieszczanych na drzewach, bagnach, otoczonych błotem przyszedł czas na biegi nocne, a później nawet nocne rowerowe (co się skończyło tym, że chłopaki pozasypiali za kierownicami i wyjechali za mapę). Pomysł biegów kolejowych się nie przyjął ze względu na lokalną "jednowymiarowość" przestrzeni, a zdobywanie dodatkowych punktów "lotnych" wykorzysujących tabor kolejowy było zbyt niebezpieczne. Są jeszcze  24-godzinne biegi na orientację "harpagan" i biegi na radioorientację (łowy na lisa), które sobie czasem robię w wersji uproszczonej. Nie udało się wdrożyć pomysłów na biegi kajakowe ani bojerowe na jeziorze (ze względu na brak punktów szczególnych w okolicy punktów kontrolnych trzeba by się namierzać na obiekty na lądzie - nie wiem czemu ale coraz trudniej o chętnych... Choć coś podobnego jest organizowane na większych akwenach pod nazwą "regaty retro" - w ten sposób zatonął jacht, którym nieco wcześniej płynęliśmy do Tallinna.
Mimo wszystko nie dosięgła mnie zemsta, dlatego postanowiłem dosięgnąć sięsam i wykorzystałem fakt, że VIII Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację (VIII)Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację http://www.matematyka.wroc.pl/konkursyinterdyscyplinarne/v-wroc%C5%82awski-matematyczny-marsz-na-orientacj%C4%99był organizowany w Sobótce, do której nie było mi dane nigdy dojechać pociągiem. A tu zamówiono pociąg specjalny.
Ponieważ wymyśliłem sobie nieco skomplikowany dojazd z zamachem do Wałbrzycha Głównego i wytracaniem, to na owym wałbrzyskim dworcu nabawiłem się przygód. Szczegóły kiedyś na wizji, w każdym razie w chwili braku pełniej orientacji przyczepił się do mojego plecaka, a później do mnie jakiś dryblas. Jak mi się go w końcu udało skarcić podłogą i oddalić w celu doprowadzenia do ładu, zobaczyłem, że stłukł mi w plecaku... słoik dżemu...
 !#!
W każdym razie nici z wytracania i w ogóle spania - i w takim stanie prosto na bieg po stokach Ślęży... Ale mimo to jakimś cudem nie było totalnej klapy - podobno 4 miejsce w kategorii "Nauczycieli" Wcześniej dostaliśmy dyplom dla "Reprezentacji miłośników kolei". Na ogłoszeniu wyników już nie byłem - wziąłem zamach do Sobótki Zachodniej, gdzie ukrył się skład, żeby choć trochę pospać. Też mi nie dali ale to już zupełnie inna historia...

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26312
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #2239 dnia: 17 Stycznia 2011, 17:06:46 »
Nie udało się wdrożyć pomysłów na biegi kajakowe ani bojerowe na jeziorze (ze względu na brak punktów szczególnych w okolicy punktów kontrolnych trzeba by się namierzać na obiekty na lądzie - nie wiem czemu ale coraz trudniej o chętnych... Choć coś podobnego jest organizowane na większych akwenach pod nazwą "regaty retro" - w ten sposób zatonął jacht, którym nieco wcześniej płynęliśmy do Tallinna.....
Widzę duży związek z "Osobennosti Natsionalnaj Rybalki" ;)

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #2240 dnia: 17 Stycznia 2011, 17:20:52 »
Strach się bać, jakiego wzrostu musi być człowiek, którego Pedadog określa mianem dryblas...

Jak to w kategorii nauczycieli?


edit: a może by tak... rowerem na orientację po torach...

« Ostatnia zmiana: 17 Stycznia 2011, 17:38:40 wysłana przez Bruxa »
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #2241 dnia: 17 Stycznia 2011, 18:00:01 »
Wracając do popularniejszych sportów...

Chłopaki, ja to się na tych waszych męskich zabawach nie wyznaję. Oświećcie mnie, to co teraz nastąpi, rożny, wolny, karny?

Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Stefan

  • Gość
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #2242 dnia: 17 Stycznia 2011, 18:10:06 »
aut (ang out)
bardzo ładny hymn
a rgentyna dokopała bratom słowakom

Offline Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21235
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #2243 dnia: 17 Stycznia 2011, 19:53:33 »
Wracając do popularniejszych sportów...

Chłopaki, ja to się na tych waszych męskich zabawach nie wyznaję. Oświećcie mnie, to co teraz nastąpi, rożny, wolny, karny?

Teraz to nastąpi czerwona kartka dla melepety Jose Bosingwy i rzut wolny dla czerwonych.
« Ostatnia zmiana: 17 Stycznia 2011, 20:17:31 wysłana przez Fasiol »
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

poziom pedadoga

  • Gość
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #2244 dnia: 17 Stycznia 2011, 20:09:27 »
Strach się bać, jakiego wzrostu musi być człowiek, którego Pedadog określa mianem dryblas...
Ja wbrew pozorom mam wzrost poniżej średniej. To tylko złudzenie optyczne.
Jak to w kategorii nauczycieli?
Nie wiem...  8)
a może by tak... rowerem na orientację po torach...
Konstuuję coś takiego, tyle, że w wesji unigauge (z przesuwanym wózkiem) od kilku lat i skończyć nie mogę. Problemy są ze sztywnością ramy rolek utrzymujących gumowe koła na szynie (na tym obrazku nie mogę się w ogóle tego dopatrzyć) i samymi rolkami.
Jest jeszcze taki pomysł:

Stefan

  • Gość
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #2245 dnia: 17 Stycznia 2011, 20:34:04 »
sio z wątku!!! ;)

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #2246 dnia: 17 Stycznia 2011, 22:59:47 »
Jakto sio? Bardzo ciekawy temat. Ożaglowanie lugrowe w drezynie kolejowej wiatrowej to znakomity popmysł na jazdę z orientacją, walkę z efektem cieplarnianym oraz niezwykle wysublimowaną metodę halsowania taką drezyną. Tylko, gdzie jest miejsce dla konduktora i maszynisty? W końcu kolej żyje właśnie z wożenia swoich pracowników.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #2247 dnia: 18 Stycznia 2011, 06:15:17 »
Precz z PKP!!!
Precz z KP!
precz z PK!
przecz z PR
precz z Interregio
precz z Intecity
przecz z szynami!
przecz z ramami!
precz z mcami!
no to sobie pokrzyczałem....

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #2248 dnia: 18 Stycznia 2011, 11:19:06 »
Precz z PKP!!!
Precz z KP!
precz z PK!
przecz z PR
precz z Interregio
precz z Intecity
przecz z szynami!
przecz z ramami!
precz z mcami!
no to sobie pokrzyczałem....
Jest na to wątek o agresji! Skąd agresja w sporcie?
Precz z mycami? Mazurskimi?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Forumowo na sportowo
« Odpowiedź #2249 dnia: 18 Stycznia 2011, 14:56:21 »
Słowacy przed meczem z nami rozgrzewali się na hali zapasowej, która w Goeteborgu jest dość daleko. Trzeba przechodzić labiryntem przejść podziemnych – opowiedział o zdarzeniu z początku MŚ sekretarz Związku Piłki Ręcznej w Polsce Marek Góralczyk.– Ich drużyna zapomniała kod do drzwi i niewiele brakowało, aby nie zdążyła na mecz. Nie mogła otworzyć sobie przejścia, na dodatek jeden z zawodników gdzieś zaginął. Istniało niebezpieczeństwo, że w ogóle nie zagra w meczu, bo nie mógł znaleźć drogi powrotnej.
Rewelacja! Miodzio!