Autor Wątek: Fly by PKP  (Przeczytany 175410 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1275 dnia: 13 Listopada 2016, 21:04:41 »
Przez całą drogę robili podchody do WARSu w patrolach dwuosobowych, na zmianę. I chyba przemycali saperkę do latryny...
Na szczęście żaden nie rzucił pomysłu, żeby rozpalić pociąg jedną zapałką, bo przy tych nowomodnych czujnikach dymu to grozi nieplanowym zatrzymaniem pojazdu.
Dzięki ich obywatelskiej postawie dojechaliśmy na miejsce opóźnieni tylko o dziesięć minut, dzięki czemu zdążyłam na autobus do domu.
Czuwaj!
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1276 dnia: 13 Listopada 2016, 23:15:59 »
Dobrze, że nie zaczęli obierać ziemniaków dla całej drużyny. W Warsie.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1277 dnia: 07 Grudnia 2016, 15:32:50 »
Nie wiedziałem, czy pisać w tym watku, czy w pracowaniczym, jednak temat kolejnictwa jest tu chyba wiodący.

http://www.poranny.pl/wiadomosci/podlaskie/a/czyzew-samobojstwo-w-pociagu-bialystok-jelenia-gora-pasazer-powiesil-sie-w-toalecie,11526168/

Zwracam uwagę, że pociąg relacji do Jeleniej Góry. Mela, przypadek?
Żarty na bok, bo i sprawa poważna i nie ma mowy o przypadku. Otóż przyczyną samobójstwa była fatalna pomyłka przyszłego denata. Nie wiedzieć skąd dowiedział się bowiem, że tego dnia jedzie do Warszawy nasza koleżanka z pracy, której był "cichym wielbicielem". Samobójstwa dokonał wówczas, gdy dowiedział się, że nie ma jej w pociągu, bo wybrała następne, późniejsze o godzinę połączenie. To tłumaczy także, dlaczego, zamiast jak normalny człowiek rzucić się pod pociąg, zagospodarował toaletę. Z drugiej strony człowiek z zasadami, bo jak kochać się, to na zabój.
A koleżanka? Koleżanka znowu dzisiaj pojechała pociągiem do Warszawy. Podlaskie szpitale i prokuratury wstrzymały oddech na ostrych dyżurach.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1278 dnia: 07 Grudnia 2016, 19:36:32 »
A to nie dlatego, że wsiadł do pendolino i zaraz za Białymstokiem zorientował się, że jednak nie jedzie do Szczecina (a taki miał bilet)?

A może świadomie wybrał najdłuższą trasę, żeby mieć pewność, że jak zamknie zasuwkę, to nikt mu przez długi czas nie będzie przeszkadzał, bo obsługa wejdzie dopiero w Jeleniej? A akurat miał fantazję powisieć w spokoju?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1279 dnia: 07 Grudnia 2016, 21:23:15 »
A to nie dlatego, że wsiadł do pendolino i zaraz za Białymstokiem zorientował się, że jednak nie jedzie do Szczecina (a taki miał bilet)?

A może świadomie wybrał najdłuższą trasę, żeby mieć pewność, że jak zamknie zasuwkę, to nikt mu przez długi czas nie będzie przeszkadzał, bo obsługa wejdzie dopiero w Jeleniej? A akurat miał fantazję powisieć w spokoju?
Dla porządku historycznego, to nie było pendolino, tylko PESA. Co do reszty, przedstawiłaś teoretycznie bardzo prawdopodobny scenariusz. Dodałbym, że chciał powisieć w spokoju, żeby sobie poczytać. Jednak ja znam tę dziewczynę i wiem, że samobójstwo naszego bohaterskiego denata to nie tylko nie jest przypadek, ale na dodatek to dla niego najlepsze rozwiązanie. Prawdopodobnie wisząc też doszedł do takiego wniosku. Zbytek spokoju niekiedy przeszkadza.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1280 dnia: 07 Grudnia 2016, 23:00:21 »
Czyli karpik, nie dziobak? W sumie mogłam się domyślić. W toaletach pendolino jest za mało miejsca, żeby powiesić płaszcz, a co dopiero zawartość. Skutkuje to zapewne wzrostem poziomu frustracji u niedoszłych samobójców.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26311
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1281 dnia: 16 Grudnia 2016, 08:21:51 »
Dzisiaj o mało nie pękłem, ze śmiechu. Wsiadam do naszego porannego 40-letniego blaszaka a tu jakiś elegancko ubrany jegomość w wieku przedemerytalnym pyta panią konduktor "gdzie tu jest wagon numer 5, bo ja mam miejsce w wagonie numer 5!" ;D Pani konduktor, w wieku przedemerytalnym, nawet powieka nie zadrgała i z elegancją poinformowała "nie ma takiego wagonu, ale siada pan gdziebądź (pisownia oryginalna!".
Pan jeszcze zapytał:
- a na którym peronie mam przesiadkę o 7:28 w Iławie?
- jak dojedziemy to panu powiem, ale może nie zdążymy, bo mamy 10 minut opóźnienia, pan siada.
Pan usiadł. A ja już nie dałem rady przysnąć 8)

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1282 dnia: 16 Grudnia 2016, 08:52:56 »
Obstawiam, że jeszcze porannej kawy nie wypił, bo tylko będąc nieco wczorajszym można pomylić blaszaka z dziobakiem.
A potem będzie narzekał, jakie w tych nowych, drogich pociągach obskurne warunki (i niemiła obsługa). I że wcale nie jeżdżą tak szybko.
Czy domagał się przysługującego poczęstunku?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26311
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1283 dnia: 16 Grudnia 2016, 08:58:02 »
Tu się zdziwisz - miał teczuszkę i nie przejmując się zbytnio warunkami (trochę trzęsło) i opóźnieniem wyciągnął z niej termosik! Herbatka miło parowała :)

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1284 dnia: 16 Grudnia 2016, 09:09:54 »
A jajko? Jajko na twardo też miał?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26311
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1285 dnia: 16 Grudnia 2016, 09:11:46 »
No co ty - to był bardzo kulturalny pan, żadnych jajek, żadnych kanapek, tylko herbatka (może z prądem?).

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1286 dnia: 16 Grudnia 2016, 12:58:17 »
No jak to tak, bez jaj w podróż?

A tak serio serio, ta kawka czy herbatka to sie ostatnio zrobił trynd. Tylko, że już nie w szklanym termosie, ale w ekstra termokubku, najlepiej obrandowanym. Ostatnio widziałam taki wynalazek w jednej z sieciowych kawiarni (nie piję kawy, ale sieć z Wysp, więc wiedzą, co to jest herbata). Przetarłam oczy, ale cena nadal była trzycyfrowa...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1287 dnia: 18 Grudnia 2016, 20:29:39 »
No co ty - to był bardzo kulturalny pan, żadnych jajek, żadnych kanapek, tylko herbatka (może z prądem?).
Czyli, własne kanapki są teraz w pociągu passe, a nawet niekulturalne? Choćby bez jajek?
Pytam, bo w pracy zajadam się przepysznymi kanapkami własnoręcznej mojej szanownej małżonki roboty.
« Ostatnia zmiana: 20 Grudnia 2016, 19:56:31 wysłana przez Cezarian »
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1288 dnia: 20 Grudnia 2016, 10:40:58 »
Objawiły się ostatnio we Małopolszcze nowe koleje o mało oryginalnej nazwie Koleje Małopolskie. Cuda cuda ogłaszają (w końcu it's Christmas Time...) na przykład podróż Kraków Tarnów w 57 minut. Całkiem niedawno podczas 6 lat wykopków na tej trasie bywało i 2:57. Co ciekawe w przeciwną stronę jest to 1:14 - zapewne efekt obrotu kuli ziemskiej.Odcinaja się od PKP tak dalece że nawet tiket kupuje się przez mechanizm e-podróżnika. Zbadamy w najbliższy piątek.
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1289 dnia: 20 Grudnia 2016, 11:42:13 »
A jakieś stacjonarne kasy mają? Żeby się nie okazało, że są zupełnie wirtualni...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.