Autor Wątek: Archeo-won-tek  (Przeczytany 136436 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #525 dnia: 24 Lutego 2014, 22:49:20 »
Trening, a więc jak zwykle nowe wiadomości. Dzisiaj okazało się, że przez swoje poczucie humoru Gonzo niespecjalnie mile jest widziany w Grecji. A było to podobno tak.
Było to tak dawno temu, że naród grecki nie mógł się jeszcze zdecydować, czy rozwija się u nich kultura minojska, mykeńska, egejska, czy po prostu zwykła pederastia. Co światlejsi przedstawiciele całym swoim jestestwem czuli jednak, że coś jest nie tak. I wtedy pojawił sie nasz bohater ze swoim "greckim dowcipem". Najpierw tak realistycznie opisał licznie zgromadzonemu audytorium, jak TO się robi, że doprowadził wszystkich do wrzenia, po czym zostawił im... kozę. Grecy niby się na Gonza zdenerwowali, ale do kozy szybko przywykli. Przyzwyczaili tak bardzo, że jeszcze Parys wbrew obiegowej opinii jabłko z napisem "najpiękniejszej" dał kozie.
A potem dowiedzieli się, że istnieją także kobiety i pojechali po taką jedną do Troi, bo było najbliżej. Jednak do tej pory nie są zdecydowani.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38552
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #526 dnia: 24 Lutego 2014, 22:59:59 »
I po co im to było? Trzeba było zostać przy kozie.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #527 dnia: 24 Lutego 2014, 23:29:43 »
I po co im to było? Trzeba było zostać przy kozie.
Jak to po co? Nie pamiętasz? Koza przy wszystkich swoich zaletach bardzo słabo - nawet jak dla Greków - gotuje.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38552
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #528 dnia: 24 Lutego 2014, 23:36:04 »
No fakt, pod tym względem to przewyższa ją każdy nowoczesny piekarnik, ale jak w niej dobrze rozpalić, to chociaż wodę na parówki chyba można?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Stefan

  • Gość
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #529 dnia: 25 Lutego 2014, 09:15:46 »
Koza z dżemem - palce lizać.

Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #530 dnia: 26 Lutego 2014, 10:44:54 »
A potem dowiedzieli się, że istnieją także kobiety i pojechali po taką jedną do Troi, bo było najbliżej. Jednak do tej pory nie są zdecydowani.

Nawiasem mówiąc z tego zdarzenia - wojny trojańskiej - można wyprowadzić obiektywną jednostkę kobiecego piękna. Skoro bowiem dla urody Heleny wyszło w morze 1000 okrętów, to urodę pani która spowodowała wypłynięcie jednego okrętu można zdefiniować jako 1 milihelen, 1 mHn. Kursantom pozostawiam wyprowadzenie go z jednostek podstawowych układu SI.
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38552
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #531 dnia: 26 Lutego 2014, 11:20:24 »
To musi być okręt w ścisłym znaczeniu, czy może być dowolna jednostka pływająca (statek pasażerski, jacht, ponton, rower wodny)?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #532 dnia: 26 Lutego 2014, 11:31:32 »
To musi być okręt w ścisłym znaczeniu, czy może być dowolna jednostka pływająca (statek pasażerski, jacht, ponton, rower wodny)?

Myślę że dowolna - też się zastanawiałem nad kwestią liczebności / tonażu, ale to chyba zbędna komplikacja ;)
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Ali

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 4990
  • słoiki dżemu truskawkowego +46/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym mniej wiem...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #533 dnia: 26 Lutego 2014, 12:55:05 »
Ależ dlaczego? Należałoby najpierw zdefiniować coś na kształt dawnej jednostki mocy - konia mechanicznego. I tak za czasów Troi to może i wypłynęło 1000 okrętów każdy o piękności umownej 1 mHe, ale aktualnie wystarczy jeden porządny lotniskowiec o piękności umownej 10 He, co wystarcza, aby istotnie wykazać wyższość danej niewiasty nad inną, która jest w stanie pchnąć na morze jedynie lekki krążownik o piękności tylko 0,75 He...
Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka, choć co do Wszechświata to nie byłbym tak całkiem pewny. Albert Einstein

Stefan

  • Gość
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #534 dnia: 26 Lutego 2014, 13:21:29 »
No bravou Ali!
Sam bym lepiej tego nie ujął (tylko dużo gorzej)...
Niech żyją inżynierowie (i doktorowie)

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #535 dnia: 27 Lutego 2014, 13:09:26 »
Piękne.
Tylko, czy zasługę wypłynięcia 1000 okrętów należy przypisać piękności Heleny, czy pięknoustemu Parysowi? Jak inaczej mógł ich przekonać? Podręcznym menhirem, w którym wyrzeźbiono postać Heleny? Przypominam, że większość okrętów w tym okresie nie miała jeszcze dostępu do internetu.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #536 dnia: 27 Lutego 2014, 13:48:33 »
Piękne.
 Jak inaczej mógł ich przekonać?
W dzisjeszych czasach ty sie pytasz jak?
Jasiu...

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #537 dnia: 04 Marca 2014, 17:00:23 »
Człowiek żyje jednak w błogiej nieświadomości najprostszych problemów życiowych, z jakimi musi borykać się Gonzo. Przecież takie, trudne skądinąd dla mężczyzny, kobiece pytanie: "czy miałeś kogoś przede mną?", nabiera w odniesieniu do naszego bohatera zupełnie specyficznego znaczenia.
« Ostatnia zmiana: 04 Marca 2014, 21:55:38 wysłana przez Cezarian »
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #538 dnia: 10 Marca 2014, 22:33:42 »
Po raz kolejny okazuje się, że historia jeszcze nikogo niczego nie nauczyła, a już na pewno nie Gonza.
Własnie opublikowano zdjęcia glinianej tabliczki sprzed 2700 lat z napisem w nieznanym języku zapisanym pismem klinowym. Jak łatwo się domyślić tabliczkę odnaleziono w Zlyeret Tepe nad Tygrysem, oczywiście w Turcji. Według wstępnych ustaleń tabliczka zawiera imiona 144 kobiet.  I tu dochodzimy do sedna, gdyż pismo może nieczytelne, ale charakter pisma jak najbardziej znany, zwłaszcza żonie Gonza. Gonzo już zapowiedział nieobecnośc na treningach i meczach przez nie określony na razie czas...
Pozwalam sobie zacytować ten stary wpis, bo dopiero dzisiaj okazało się, w jaki sposób Gonzo w końcu małżonkę przekonał. Wytłumaczył jej oto, że tabliczka to pierwsza w historii książka telefoniczna lub telegraficzna.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #539 dnia: 28 Kwietnia 2014, 22:46:01 »
Jak się dzisiaj okazało, Gonzo był/jest pierwszym Indoeuropejczykiem i, co potwierdził pewien nikomu nie znay Pers, mówi najczystszą indoeuropejszczyzną.
Weź tu z takim wytrzymaj...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.