Rodzina Poszepszyńskich > wyemitowane odcinki

Przedsięwzięcie ECHO

(1/4) > >>

echo pedadoga:
Mimo wielkich starań nie możemy zdobyć zaginionych odcinków Rodziny Poszepszyńskich i wielu innych słuchowisk. Niektóre być może wylezą kiedyś z archiwów, niektóre nigdy, a niektóre audycje (daawno temu) w ogóle tam nie trafiły).
Ale nawet jeśli nikt tego wtedy nie redundował, to informacje ta nie jest stracona. Fale radiowe popłynęły sobie gdzieś w przestrzeń. Tylko ile można tak prosto lecieć? Kosmos jest pustawy ale czasem się na coś jednak trafi.
Krótkofalowcy robią łączności EME (z odbiciem od Księżyca) Wymaga to zastosowania bardzo kierunowych anten i sporej mocy ale jest możliwe. Do Księżyca mamy trochę ponad 1 sekundę świetlną. Zatem jeśli interesują nas nagrania sprzed 40 lat, to wystarczy znaleźć planetę oddaloną od nas o 20 lat świetlnych, wycelować w nią jeszcze większe anteny (radioteleskopy w zasaadzie) i słuchać. Oczywiście pojawia się parę problemów:
- Najlepiej byłoby tę naszą antenę postawić na niewidocznej części Księżyca ale i tak nie wiem czy się obejdzie bez wyłączania zasilania na Ziemi (żeby nie zakłócało)
- Nie ma pewności czy ta antena się na Księżycu zmieści
- Jeśli chodzi o fale długie to powinno być łatwiej ponieważ niewiele więcej wówczas na częstotliwości 225kHz na Ziemi nadawało, a PR1 był nadawany z mocą ok 1MW. Niestety to nie był Program Trzeci.
- Z falami ultrakrótkimi będzie więcej problemów bo nadajniki miały i mają mniejszą moc, a do tego jednocześnie nadawało na Ziemi dużo stacji na tej samej częstotliwości. Ale za to interesujący nas program też był nadawany na wielu częstotliwościach. Wystarczy zatem zebrać informacje o wszystkich programach i będą współczynniki do wielkiego układu równań do rozwiązania. Przy modulacji częstotliwości powinno być łatwiej z rozdzieleniem sygnałów.
No i redundować, redundować...

Tosia:
Świetny plan :) Jak już zrobię dr, to zlecę to jakiemuś studentowi na inż  S:)

Bluesmanniak:
Ale każdy kandydat na inż prędzej zacznie przeczesywać internet niż kosmos...

echo pedadoga:
A niech szuka gdzie chce - jak znajdzie coś czego nie mamy ,to się mu też zaliczy.
A jak widać ,każda metoda jest dobra:

--- Cytat: Bazil w 24 Sierpnia 2011, 00:07:28 ---Alchemicznie dodalem do  "Elitarnego jubileuszu Studia 202" tasme ,która miala napis "JanKaczmarek" ,jednak jak odsluchac jest to kompilacja niezamieszczonych ( w czesci ) materialów z "60minut na godzine" ,tasma pochodzi z poczatku lat 80tych(83-84) wyemitowana byla ( to wiem napewno) w jednej z polonijnych rozglosni w USA.Mam prosbe by osoby majace i znajace materialy z 60tki ocenily czy sa tam skecze ( tego z dwoma Krzysztofami <Jaroszynski i Piasecki> o modelarni nie slyszalem) ,które nie byly emitowane wczesniej ,wiem z opowiesci A.Zaorskiego ,ze 3-4 odcinków cenzura im nie puscila w calosci w 1980 i 1981 roku ,wiec moze to stad czesc materialów ,a moze sie myle?Mam niemal wszystkie odcinki (jakosc zgrana z kaset) Kolegi kierownika i MY ,oraz Byly kolega kierownik i my ,nie jest to ulozone hronologicznie ,ale jesli bedzie zainteresowanie to zruce.

--- Koniec cytatu ---
Przesłuchałem - palce lizać. Dokładnie tych odcinków nie słyszałem ale podobny "skład" miał ostatni wyemitowany magazyn 60min/h (nr 407) ,łącznie ze skeczem z dwoma Krzysztofami.
A ten Zembaty na końcu - repertuar z Przeglądu piosenki prawdziwej ale wykonania inne.
Co do Kolegi Kierownika na emigracji to kilka odcinków (za to w dobrej jakości) kręci się na tym kanale: http://moje.polskieradio.pl/station/79/Rozrywka-na-wygnaniu

W tym wątku można pisać przecinki gdzie się chce ,można nawet na końcu czasowników w pierwszej osobie l.p. pisać "e" zamiast "ę" jak we wszystkich pozostałych wątkach.

Bluesmanniak:

--- Cytat: echo pedadoga w 28 Sierpnia 2011, 18:52:51 ---W tym wątku można pisać przecinki gdzie się chce ,można nawet na końcu czasowników w pierwszej osobie l.p. pisać "e" zamiast "ę" jak we wszystkich pozostałych wątkach.
--- Koniec cytatu ---
hę?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej