Autor Wątek: Fly by PKP  (Przeczytany 175584 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1305 dnia: 01 Stycznia 2017, 17:09:22 »
Najpierw zaszczycił kurczaki a potem wpadliśmy na zimową herbatkę do Costy.
Aktualnie zaszczyca pokład dziobaka. A taki jest grzeczny, że żałuję, że nie ulokowałam ekipy w strefie ciszy. Nie przyniósłby nam wstydu.
Zresztą dzień po Sylwestrze to w każdym wagonie w zasadzie jest strefa ciszy. Nie licząc pochrapywania.

Teraz mamy chyba drobną obsuwkę, bo cumowaliśmy przez chwilę za Częstochową na jakiejś stacyjce, tak małej, że nie wiem, czy cały skład się zmieścił. Miejscowy zawiadowca pewnie cyknął sobie pamiątkową fotkę do archiwum.
Cała ta moc atrakcji, bo parę kilometrów dalej komuś się bardzo spieszyło przez tory. Tak szybko chciał zacząć nowy rok, że od razu skończył...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1306 dnia: 02 Stycznia 2017, 13:47:59 »
O dziwo Koleje Małopolskie działają (puk puk...) znakomicie. Pociąg jest jakiś taki tramwajowaty wewnątrz i sprawia wrażenie że żadna sekcja krzesełek nie jest na tej samej wysokości co pozostałe ale to złudzenie apteczne. Co ciekawe 80 km Kraków Tarnów*) pokonuje w niecałą godzinę a w przeciwną stronę już jedzie 1:14. Podejrzewam że to efekt wspomagania i hamowania przez ruch obrotowy Ziemi. Ciekawe iż lud prosty nie przyzwyczaił się do wszechobecnych na zewnatrz i wewnątrz wyświetlaczy obwieszczających cel podróży i godzinę startu. Pytanie "Tonakraków"? słyszy się równie często jak dawniej, w czasach nieśmiertelnych EN57...

*) Przypomina mi to nie wiem czemu dystans Wiedeń - Molding który rzekomo przebiegł i zdobył puchar jakiś znajomy feldkurata polowego Otto Katza :P
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26312
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1307 dnia: 02 Stycznia 2017, 14:09:06 »
W naszej guberni EN57 wiecznie żywe, choć w niektórych po "modernizacji" są nawet wyświetlacze albo tylko "gadacze"! Tyle że tak telepie, że mało co słychać ;D

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1308 dnia: 02 Stycznia 2017, 14:37:14 »
żadna sekcja krzesełek nie jest na tej samej wysokości co pozostałe ale to złudzenie apteczne.

A to jak w tych nowych autobusach, którymi uszczęśliwili nasze piastowskie rubieże. Do tego krzesełka od strony przejścia mają pomontowane takie fikuśne poręcze, w sam raz na wysokości... hmm... bioder. Przytrzymać się ich nie ma jak, za to i siadający i stojący regularnie obijają sobie USSy. To w ramach ułatwień dla niepełnosprawnych, bo po pewnym czasie podróży autobusem wszyscy są równo poszkodowani.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1309 dnia: 02 Stycznia 2017, 20:24:48 »
Do tego krzesełka od strony przejścia mają pomontowane takie fikuśne poręcze, w sam raz na wysokości... hmm... bioder.

Przedziwne wynalazki w komunikacji miejskiej doczekają się z pewnością poważnej pracy naukowej. W K.u.K. Krakau długo moim zdaniem okupowały pierwszą pozycję zestawy LED w pionowych rułkach do trzymania się w tramwajach Bombardier (co za nazwa swoją drogą!), umieszczone plus minus na wysokości przeciętnej twarzy. Zapewne po to by łbem nie wyrżnąć. To trochę tak jak znane z "Bajek Robotów" móżdżki elektryczne wprawiane w kamienie, które wielkim głosem ostrzegały przechodnia by się nie potknął. Aliści potem przelicytowały je automaty do sprzedaży biletów przy których trzeba niekiedy odprawić proste gusła nad monetą nim automat ją łyknie (czasem nie łykają trzeba wtedy pomyziać bok automatu monetą, wiem jak to brzmi ale działa). Potem nadeszły stoliki z gniazdkami do ładowania telefonu w tramwajach Krakowiak, sekcja tychże Krakowiaków przypominajaca nieco klatkę na kondory (okazało się że to miejsce na rowery z bodaj sześcioma slotami, w zyciu nie widziałem tam roweru) a teraz nr 1 to w sumie użyteczne umieszczenie w nowych autobusach kasownika na każdej rurce. Jest ich ze 20 i to takie z co najmniej 7-calowym ekranem, podejrzewam że i kredyt hipoteczny da się tam zaciągnąć.
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1310 dnia: 02 Stycznia 2017, 21:29:37 »
A to wszystko w trosce o pasażera...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1311 dnia: 02 Stycznia 2017, 21:41:43 »
Ciekawe historie. Jako zadeklarowanemu samochodziarzowi w większości mi obce. Faktem jednak jest, że jako osobie o normalnym wzroście (1,92m) prawie w każdym środku komunikacji mam już to problemy osobowościowe już to problemy ze współpasażerami proszącymi mnie o pomoc w podniesieniu kamieni młyńskich.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1312 dnia: 06 Stycznia 2017, 09:07:19 »
Grzegorz właśnie życzył mi szerokiej drogi. Mam nadzieję, że nie chodzi mu o tory, bo to by znaczyło, że przespałam stację :D
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21235
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1313 dnia: 06 Stycznia 2017, 09:33:32 »
Nie martw się, przy -20 nawet Białoruskie tory zwężają się do rozmiaru naszych. A ostatecznie w Kuźnicy Białostockiej też może są jakieś skrytki.  :)
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1314 dnia: 06 Stycznia 2017, 09:41:57 »
SKM na Zachodnią miał 20 minut opóźnienia. Na szczęście ten do Białegostoku też. Kolej zawsze niezawodna ;D

Jakbym jechala do Suwałk, to jeszcze bym do domu po kanapki mogła wrócić. Ten  7:36 ma 120 minut, i jeszcze jest gorąco oczekiwany, zwłaszcza przez podróżnych na peronie...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21235
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1315 dnia: 06 Stycznia 2017, 09:50:49 »
Żebyś tylko zdążyła przyjechać przez odjazdem.  S:)
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1316 dnia: 06 Stycznia 2017, 10:00:13 »
W Kuźnicy to nie, ale zaraz za granicą jest jedna, o wiele mówiącej nazwie Send More Money :D
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1317 dnia: 06 Stycznia 2017, 10:01:37 »
Spokojnie, powrotny na pewno też będzie opóźniony.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21235
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1318 dnia: 06 Stycznia 2017, 10:14:57 »
Może to i dobrze, najgorsze są takie dni kiedy wszystkie pociągi odjeżdżają  o czasie i wtedy jest taki bałagan, że z niczym nie można zdążyć.
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1319 dnia: 06 Stycznia 2017, 10:24:09 »
No to teraz już spokojnie nabieramy opóźnienia już na trasie :)
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.