Autor Wątek: Symbol okazał się piktogtramem  (Przeczytany 1630 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Stefan

  • Gość
Symbol okazał się piktogtramem
« dnia: 02 Lipca 2008, 08:44:55 »
Do nieoczekiwanych wniosków doszli (nieocenieni i jak zawsze niezawodni) naukowcy w Uniwersytetu im Lomonosova w Benjin.
Otóż badając współczesną polską symbolistykę zauważyli, że czołowy polski symbol jest piktogramem.
Wzbudziło to oczywiste protesty oraz histerię graniczącą z Belgią.
- Nie można szargać czołowych polskich symboli - grzmiała cała lewicowa prasa - mamy ich tak mało, że nie możemy sobie pozwolić na stratę żadnego z nich.
Prasa centrowa i prawicowa nie zabrała głosu w tej sprawie, prawdopodobnie z powodu braku znajomości "krzaczków".
A symbol?
A symbol wziął wędki, otarł wąsy i poszedł na ryby.

Offline Ali

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 4990
  • słoiki dżemu truskawkowego +46/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym mniej wiem...
Odp: Symbol okazał się piktogtramem
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Lipca 2008, 13:43:30 »
Czy może media już doniosły cóż symbol złowił?
I czy aby łowiąc nie wygonił znad stawu jakiejś kaczki?
Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka, choć co do Wszechświata to nie byłbym tak całkiem pewny. Albert Einstein

Online Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 52045
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Symbol okazał się piktogtramem
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Lipca 2008, 18:52:29 »
Pytanie sybol czego poszedł na ryby? Chyba powinien się w tej sprawie wypowiedzieć IPN? Oczywiście symbolicznie.
Dodajmy, że po ostatniej opreracji symbol narodowy może spożywać alkohol tylko symbolicznie, co jest jakże symptomatyczne.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Ali

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 4990
  • słoiki dżemu truskawkowego +46/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym mniej wiem...
Odp: Symbol okazał się piktogtramem
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Lipca 2008, 09:48:42 »
Pytanie na dziś: czy symptomatyczne symboliczne spożywanie alkoholu podnosi zawartość alkoholu w alkoholu?
Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka, choć co do Wszechświata to nie byłbym tak całkiem pewny. Albert Einstein

Online Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 52045
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Symbol okazał się piktogtramem
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Lipca 2008, 01:48:03 »
Pytanie na dziś: czy symptomatyczne symboliczne spożywanie alkoholu podnosi zawartość alkoholu w alkoholu?
Tylko symbolicznie.
Nie zawsze jest tak dobrze. Na przykład nie można symbolicznie przekroczyć dopuszczalnej ilości promili we krwi podczas jazdy samochodem.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline deepblue

  • Kierownik toalety
  • Zaawansowany Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 258
  • słoiki dżemu truskawkowego +5/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fan klub rodziny poszepszyńskich
Odp: Symbol okazał się piktogtramem
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Lipca 2008, 03:19:55 »
tak. wyobrażam sobiuę taką kontrolę drogową.

-"pił pan alkochol ?"
a ty odpowiadasz :
"tylko symbolicznie.."


ta. odstawiliby cięna dolnq.. :)
Wynajmę wolny pokój kulturalnej studence bez nałogów. Nie ma nic milszego niż taka kulturalna studentka bez nałogów... palce lizać

Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3862
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Symbol okazał się piktogtramem
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Lipca 2008, 08:29:19 »
Dobrze ze ktoś w końcu zwrócił na to uwagę. Jak wszyscy wiedzą, małe symbole/grafiki oznaczające skróty do programów na pulpitach rozmaitych systemów operacyjnych nazywamy ikonami. Ikona kojarzy się dość jednoznacznie z Kościołem prawosławnym, ktoś się nie zgadza? Dziękuję nie widzę. No a instytucja ta w czasach ZSRR była w zasadzie filią KGB. No i wszystko jasne. Czy Pion Edukacyjny Ministerstwa Historii nie może czegoś z tym zrobić i zaproponować nowej, "narodowej w formie a postępowej w treści (a może nawet odwrotnie)" (z czego to??) nazwy wspomnianego symbolu? Wzywam zresztą wszystkich do uczynienia pierwszego kroku i zaproponowania własnej nazwy.

PS: w następnym odcinku zajmiemy się wyjaśnianiem kto popchnął Xięcia Pepi, w wyniku czego utopił się on w Elsterze.
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Online Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 52045
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Symbol okazał się piktogtramem
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Lipca 2008, 07:11:54 »
Dobrze ze ktoś w końcu zwrócił na to uwagę. Jak wszyscy wiedzą, małe symbole/grafiki oznaczające skróty do programów na pulpitach rozmaitych systemów operacyjnych nazywamy ikonami. Ikona kojarzy się dość jednoznacznie z Kościołem prawosławnym, ktoś się nie zgadza? Dziękuję nie widzę. No a instytucja ta w czasach ZSRR była w zasadzie filią KGB. No i wszystko jasne. Czy Pion Edukacyjny Ministerstwa Historii nie może czegoś z tym zrobić i zaproponować nowej, "narodowej w formie a postępowej w treści (a może nawet odwrotnie)" (z czego to??) nazwy wspomnianego symbolu? Wzywam zresztą wszystkich do uczynienia pierwszego kroku i zaproponowania własnej nazwy.

PS: w następnym odcinku zajmiemy się wyjaśnianiem kto popchnął Xięcia Pepi, w wyniku czego utopił się on w Elsterze.
Zanim o ikonach, to pytanie dotyczące końca wypowiedzi kolegi. Elstera - chodzi o tę kochankę Kazimierza Wielkiego?

Co zaś do ikonek na komputerze, to można wręcz powiedzieć, że stanowią one ikonę grafiki komputerowej. Idąc rozumowaniem Baadera, ikonki są w systemach operacyjnych egzemplifikacją Kościoła prawosławnego, a co za tym idzie KGB? Czyli KGB jest w każdym komputerze? Permamentna inwigilacja! ???
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.