Autor Wątek: Byłem w archiwum Polskiego Radia  (Przeczytany 10178 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

duch pedadoga

  • Gość
Odp: Byłem w archiwum Polskiego Radia
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Lutego 2008, 09:29:07 »
badam sprawę odcinków. Na imieninach MAciej potwierdził, że odcinków poszepszyńskich było duuużo. ok 400 (400?)

Tak, tak - a w jednym z wywiadów mówił, że jest ich ponad 1000. Maciej to humanista, a nie umysł ścisły i do takich informacji należy podchodzić z rezerwą. Jeśli odcinków byłoby 400, to nie miałyby kiedy być wyemitowane - wystarczy podliczyć ile było "Zgryzów" i wcześniejszych magazynów, w których emitowano Rodzinę Poszepszyńskich. W necie znajduje się trochę zestawień (niekoniecznie naszych :P ) i jakichś zadziwiających nas informacji n.t. okresów nadawania RP w nich nie ma. Chyba, że ileś odcinków zostało nagranych, a nigdy nie wyemitowanych (ale w to nie za bardzo chce mi się wierzyć - mogło być ich parę, a nie ponad połowa). Pojedynczych (moim zdaniem) brakujących odcinków można szukać nie tylko w archiwum PR ale również w archiwach prywatnych - na pewno wielu ludzi nagrywało audycje na kasety. Może nie wszystkie powędrowały na śmietnik.
Jeszcze jedną osobą, którą można przycisnąć jest Gina Komasa. To ona zredagowała płyty optyczne z Poszepszyńskimi zamieszczając tam odcinki nieemitowane w ostatnich i przedostatnich powtórkach. Być może dokonała jakiegoś zestawienia zanim wybrała to, co znalazło się na CD.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Byłem w archiwum Polskiego Radia
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Lutego 2008, 10:17:41 »
Myślę, że Duch ma sporo racji. Przecież te 400 rzekomych odcinków to ponad 3 razy tyle, co mamy i wiemy, że zostały wyemitowane.
Może Zembaty dolicza inne słuchowiska? na przykład Sułka? Któż to może teraz wiedzieć.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Byłem w archiwum Polskiego Radia
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Lutego 2008, 11:18:28 »
I tu rodzi się (ale niepokalanie) pytanie - ile Zembatego jest w Janczarskim, a ile Janczarskiego w Zembatym...

Offline deepblue

  • Kierownik toalety
  • Zaawansowany Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 258
  • słoiki dżemu truskawkowego +5/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fan klub rodziny poszepszyńskich
Odp: Byłem w archiwum Polskiego Radia
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Lutego 2008, 23:45:46 »
Gina Komasa ?

Duchu - wyznaczam cię na ochotnka  - dzobądź kontakt do niej, ilub zatelefonuj !?
 - Stefcio - ty chyba słuchasz IIIki - Namierz paniq Zofię K
Wynajmę wolny pokój kulturalnej studence bez nałogów. Nie ma nic milszego niż taka kulturalna studentka bez nałogów... palce lizać

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38535
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Byłem w archiwum Polskiego Radia
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Marca 2008, 10:14:22 »
No no, ostro się druh zastępowy wziął do zarządzania  ;D

- Stefcio - ty chyba słuchasz IIIki - Namierz paniq Zofię K

Mało tego, że on słucha Trójki, Trójka słucha jego  ;D
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline andrzej74

  • Hydraulik
  • Zaawansowany Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 384
  • słoiki dżemu truskawkowego +9/-11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Byłem w archiwum Polskiego Radia
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Marca 2008, 09:35:52 »
Co do Giny Komasy to nawiązałem z nią kontakt chyba ze 2 lata temu, nie miała większego pojęcia o ilości odcinków, mówiła o bałaganie w archiwum i małej wiarygodności twórców, którzy mało pamiętają albo konfabulują. Była pewna, że Fanklub RP powinien coś wiedzieć, czyli my.

Kiedy byłem przelotem w archiwum radiowym posprawdzałem osobne kartoteki ITR i Zgryzu z lat 70ych. Doszukałem się tylko tego, co zamieściłem na mojej wersji listy, czyli braki jednego odcinka. Tam w fiszkach już niczego sensownego się nie znajdzie.

Czyli pozostają nam "żywi świadkowi" emisji z lat 70ych, ale też trzeba uwzględnić to, że fanami Poszepszyńskich to jesteśmy my, a oni może nie. Mieli by pamiętać kolejność jakiegoś tam serialu z dowcipami?





Poszepszyńskich na mp3 można znaleźć na http://chomikuj.pl/Neomatrix

Stefan

  • Gość
Odp: Byłem w archiwum Polskiego Radia
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Marca 2008, 09:38:48 »
Nie chciałem tego mówić, ale...
Pozostaje nam już tylko archiwum X lub strefa 51...

Offline andrzej74

  • Hydraulik
  • Zaawansowany Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 384
  • słoiki dżemu truskawkowego +9/-11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Byłem w archiwum Polskiego Radia
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Marca 2008, 15:50:22 »
pisałem już kiedyś: trzeba nasłać na archiwum radia CBA, oni by tam porządek zrobili!
Poszepszyńskich na mp3 można znaleźć na http://chomikuj.pl/Neomatrix

Offline 666

  • Łeb-Majster
  • Młodszy Techniczny Telewizyjny
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • ***
  • Wiadomości: 4910
  • słoiki dżemu truskawkowego +667/-666
  • Płeć: Mężczyzna
    • 4915610
    • Maciej Zembaty - strona nieoficjalna
Odp: Byłem w archiwum Polskiego Radia
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Marca 2008, 17:42:23 »
Czyli pozostają nam "żywi świadkowi" emisji z lat 70ych, ale też trzeba uwzględnić to, że fanami Poszepszyńskich to jesteśmy my, a oni może nie. Mieli by pamiętać kolejność jakiegoś tam serialu z dowcipami?

Ale na pewno sporo ludzi wtedy nagrywało to? Nagrywali? A w ogóle były dostępne ":maszyny do nagrywania"? Ja nie wiem co wtedy było... może nie era kamienia łupanego, ale komputera, czy kaset magnetofonowych nie mieli. Heh. :,
nie graj ze mną...

Offline andrzej74

  • Hydraulik
  • Zaawansowany Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 384
  • słoiki dżemu truskawkowego +9/-11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Byłem w archiwum Polskiego Radia
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Marca 2008, 18:26:19 »
ja nagrywałem, ale w latach 80ych z PzR
Poszepszyńskich na mp3 można znaleźć na http://chomikuj.pl/Neomatrix

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38535
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Byłem w archiwum Polskiego Radia
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Marca 2008, 12:48:51 »
Ale na pewno sporo ludzi wtedy nagrywało to? Nagrywali? A w ogóle były dostępne ":maszyny do nagrywania"? Ja nie wiem co wtedy było... może nie era kamienia łupanego, ale komputera, czy kaset magnetofonowych nie mieli. Heh. :,

No wiesz, brało się takiego dzięciołozaura i on rył... A samochody były napędzane nożnie. I wszyscy mieli na imię Fred albo Barney, względnie Wilma albo Betty  ;D
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Stefan

  • Gość
Odp: Byłem w archiwum Polskiego Radia
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Marca 2008, 14:19:22 »
No wiesz, brało się takiego dzięciołozaura i on rył... A samochody były napędzane nożnie. I wszyscy mieli na imię Fred albo Barney, względnie Wilma albo Betty  ;D

No nie przesadzaj, nie możesz tego pamiętać, no najwyżej jako stażysta... ;D

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38535
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Byłem w archiwum Polskiego Radia
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Marca 2008, 15:53:38 »
Kto mówi, że pamiętam? Toż  moim wieku skleroza, panie... O czym to ja?  ;D
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.