Kategoria ogólna > Dyskusja ogólna

Fly by PKP

(1/467) > >>

Bruxa:
Wątek rozkładu kolei (i nie tylko) przewija się w tylu wątkach, że trudniej się w tym połapać, niż w numeracji torów na Warszawie Zachodniej. No, może ogarnięcie Wrocławia Głównego w czasie remontu jest porównywalne. (Kiedyś to było łatwe - wszystko w Sudety odjeżdżało z czwartego. Ale teraz nie ma czwartego  0>[ Piątego, z historycznym napisem Pociąg w kierunku Kobierzyc też nie ma...  :-\ )

Skoro koty dostały swój wątek, to kolejarzom też się należy.
Zwłaszcza, że na zgniłym Zachodzie nieoczekiwaną karierę robi taki film:
http://www.misscellania.com/miss-cellania/2011/1/16/crowded-train.html
Ja tam nie wiem, co w tym fascynującego? Jak to nie wiadomo, skąd oni się wszyscy wzięli? Z pociągu!  S:)

Stefan:

--- Cytat: Bruxa w 16 Stycznia 2011, 23:59:53 ---Skoro koty dostały

--- Koniec cytatu ---
Tylko bez nazwisk!!!

Cezarian:
Skoro wątek kolejowy, a koty mają już swój wątek, to stawiam pytanie, czy są koty pociągowe? Dachowiec popciągowy na przykład?

strajk pedadoga:
Zacznę od protestu jak rasowy kolejarz
321!
Protestuję przeciwko tytułowi wątku utrwalającemu stereotyp kolej=PKPWiększość pociągów pasażerskich i spora część towarowych to nie PKP!
A teraz dementi
Na filmiku to nie żadne łan-kar trejny tylko 3-członowe EZT mające po ok 180 miejsc siedzących. Obserwacja autora przypomina spostrzeżenia iXa i drogiej Ygrek z kreczmarowej "Eksploracji" przyglądających się ziemianom-pasożytom. A wystarczy przepoczwarzyć się w Pi i Sigmę i wszystko da się wyjaśnić.

Z numeracją torów sprawa jest prosta. Na przykładzie bardziej jednorodnych Katowic:
10 8 6 4 2 1 3 5 7 9
Od środka (między torami głównymi zasadniczymi), patrząc w kierunku rosnącego kilometrażu - w prawo rosnąco nieparzyste, w lewo rosnąco parzyste. Na zachodniej po stronie parzystych są jeszcze te dwudziestektóreś podmiejskie bo to osobna grupa (stąd mały skok ale trynd ten sam) i WKDkowe ale one już nie są w stacji.
Czaaasem się zdarza 3 lub 4 między 1 i 2 ale to bardzo rzadko.
Proste jak szpulka drutu trakcyjnego.
To jest bulwersujące, że ja tu tak na poważnie ale wyłgam się tym, że to przeciwwaga dla zupełnie nieposzepszyńskiego wątku sportowego  >:D Swoją drogą to ciekawe, że Grzegorz nie interesował się cudzym sportem (bo że swoim to akurat typowe).

strajk pedadoga:

--- Cytat: Cezarian w 17 Stycznia 2011, 10:26:04 ---Skoro wątek kolejowy, a koty mają już swój wątek, to stawiam pytanie, czy są koty pociągowe? Dachowiec popciągowy na przykład?

--- Koniec cytatu ---Tyle, że ten pierwszy to pisica trenula (cotescu), a drugi - kate traukinys (kotas)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej