Autor Wątek: Fly by PKP  (Przeczytany 175542 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1095 dnia: 26 Maja 2016, 10:39:57 »
Ale ni ma.

Tymczasem...

W złą godzinę wyrzekłam o tej nudzie.

Z sąsiedniego wagonu znowu dobiega podkład dźwiękowy oburzonego nieletniego pasażera. Zaczynam podejrzewać, że oni je tam celowo montują na stałe. Żeby zwiększyć atrakcyjność Strefy Ciszy. Bo samą w  sobie ciszę można nie doceniać. Ale jak się pomyśli, ze można było siedzieć tam...

Na fotelu obok facet odpalił na laptopie film. Głupi strasznie, za to głośny. Tak, facet ma słuchawki. Nawet je założył i chyba podłączył. Co nie stanowi problemu, żebym na bieżąco wiedziała, jaki ten film jest głupi i głośny...

Sytuacja jak zwykle jest rozwojowa  >:D
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1096 dnia: 26 Maja 2016, 11:20:30 »
DING DONG!
DING DONG!!
DING DONG!!!

Nie wiem, co chciał nam zakomunikować interkom pokładowy.
Ale wrażenie zrobił na pasażerach, to trzeba przyznać.
Może to taka funkcja "nie śpij, bo cię okradną"?

Film, sądząc po narastającym natężeniu dochodzących ze słuchawek wrzasków, dobiega do szczęśliwej, najprawdopodobniej, kulminacji...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1097 dnia: 26 Maja 2016, 15:00:28 »
Tymczasem we Wrocławiu zmiana pokładu na TLK, bynajmniej nie strefa ciszy, za to zdegradowana jedynka, co wywołuje nieustające zachwyty jadącego w sąsiednim przedziale Pana Ździcha i jego rodziny. I od  razu jest weselej, w strefie ciszy to mogłam liczyć jedynie na tego technokratę z podrabianymi słuchawkami.
Tu by go skutecznie zagłuszył ten znajomy od dzieciństwa stukot kół starego wagonu...
A za oknem Wzgórza Strzelińskie.

PS: A wi fi w pakiecie takie samo tu i w pendku.
Własne ;D
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26312
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1098 dnia: 27 Maja 2016, 07:27:10 »
W złą godzinę wyrzekłam o tej nudzie.

Z sąsiedniego wagonu znowu dobiega podkład dźwiękowy oburzonego nieletniego pasażera. Zaczynam podejrzewać, że oni je tam celowo montują na stałe. Żeby zwiększyć atrakcyjność Strefy Ciszy. Bo samą w  sobie ciszę można nie doceniać. Ale jak się pomyśli, ze można było siedzieć tam...

Na fotelu obok facet odpalił na laptopie film. Głupi strasznie, za to głośny. Tak, facet ma słuchawki. Nawet je założył i chyba podłączył. Co nie stanowi problemu, żebym na bieżąco wiedziała, jaki ten film jest głupi i głośny...
Jako niedoszły akustyk mam teorię, że to wszystko wina pkp. Bo wymyślić wagon ze strefą ciszy wymyślić i kazać być cicho to każdy gupi może, a to dopiero połowa roboty. Taki wagon trzeba jeszcze dobrze przygotować, znaczy ten wagon musi być wyciszony! Bo jak nie, to potem trzeba słuchawki na maksa albo robić głośne ding dong. Jednym słowem - niedoróbka panie, niedoróbka...

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1099 dnia: 27 Maja 2016, 07:56:34 »
Ja mam z kolei (sic!) taka teorię, że w takim cichym wagonie to wszystko bardziej słychać. I weź człowieku odpakuj chusteczki. Albo chrupnij czipsa. Echo się niesie apokaliptycznie. Gorzej, jak w kościele.
W normalnym, stukoczącym wagonie to by gościa ze słuchawkami nie było słychać. Ba, nawet DING DONG ledwo było słychać, a zapowiedzi następnej stacji to już w ogóle. W zasadzie zostawało tylko ...ujemy za skorzystanie z usług pekapetrersity...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1100 dnia: 29 Maja 2016, 09:32:41 »
Wesoły pociąg Kolei Dolnośląskich relacji KUD - WRO melduje się na trasie. Planowy odjazd 9:20, planowy przyjazd z planowym dziesięciominutowym opóźnieniem, podobno. Na szczęście mam dwie godziny na przesiadkę.

Podobno w kolejowych planach jest rewolucyjny pomysł puszczenia lokalnych pociągów co godzinę, a na takie rubieże jak tu - co dwie. Czyli zupełnie tak, jak pamiętam z zamierzchłych czasów mojej młodości, gdzieś tak w górnej kredzie.

Uwierzę, jak zobaczę.

Na razie, w związku z remontem wjazdowego mostu i praktycznym zamknięciem rogatek miasta Kudowy (objazd prowadzi przez Słone, czyli jak kto się rozpędzi to wyląduje w Czechach i tyle go widzieli) nawet najbardziej niepospieszny pociąg zyskał realną przewagę prędkości nad transportem autobusowym. Chwilę to potrwa, zanim ten doniosły fakt dotrze do świadomości lokalnych podróżnych, ale Kłodzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, czy jak ich zwał, jak zwykle nie zamierza się spieszyć. Wszak pracę trzeba szanować...

Ciąg dalszy niewątpliwie nastąpi.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1101 dnia: 29 Maja 2016, 16:34:18 »
Tym razem na pokładzie strefy ciszy idealny porządek i cisza jak makiem. Nad wszystkim czuwa gospodarz domu... Pardon, nie ta piosenka. Nad wszystkim czuwa unosząca się pośrodku pod sufitem nadkocich rozmiarów Hello Kitty o janusowym obliczu. Ma oko na każdego.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1102 dnia: 29 Maja 2016, 17:51:26 »
DING DONG
DING DONG
DING DONG
DING DONG

O, znowu...
To się zaczyna robić interesujące...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26312
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1103 dnia: 29 Maja 2016, 21:35:54 »
To nuda pani w tej strefie ciszy, nuda...

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1104 dnia: 30 Maja 2016, 12:07:49 »
Jazda PKP ma jednak tę zaletę, że nie trzeba zwracać równocześnie uwagi na tiry i nieoświetlonych rowerzystów. Swoją drogą już nie pamiętam, kiedy (nie)widziałem rowerzystę, który jadąc po ciemku nie miał z tyłu nawet światełka odblaskowego. Za to miał przed sobą dziecko, też na rowerku, też bez odblasków. Do tego miał po drugiej stronie jezdni tira. No, ale tiry już tak mają, że zwykle występują albo równolegle z rowerzystą, albo na zjazdach z autostrad.
Takie zdarzenia zmuszają jednak do głębszego zastanowienia się, czy hasło: "tiry na tory" rzeczywiście ma sens?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26312
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1105 dnia: 30 Maja 2016, 12:34:27 »
A strefę ciszy miałeś?! A widzisz...

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1106 dnia: 30 Maja 2016, 16:45:43 »
Kolega w Kudowie w piątek w biały dzień na drodze do Pstrążnej nie miał dziecka na rowerku, miał odblaski i kaski, jechał grzecznie poboczem. Zdjął go z tego pobocza najprawdopodobniej na szczęście nie TIR. Do końca nie wiadomo, bo jak pakowałam kolegę do karetki, to nie pamiętał, co po nim przejechało, a kierowca-sprawca nie miał czasu się zatrzymać, żeby się przedstawić, że o udzieleniu pomocy nie wspomnę.
Na razie lekarze nie są najgorszej myśli, czyli jest dobrze, ale nie beznadziejnie.

Więc, tego... Będę na ten temat żartować dopiero, jak on zacznie, nie wcześniej. Na razie trzeba poczekać, aż zacznie mówić.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21235
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1107 dnia: 30 Maja 2016, 16:59:57 »
To chyba raczej nadaje się do wątku o strasznych wieściach. Brrrr
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1108 dnia: 30 Maja 2016, 17:06:51 »
Wątek zrobił się straszny, ale mój przypadek zupełnie nie był, niestety, żartobliwy. A za swój komentarz nie mogę przecież odpowiadać.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Fly by PKP
« Odpowiedź #1109 dnia: 30 Maja 2016, 17:17:53 »
Ale na piątek wieczorem masz alibi?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.