Autor Wątek: Archeo-won-tek  (Przeczytany 136408 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #120 dnia: 05 Września 2010, 23:25:45 »
Pytanie do Szczutka, czy określenie Forum Romanum i w ogóle określenie Imperium Romanum nie wzięło się przypadkiem od Romów?
Gonza bym zapytał, ale wstyd i ogólnie niezręcznie, gdyż do Gonzo doprowadził swego czasu serią rzutów "za trzy" do upadku zachodnią częśc Imperium Romskiego.
Zastanawiam się, czy w dawnych, niepoprawnych politycznie czasach nie używało sie jednak nazw: Forum Cyganorum i Imperium Cyganorum? ;)
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38552
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #121 dnia: 25 Października 2010, 16:30:44 »
szczutek, coś dla ciebie. Zastanawiałam się, czy to wrzucić do trollowni, czy do #zżyciawzięte, ale tu będzie  najbardziej on-topic, he, he...

Z komentarzy na dodatku Deser na gazeta.pl, pod notką o odkryciu neolitycznych drzwi (czyżby Gonzo po jakiejś miodem zalewanej imprezie zapomniał, że pod słomiankę to się klucze chowa, a nie skrzydło drzwiowe z zawiasami?):
Wprawdzie nie jestem muzykalna, ale coś mi tutaj nie gra: z tego co mi wiadomo, to na podstawie pierścieni ocenia się wiek drzewa rosnącego. Ile lat miało drewno, z którego wykonano drzwi? A wiek samych drzwi ocenić trzeba chyba najbardziej popularną metodą węgla C12? Chyba, że deski w drzwiach posiadaja 5000 pierścieni na swoich przekrojach? ? ? ?
 S:)
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline szczutek

  • Kompanijny kolaborant bez klasy; As szkodnictwa
  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 2281
  • słoiki dżemu truskawkowego +140/-459
  • Nie zrozumiałem pytania
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #122 dnia: 25 Października 2010, 17:03:47 »
szczutek, coś dla ciebie. Zastanawiałam się, czy to wrzucić do trollowni, czy do #zżyciawzięte, ale tu będzie  najbardziej on-topic, he, he...

Z komentarzy na dodatku Deser na gazeta.pl, pod notką o odkryciu neolitycznych drzwi (czyżby Gonzo po jakiejś miodem zalewanej imprezie zapomniał, że pod słomiankę to się klucze chowa, a nie skrzydło drzwiowe z zawiasami?):
Wprawdzie nie jestem muzykalna, ale coś mi tutaj nie gra: z tego co mi wiadomo, to na podstawie pierścieni ocenia się wiek drzewa rosnącego. Ile lat miało drewno, z którego wykonano drzwi? A wiek samych drzwi ocenić trzeba chyba najbardziej popularną metodą węgla C12? Chyba, że deski w drzwiach posiadaja 5000 pierścieni na swoich przekrojach? ? ? ?
 S:)
Troll harder. Miałem o tym z dwie minuty na wykładzie na pierwszym roku, więc mocą autorytetu powiem tyle, że spokojnie można się obyć z mniejszą ilością pierścieni.
Węgiel to antracyt. Antracyt to ty. Skriabin zjadł karabin, a ciotka ma wszy.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38552
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #123 dnia: 25 Października 2010, 17:27:33 »
spokojnie można się obyć z mniejszą ilością pierścieni.

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
  >;D

Przepraszam, musiałam.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline szczutek

  • Kompanijny kolaborant bez klasy; As szkodnictwa
  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 2281
  • słoiki dżemu truskawkowego +140/-459
  • Nie zrozumiałem pytania
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #124 dnia: 25 Października 2010, 17:34:53 »
spokojnie można się obyć z mniejszą ilością pierścieni.

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
  >;D

Przepraszam, musiałam.
Znam, kolega z roku na szachownicy mi tego Tacyta trzasnal.
Węgiel to antracyt. Antracyt to ty. Skriabin zjadł karabin, a ciotka ma wszy.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #125 dnia: 25 Października 2010, 22:51:48 »
spokojnie można się obyć z mniejszą ilością pierścieni.

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
  >;D

Przepraszam, musiałam.
Znam, kolega z roku na szachownicy mi tego Tacyta trzasnal.
Wy tu Państwo pierścieniami rzucacie (mniemam, że nie mmiędzy wieprze? ;)), a sprawa jest poważna. Może się bowiem okazać, że słoje przyrastają w takich deskach nawet po ścięciu drzwa. Mogłoby to zupełnie zmienić wyniki.
Zaś wszyscy piszą o dzwiach, że najstarsze, a nie piszą dokąd prowadziły. Gonza nie ma co pytać, bo dla niego jeżli wszystkie drogi prowadziły do Rzymu, to wszystkie drzwi prowadziły do zamtuzów.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline szczutek

  • Kompanijny kolaborant bez klasy; As szkodnictwa
  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 2281
  • słoiki dżemu truskawkowego +140/-459
  • Nie zrozumiałem pytania
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #126 dnia: 26 Października 2010, 02:17:32 »
Dla tych, którzy szczególnie interesują się tematem polecam serdecznie tę książkę:

Węgiel to antracyt. Antracyt to ty. Skriabin zjadł karabin, a ciotka ma wszy.

Stefan

  • Gość
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #127 dnia: 26 Października 2010, 06:16:41 »
Ke?

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38552
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #128 dnia: 26 Października 2010, 07:09:27 »
Poszerzyłabym ten kurs o edukacyjne wideo "Rozpoznawanie drzew z dużej odległości", M. Pythona.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #129 dnia: 26 Października 2010, 10:45:09 »
The larch? A morze wpływ modrzewi na rozwój dendrologii?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #130 dnia: 26 Października 2010, 16:00:47 »
W Peru odnaleziono w grobie szczątki kobiety i trojga dzieci pochodzące z ok. 850 r.n.e., z okresu kultury Wari, rozwijającej się na środkowym i południowym wybrzeżu Peru w okresie 600-1000 r.n.e. Badania DNA dzieci wykazały ojcostwo Gonza. Prokuratorzy oraz pracownicy socjalni zajmujący się dziećmi zmarłych nagłą śmiercią z okresu kultury Wari prowadzą juz śledztwo. Natomiast Kongres Żydów Amerykańskich przedstawił swoje umocowania od następców prawnych zmarłych i domaga się od Gonza zaległych alimentów.
Gonzo zaprzeczył jednak rewelacjom archeologicznym, stwierdzając, że w tamtym okresie, dla bezpieczeństwa, miał zupełnie inny kod DNA. O ile skarżącym Gonza nie uda się doprowadzić do badań jego poprzedniego kodu DNA, sprawa nie ma szans.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #131 dnia: 22 Listopada 2010, 23:42:13 »
Ta archeologia to strasznie żywa dziedzina nauki! A jaka ciekawa i o seksie! Proszę bardzo:

Przełom w archeologii!

Wygląda na to, iż nastąpił przełom w archeologii. Dwóm niezależnym ekipom udało się odkryć szczątki kopalne, które pozwalają na odtworzenie zachowań społecznych przodków człowieka sprzed paru milionów lat!

I tak grupa naukowców z Wielkiej Brytanii pod kierownictwem profesora Sera Zwyczajnego (Sir Common) odkryła w północnej Hiszpanii kilkadziesiąt palców serdecznych neandertalczyków. Zdaniem profesora Sera Zwyczajnego, znalezisko ma nadzwyczajne znaczenie, gdyż dowodzi ono istnienia daleko posuniętych zachowań seksu grupowego wśród przedstawicieli Homo neanderthalensis. Badania palców serdecznych wykazały występowanie u wszystkich osobników tak zwanego niskiego wskaźnika palca wskazującego, co oznacza, że palec serdeczny (łatwo rozpoznawalny po obrączkach ślubnych) wydłuża się w porównaniu z palcem wskazującym. Świadczy to o podwyższonym poziomie testosteronu badanych osobników, a więc niewątpliwe znalezisko kilkudziesięciu palców serdecznych dowodzi, że mamy do czynienia z grupową orgią.

Znalezisko to jako kolejne obala mit o prymitywizmie neandertalczyków. Działanie w grupie wymaga bowiem zaawansowanych technologii, przywódców, harmonogramu, wreszcie nadzorców, którzy są w stanie wyegzekwować realizację założonych działań, przekonuje profesor Ser Zwyczajny.

To podczas orgii neandertalczyk uczył się dyscypliny, wspólnego działania, podziału ról oraz walczył o jak najlepszą pozycję. Od seksualnych zachowań grupowych już tylko krok do budowy systemów irygacyjnych i piramid. Można bez przesady powiedzieć, że wynalazek seksu grupowego stanowił w dziejach ludzkości skok technologiczny na miarę rozniecania ognia lub odkrycia druku. To orgie spowodowały rozwój sprawności ruchowej, sztuk walki, a także, a może przede wszystkim, mowy i języka migowego. Wpłynęły na znacznie szybszy obieg informacji, porównywalny dopiero ze słowem drukowanym lub internetem. Niewątpliwie umożliwiły także wynalezienie kółka (zróbmy kółko), oswojenie wielu gatunków zwierząt, jak też konieczność rozwoju medycyny, zarówno urazowej, jak też internistycznej i genealogicznej, przepraszam ginekologicznej, przekonuje profesor.

Najprawdopodobniej, choć naukowcy nie są co do tego zgodni, grupowe zachowania kopulacyjne przyczyniły się także do wzrostu liczebności populacji oddającym się tego rodzaju praktykom. Obecnie ekipa poszukuje jakiegokolwiek palca wskazującego, którego porównanie z palcem serdecznym przesądziłoby o prawdziwości wysuwanych teorii niskiego wskaźnika palca wskazującego.

W tym samym czasie druga grupa naukowców angielskich odkryła inny przejaw społecznych zachowań naszych prapraprzodków. W Kopenhadze niespodziewanie odkopano kilkanaście czaszek australopithecusa afarensisa sprzed ok. 3 mln lat. I tym razem wnikliwe badania przy wykorzystaniu najnowszych metod (także metod przesłuchań) wykazały, iż odkryto pierwsze znane grupowe przedstawienie teatralne Hamleta Williama Szekspira. Prawdopodobnie było to przedstawienie przedpremierowe, być może nawet kolaudacyjne (o ile przyjmie się istnienie cenzury prewencyjnej w tak prymitywnych społecznościach). Najprawdopodobniej w roli Hamleta wystąpił Otello.

Badania trwają.

Strasznie fajną robotę sobie znalazłeś kolego Szczutek... ;D
« Ostatnia zmiana: 25 Listopada 2010, 22:40:29 wysłana przez Cezarian »
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38552
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #132 dnia: 22 Listopada 2010, 23:54:07 »
A to nie był casting do roli Yoricka?



Dodajmy, że wszystkie czaszki odkopano w zaskakującym miejscu, jakim są magazyny kopenhaskiego muzeum historii naturalnej. Świadczy to z jednej strony o wysokich potrzebach edukacyjnych naszych przodków (grupowe zwiedzanie muzeów, skąd ja to...), a z drugiej dowodzi, że ich cywilizacja (?) nie rozwinęła się wystarczająco, aby doszło do wynalezienia zegarka czy też telefonu komórkowego -trochę się zasiedzieli...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline szczutek

  • Kompanijny kolaborant bez klasy; As szkodnictwa
  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 2281
  • słoiki dżemu truskawkowego +140/-459
  • Nie zrozumiałem pytania
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #133 dnia: 23 Listopada 2010, 00:13:36 »
@fajna robota

Ja w takich badaniach wolałbym jednak nie brać udziału. Ktoś powiedziałby komuś, że pracuję badając archeologiczne pozostałości neandertalskich orgii, ten ktoś powiedziałby to jeszcze komuś itd. itd. i koniec końców, gdy odpowiednio zniekształcona przez łańcuszek głuchotelefonowców informacja dotarła by do pewnej damy, to po spotkaniu z nią zęby byłoby mi łatwiej myć per rectum  ::)
Węgiel to antracyt. Antracyt to ty. Skriabin zjadł karabin, a ciotka ma wszy.

Stefan

  • Gość
Odp: Archeo-won-tek
« Odpowiedź #134 dnia: 23 Listopada 2010, 07:54:08 »
Biedny Yorick....
Mnie się wydaje, że to jednak dzień po nocy żywych trupów.....