Autor Wątek: Fly by PKP  (Przeczytany 175528 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #300 dnia: 25 Stycznia 2013, 09:17:12 »
Już niedługo towarzysze związkowcy. Na szczęście coraz więcej alternatyw... Tak się składa że wybieram się nach Germanische Hauptstadt Berlin, nawet przez chwilę myślałem by jechać tam pociągiem ale myśl jak szybko się pojawiła tak szybko została przez mnie mentalnie zduszona... Przecież z Krakau to pewnie ze dwie doby by było.
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Ali

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 4990
  • słoiki dżemu truskawkowego +46/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym mniej wiem...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #301 dnia: 25 Stycznia 2013, 10:08:09 »
A moje dziecko bardzo lubi kolej (vide: "Tomek i przyjaciele", "Stacyjkowo") i nie podjerzewa w swoim dobrym serduszku, że na świecie mogą istnieć źli ludzie próbujący zatrzymać te fajne pociągi... Nie będę mu tego tłumaczył - przecież nie chcę, żeby w wieku czterech lat wydoroślał...
Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka, choć co do Wszechświata to nie byłbym tak całkiem pewny. Albert Einstein

Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #302 dnia: 25 Stycznia 2013, 10:22:14 »
Luz - też lubię, nie mam na przykład nic do małopolskich Przewozów Regionalnych, fakt wprowadzenia łatwego zakupu tiketa przez Internet świadczy jednak o jakimś staraniu się o ogólną poprawę. Tylko trudno im trochę jeździć po rozmontowanych na czas nieustalony torach.
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #303 dnia: 25 Stycznia 2013, 10:38:53 »
Orteza Verbis!

a już na pewno nie zgadzam się na dopuki Cezariana.

Całkowicie się z Tobą zgadzam.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #304 dnia: 25 Stycznia 2013, 15:15:14 »
No, w Kudowie też raczej żadnych opóźnień nie było...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


puch pedadoga

  • Gość
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #305 dnia: 25 Stycznia 2013, 21:42:49 »
Bo w Mielcu jest wstrzymany od 2007
Hetman jeździł tamtędy jeszcze do lata 2009, a ruchu towarowego szczęśliwie nikt nie wstrzymał, czego, szczególnie jako rowerzysta jesteś Waść beneficjentem. Wpadłbyś tam czasem z aparatem.

wybieram się nach Germanische Hauptstadt Berlin, (...)Przecież z Krakau to pewnie ze dwie doby by było.
A nawet poniżej 9h. Fakt, że teraz nie ma bezpośredniego "Wafla" (EIC Wawel) jadącego piękną i prawie tradycyjną trasą przez bezdrutowe Żary, za to poniżej doby to można za taniochę lokalnymi dojechać. No i generalnie - o cenę nie należy pytać w kasie, tylko pokombinować samemu.

Dobrze, że przewoźnicy na kolejach linowych nie strajkują... Koledze prądu brakło i też było ciekawie. Ja zwykłem wchodzić na stok na fokach ale na wyciąg krzesełkowy to bym sobie chyba uprząż i linę wziął...

Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #306 dnia: 25 Stycznia 2013, 23:59:30 »
Ano był pociąg Hetman, do Zamościa bodaj. Ale zniknął wraz z rozbiórką toru do Tarnowa. Tłumy w nim były dzikie w piątki.

Koledze prądu brakło i też było ciekawie.

Tu też. Na szczęście poruszałem się dziś o tej porze per pedes apostolorum:

http://m.krakow.naszemiasto.pl/artykul/1706817,krakow-wielka-awaria-pradu-tramwaje-nie-jezdza-do-podgorza,id,t.html
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #307 dnia: 08 Lutego 2013, 11:14:08 »
No i proszę. Pociąg Tarnów Kraków po zmianie rozkładu jazdy oficjalnie jedzie 2:20. Czyli w rzeczywistości jakieś 2:30 do 2:40. Odległość to 78km. Ciekawe ile w XIX hrabia Tarnowski jechał na tym dystansie karetą? Aż nadto potwierdza to moją opinię że niestety z koleją na tej trasie (a może i z całoscią) zrobić plus minus to co Rzymianie zrobili z Kartaginą po jej zdobyciu i pójść w rozwój dróg. Po prostu to juz nie ma sensu.
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #308 dnia: 08 Lutego 2013, 11:18:16 »
Jakkolwiek rozumiem Twoje frustracje, to prześmiewczo powiem, że po drogach pociąg będzie jechał jeszcze wolniej. Nie wiem, czy jest to więc dobry kierunek.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #309 dnia: 08 Lutego 2013, 11:37:15 »
Oj tam. A ja byłam ostatnio świadkiem widomej oznaki końca świata, albowiem pociąg, którym miałam dojechać do Wrocławia planowo o 13:10 wjechał na peron dokładnie o 13:10  :o
Coś nieprawdopodobnego!

Inna sprawa, że to co zrobiono z Dworcem Głównym we Wrocku woła o pomstę do nieba. I bynajmniej nie chodzi mi tylko o tę jajecznicową abominację. Chociaż do takiego pustego, nawiedzonego zamczyska, po którym hula wiatr, rzeczywiście pasowałaby inna paleta kolorów. No i do pełnego efektu - dlaczego nikt nie gra na upiornych organach, ja się pytam? I gdzie jest Igor?  0>[
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #310 dnia: 08 Lutego 2013, 12:16:29 »
No i do pełnego efektu - dlaczego nikt nie gra na upiornych organach, ja się pytam?

To zapraszam do Tarnowa. Na dworcu zagnieździła się galeria sztuk wszelakich i czasem wyłazi z "tom sztukom" poza wyznaczone ramy. Nie dalej jak miesiąc temu przemieszczałem sie w piątek po dość upiornym sam w sobie, bo pustym i zaśniezonym peronie #1. Gdy przechodziłem koło zabudowanego czymś okna, owo coś się uaktywniło i wyswietliło mały napis:

"Co nie daje ci spać"?

Bo ja wiem, rzekłem sobie w myśli, zaczałem sobie dodawać również że w gruncie rzeczy śpię dobrze i sprawa mało mnie obcho...   Nagle pojawił się ogromny napis:

"SNY. ZŁE SNY".

W całej tej scenerii wrażenie było takie, że mało nie skoczyłem na tory.
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #311 dnia: 08 Lutego 2013, 12:19:40 »
Ciekawe rzeczy opowiadacie. A w snach często skaczesz na tory?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #312 dnia: 08 Lutego 2013, 12:29:43 »
No jak ci to jeszcze wylazło z tych ram, jak w Strasznym Dworze portrety praprababek, to się nie dziwię...

A przypomniał mi się jeszcze jeden klasyk z galerią na dworcu i relacją w telewizji. Kto pamięta z jakiego filmu?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #313 dnia: 08 Lutego 2013, 13:25:17 »
Ale to Barei było? Czy to się liczy?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21235
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #314 dnia: 08 Lutego 2013, 14:30:42 »
No jak ci to jeszcze wylazło z tych ram, jak w Strasznym Dworze portrety praprababek, to się nie dziwię...

A przypomniał mi się jeszcze jeden klasyk z galerią na dworcu i relacją w telewizji. Kto pamięta z jakiego filmu?

Uwaga! Uwaga! Zawiadamia się, że ze względu na wystawę plakatu kolejowego 'Podróż koleją skraca czas' dworzec będzie nieczynny do odwołania. Wszystkim podróżnym życzymy przyjemnej podróży.
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.