Przerażająca Tfurczość Własna > Podforumeczko Stefana Bolcmana - Re-reaktywacja

Czy przykazań jest 9 - sensacyjne(?) odkrycie salonu polskiego dziennikarstwa

(1/3) > >>

Stefan:
Dotarliśmy do cieplutkiego, niepublikowanego jeszcze raportu dziennikarzy gazety.
Po żmudnej, a nawet benedyktyńskiej,  trwającej 17 lat pracy, która polegała na prześledzeniu 13 trylionów  dokumentów  w  językach starożytnych (m.in.  staroaramejski,  starogrecki, lutycki, herboinkostecki i wiele, wiele innych) dziennikarze doszli do wniosku (popartego odpowiednią dokumentacją), iż przykazań było tylko dziewięć!
Fałszywym (nomen omen) przykazaniem jest przykazanie oznaczone numerem 8. (Zainteresowanych jego brzmieniem, lub tym, ktrozy być moze zapomnieli,  zachęcamy do sięgnięcia do aktualnych jeszcze źródeł).
Nas to odkrycie jednak nie powaliło, tak jak wytrawnych czytelników gazety wyborczej, którzy mogli łatwo zauważyć że gazeta nie stosuje tego przykazania od początku jej powstania. Niemniej ogłoszenie tego na swoich łamach to dobra, choć mocno spóźniona decyzja.

Psiakostka:
No toś się wysilili...

Starczyło przeczytać "Rozmowy o Biblii" pani Świderkówny, aby wiedzieć, że liczba przykazać nie była równa constans.

Z tego co wiem to obecnie jest dwanaście przykazań (bo to liczba uznana za doskonałą). Najnowsze przykazania to:

11. Nie spamuj poczty bliźniego swego
12. Ani offtopicuj tematu który jego jest

Cezarian:
Co do ostatniego przykazania, to stwierdzić na tym forum mozemy, ze absolutnie ono nie istnieje, a jeśłi istnieje, to nie miało, nie ma i nie będzie miało racji (bytu).
Skoro zaś o "bycie" mowa, to czy jest on rezultatem kreacjonizmu, czy ewolucjonizmu? Jeśli uznać, że zawsze coś było, nawet przed wielkim wybuchem, to oznacza, że byt był zawsze.

Przy okazji dodajmy, że ulubieni redaktorzy Stefana sponsorowani przez naukowców lub odwrotnie, odkryli własnie, co było przed Wielkim Wybuchem! Było to "PrzedWielkoWybusze"

A przykazań, jak wszyscy pamiętamy z filmu Brooksa (nie Bruxy), było 20, ale dziesięć Mojżesz potłukł.

Psiakostka:

--- Cytat: Cezarian w 14 Marca 2007, 09:31:13 ---przykazań, jak wszyscy pamiętamy z filmu Brooksa (nie Bruxy), było 20, ale dziesięć Mojżesz potłukł.

--- Koniec cytatu ---

A ja słyszałem że miało być tylko trzy, a reszta to gratisy.

Bruxa:
Eeee, to nie tak. Mojżesz najpierw ostrożnie wypytał po ile te przykazania, a jak się dowiedział, że za darmo, to od razu wziął dziesięć. Dobrze, że na detalistę trafiło, bo jakby miał duszę hurtownika, to byśmy mieli tych przykazań kopę  ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej