Przerażająca Tfurczość Własna > Podforumeczko Stefana Bolcmana - Re-reaktywacja

Nowe regulacje kancelarii do spraw jawnych

(1/5) > >>

Stefan:
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, kancelaria do spraw jawnych wprowadziła obostrzenia. Spowodowane jest to nadużywaniem danych teleadresowych obywateli polskich przez różne instytucje (jak np. poczta, rozdzielnie gazu czy prądu).

W związku z powyższym, od dnia 1 kwietnia wprowadzony będzie zakaz żądania podawania adresu, a sam adres będzie szyfrowany najnowszym, 256 bitowym algorytmem opracowanym przez ministerstwo transportu i rybołówstwa.

Zmieniać się będą litery w nazwie ulicy, a suma numeru domu i numeru mieszkania będzie podzielna przez 113.7

Według Alicji Cieślak-Dąb, urzędniczki w randze podsekretarza stanu, zapewni to anonimowość i bezpieczeństwo danych osobowych, do której to anonimowości każdy obywatel RP ma niewyzbywalne i konstytucyjne prawo.

Kancelaria (w porozumieniu z biurem ewidencji ludności i rzecznikiem do spraw danych osobowych) zamierza wprowadzić także szyfrowanie numerów telefonów, numerów PESEL, a także Lotto.

Regulacje te są następstwem wstąpienia do UE.

Suri:

--- Cytat: Stefan w 28 Marca 2007, 12:03:43 ---Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, kancelaria do spraw jawnych wprowadziła obostrzenia. Spowodowane jest to nadużywaniem danych teleadresowych obywateli polskich przez różne instytucje (jak np. poczta, rozdzielnie gazu czy prądu).

W związku z powyższym, od dnia 1 kwietnia wprowadzony będzie zakaz żądania podawania adresu, a sam adres będzie szyfrowany najnowszym, 256 bitowym algorytmem opracowanym przez ministerstwo transportu i rybołówstwa.

Zmieniać się będą litery w nazwie ulicy, a suma numeru domu i numeru mieszkania będzie podzielna przez 113.7

Według Alicji Cieślak-Dąb, urzędniczki w randze podsekretarza stanu, zapewni to anonimowość i bezpieczeństwo danych osobowych, do której to anonimowości każdy obywatel RP ma niewyzbywalne i konstytucyjne prawo.

Kancelaria (w porozumieniu z biurem ewidencji ludności i rzecznikiem do spraw danych osobowych) zamierza wprowadzić także szyfrowanie numerów telefonów, numerów PESEL, a także Lotto.

Regulacje te są następstwem wstąpienia do UE.


--- Koniec cytatu ---
jejku!!! to wszystko już będzie szyfrowane???!!! no i co ja teraz biedna zrobię? Mam jedno pytanko: czy dotyczy to też Poszepszyńskich?

Rustig:

Wszystkich, jak również i oświadczeń majątkowych.  ;D

Suri:

--- Cytat: Rustig w 10 Maja 2007, 11:08:37 ---
Wszystkich, jak również i oświadczeń majątkowych.  ;D


--- Koniec cytatu ---
Jejku jaka powaga ::) No to powiedz mi Rustig, jak ja teraz Stefana dopadnę??

Rustig:

A po co Ci to?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej