Autor Wątek: Na Nowych Śmieciach  (Przeczytany 45120 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38336
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Na Nowych Śmieciach
« Odpowiedź #540 dnia: 11 Grudnia 2020, 12:56:07 »
Tym bardziej wyczekuję startu 357. Bo prawdopodobieństwo, że oba radia będą miały awarię naraz jest mniejsze.
A jeśli będą, to będzie znaczyło, że jest taki armageddon, że i tak mamy większe problemy...

Ale młody jakoś dojechał - może rowerkiem?

Ta, wodnym chyba.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Na Nowych Śmieciach
« Odpowiedź #541 dnia: 11 Grudnia 2020, 15:01:56 »
Wiem, że głupie pytanie, ale kiedy 357 ma zacząć?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21003
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Na Nowych Śmieciach
« Odpowiedź #542 dnia: 11 Grudnia 2020, 17:01:59 »
O 3:57?
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38336
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Na Nowych Śmieciach
« Odpowiedź #543 dnia: 11 Grudnia 2020, 19:48:23 »
Jak uzbierają.

Na razie już wiem, gdzie zamierzają zacząć. I od razu zaspoileruję, że to będzie Komedia...
Teatr Komedia, na Żoliborzu.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26166
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Na Nowych Śmieciach
« Odpowiedź #544 dnia: 11 Grudnia 2020, 19:51:40 »
Już uzbierali na nadawanie w wersji 0.9  ale termin ciągle nieznany, w grudniu popołudniu 😉

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38336
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Na Nowych Śmieciach
« Odpowiedź #545 dnia: 17 Grudnia 2020, 21:19:33 »
Tymczasem...

Pan Wojtek przytoczył in extenso Panią Patrycję, żeby się nie powtarzać.

Cytuj
Poniższy wpis spowodowany jest wielokrotnymi pytaniami miesięcznika Press, Wirtualnych Mediów, a także wielokrotnie pojawiającymi się komentarzami, pretensjami oraz pytaniami kierowanymi do mnie przez byłych słuchaczy Trójki w sprawie wspólnego nagrania świątecznego utworu przez Radio 357 oraz Radio Nowy Świat.
Pytanie brzmi: „Dlaczego nie chcieliście nagrać wspólnego Karpia?”
…a ja mam dość konstruowania okrągłych odpowiedzi.
Kilka dni temu opublikowałam na swoim facebookowym profilu oględne wyjaśnienie sytuacji związanej z nieobecnością zaproszonych publicznie czworga dziennikarzy RNŚ w świątecznym utworze autorstwa powstającego Radia 357. Ogólnikowy charakter tego wyjaśnienia wynikał z niechęci, jaką żywię wobec wywlekania na światło dzienne tego, co nie bez powodu dzieje się za zamkniętymi drzwiami. Skoro jednak Tomasz Michniewicz – najczęściej pojawiająca się w mediach społecznościowych twarz Radia 357 – postanowił po wszystkim zaatakować Radio Nowy Świat bezpośrednio, czuję, że trzymanie się przyjętej przeze mnie zasady milczenia (które, nawiasem mówiąc, okazało się być jednostronne), jest w istocie oszukiwaniem osób, które w Radiu Nowy Świat i Radiu 357 widzą potencjał wspólnej odbudowy „dawnej Trójki”. Choć zdaję sobie sprawę z tego, że większość słuchaczy po przeczytaniu tego, o czym piszę, uzna, że to zagrywka wobec konkurencji, osiągnęłam punkt, w którym wystarczy mi świadomość, że w końcu powiedziałam/napisałam otwarcie o wszystkim, co działo się w Trójce, a czego kontynuacją jest podział byłego zespołu Myśliwieckiej na dwa radia.
W 2016 roku założyłam na Facebooku profil „Ratujmy Trójkę”, który przekształcił się w akcję protestacyjną wymierzoną w kolejne – w mojej ocenie fatalne – decyzje Zarządu Polskiego Radia dotyczące składu osobowego PR3, prezentowanych na antenie treści, a także centralizacji wielu obszarów działania poszczególnych anten. I już na tym etapie – wówczas wyłącznie jako słuchaczka absolutnie ślepo zakochana w całym (naprawdę całym!) zespole Trójki – zaczęłam zauważać podział: na tych, którzy protestowali (choćby dołączając do pikiet organizowanych przez nas pod Trójką), tych, którzy nie chcieli zabierać głosu (co jest zupełnie zrozumiałe, bo każda z osób pracujących w Polskim Radiu jest człowiekiem takim, jak każdy z nas – ze zobowiązaniami finansowymi, rodzinnymi i wieloma innymi), oraz tych, którzy uważali działania Ratujmy Trójkę za szkodliwe. Tak, było wielu takich dziennikarzy.
Tomasz Michniewicz – podkreślam: główny inicjator powstania Radia 357 – nie zabierał wówczas głosu. Nie było go ani na manifestacjach Ratujmy Trójkę, ani nawet w okolicach.
W sierpniu mijającego roku zgodziłam się – będąc już wówczas w zarządzie RNŚ – wziąć udział w spotkaniu z częścią osób, wchodzących obecnie w skład powstającego Radia 357. Na spotkaniu obecni byli: Piotr Stelmach, Marcin Łukawski, Piotr Jedliński (na którego prośbę dołączyłam do spotkania) i właśnie Tomasz Michniewicz. Głównym celem spotkania – przynajmniej tym, który został mi zakomunikowany – była rozmowa na temat inicjatywy (wówczas niedookreślonej), nad którą debatowali dziennikarze Trójki, zmuszeni do opuszczenia Myśliwieckiej na przestrzeni ostatniego półrocza i ewentualnych szans na współpracę pomiędzy obiema inicjatywami.
O ile z ust Piotra Stelmacha i Marcina Łukawskiego padały słowa uznania dla Radia Nowy Świat, skali przedsięwzięcia i jego realizacji, o tyle Tomasz Michniewicz wyrażał się na temat RNŚ oraz (co zabolało mnie chyba najbardziej) akcji Ratujmy Trójkę w – oględnie rzecz ujmując – nieprzychylnych słowach. Wobec akcji Ratujmy Trójkę padło z jego ust określenie: „wasza akcja powinna nazywać się nie Ratujmy Trójkę, tylko Zarzynamy (lub dorzynamy) Trójkę”. O samym Radiu Nowy Świat – i tu parafrazuję – powiedział: „Radio internetowe? Jaki wy w ogóle macie zasięg? Znikomy. Radio internetowe jest pozbawione sensu – tylko FM” oraz „Radio Nowy Świat jest upolitycznione do granic możliwości”. Pozostałe niepochlebne słowa oraz oskarżenia padały personalnie w kierunku Magdy Jethon oraz Wojciecha Manna. Przez większą część spotkania milczałam, uznając, że jakakolwiek emocjonalna reakcja z mojej strony może zostać źle odebrana. W końcu jednak zostałam poproszona o komentarz przez Tomasza Michniewicza; gdy wygłosiłam krótki monolog na temat tego, jak wygląda to z mojej perspektywy – perspektywy byłego słuchacza Trójki – Tomasz Michniewicz powiedział, że ma na dziś jeszcze inne zobowiązania i wyszedł.
Ciąg dalszy Państwo znają: zaproszenie do wspólnego świątecznego utworu, które padło NAJPIERW publicznie, a dopiero po kilku dniach rozpoczęły się próby kontaktu z zaproszonymi dziennikarzami RNŚ – co postawiło wszystkich zaproszonych w niezwykle niezręcznej sytuacji, w której jedynym dobrym wizerunkowo wyjściem byłoby przyjęcie zaproszenia; wiadomo było bowiem, że odmowa od razu skutkowała będzie reakcją części słuchaczy: „Radio 357 jest otwarte na współpracę, a to wy wywołujecie konflikt”.
Zdaję sobie sprawę z tego, że część z Państwa – czytających ten przydługi wpis – pomyśli: no dobrze, może nawet było tak, jak zostało to opisane, jednak dla dobra słuchaczy mogliście wznieść się ponad podziały.
Proszę zadać sobie jednak pytanie: czy chcieliby poczuć się Państwo oszukani tak, jak swego czasu oszukani poczuli się inicjatorzy akcji Ratujmy Trójkę? Czy chcieliby Państwo dopiero po kilku latach dowiedzieć się jak dalece fałszywy obraz przedstawiano Państwu oczom?
Ja – gdybym mogła – cofnęłabym czas. Nie chciałabym przeżywać tego rozczarowania. Nie chciałabym wiedzieć „kto z kim i dlaczego nie”.
Skoro jednak jako słuchacz weszłam w samo epicentrum tej historii, czuję potrzebę podzielenia się nią z Państwem – przy zachowaniu pełnej świadomości tego, jak bardzo krytycznie mogą potraktować Państwo niniejszy wpis.
Proszę słuchać Radia 357, bo to będzie naprawdę dobre radio.
Proszę słuchać Radia Nowy Świat, bo to jest naprawdę dobre radio.
Proszę słuchać bez nadziei na to, że kiedykolwiek byli dziennikarze Trójki spotkają się w ramach jednego adresu.



Kurczę, mam dziwne uczucia w związku z panem Michniewiczem. On faktycznie najczęściej mówi w imieniu ekipy 357, a ja go po prostu nie mogę słuchać. Cos mnie odrzuca, nie wiem...

Poza tym obserwuję jako patronka jednego i drugiego radia obecność w mediach społecznościowych i nie tylko i niepokoi mnie ton przekazu jaki dociera z 357 właśnie.

Jakbym słuchała jakiegoś łosia prosto ze szkoły byznesu y marketingu, nie umiem dobrać słów... Nie jestem z korporacji. Ale razi mnie ten ton, nadmierna pewność siebie, mam poczucie traktowania z góry. W RNŚ mam poczucie partnerstwa.

Mam takie wrażenie, że tu i tam jest spółdzielnia, ale tu jest nasza spółdzielnia, a tam jest ich spółdzielnia.


Ach, niech oni w końcu zaczną grać, radio przemówi za siebie...

(Pod warunkiem, że będą pamietali, że radio tworzą ludzie, tak, ale nie tylko gwiazdy przed sitkiem także ci, co ich wysyłają w eter, bo na razie to tego brakuje.)
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Na Nowych Śmieciach
« Odpowiedź #546 dnia: 17 Grudnia 2020, 21:48:43 »
Zwykła sprawa, ludzie mają różne wizje, mimo tego, że my zawsze postrzegliśmy ich jako całość i rodzinę. Tak już nie będzie, Beatelsi już ne zagrają razem.Najważniejsze jest Twoje przedostanie zdanie Mela, niech 357 zacznie i zobaczymy. Choć ja nie mam specjalnych nadziei, tak jak zawiodło co do zasady mnie RNŚ
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26166
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Na Nowych Śmieciach
« Odpowiedź #547 dnia: 17 Grudnia 2020, 22:33:41 »
Pan Wojtek przytoczył  - który Wojtek? Gdzie?

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38336
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Na Nowych Śmieciach
« Odpowiedź #548 dnia: 18 Grudnia 2020, 07:36:44 »
Pan Redaktor Wojtek, u siebie na FB.

Mnie RNS nie zawiodło, bo nie oczekiwałam, że to będzie druga Trójka. Albo, że będzie odpowiadało akurat moim oczekiwaniom.
Ufałam, że fachowcy zrobią swoje. I to dostałam.
Nie cała ramówka 24/7 musi mi się podobać, już o tym pisałam. Podoba mi się wystarczająco dużo, żeby dalej patronować.

Za to 357 ma wielki potencjał na zawiedzenie rzeszy słuchaczy, bo rozbudza oczekiwania, których spełnić z założenia nie może.

Ale - niech oni zaczną grać...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26166
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Na Nowych Śmieciach
« Odpowiedź #549 dnia: 18 Grudnia 2020, 07:59:41 »
Na swoim FB? No, no...
Ja to spotkałem na "słynnej" grupie słuchającej i RNŚ i 357, ktoś przytoczył. I tamże, oprócz kilkuset(?) komentarzy znalazł się komentarza pana Michniewicza, komentarz bardzo niepochlebny - przytoczyć?

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Na Nowych Śmieciach
« Odpowiedź #550 dnia: 18 Grudnia 2020, 10:29:48 »

Mnie RNS nie zawiodło, bo nie oczekiwałam, że to będzie druga Trójka. Albo, że będzie odpowiadało akurat moim oczekiwaniom.
Ufałam, że fachowcy zrobią swoje. I to dostałam.
Nie cała ramówka 24/7 musi mi się podobać, już o tym pisałam. Podoba mi się wystarczająco dużo, żeby dalej patronować.
Pełna zgoda co do sposobu "podejścia". Mnie na razie zawiodła, choć także nie spodziewałem się nowej Trójki. Fakt, przyznaje, że za mało słucham, ale do tej pory znalazłem 2 audycje - Mann (choć dzisiejsze wystąpienie człowieczka opowiadającego o głosowaniu w sejmie i senacie woła o pomstę do nieba) i Poniedzielski.
Największe braki mam w audycjach wieczornych, może jakby posłuchać, to coś jeszcze bym dorzucił.
Niestety, co mnie akurat rusza, publicystyka na bardzo niskim poziomie, zaś co do muzy to poza Poniedzielskim nic mnie interesującego nie znalazłem. Niestety, o patronowaniu na razie mowy nie ma.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26166
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Na Nowych Śmieciach
« Odpowiedź #551 dnia: 18 Grudnia 2020, 11:22:33 »
No pacz Pan jak się różnimy - muzyka u Poniedzielskiego to dla mnie tylko dodatek do ukochanego marudzenia Poety :)
A ten "człowieczek" to czyżby chodziło ci o Klaudiusza? Jedynego znanego mi komentatora polityki, który robi to bez nadęcia i bez zbędnego bycia stronniczym? No toż to odkrycie sezonu, pozytywne oczywiście :)

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38336
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Na Nowych Śmieciach
« Odpowiedź #552 dnia: 18 Grudnia 2020, 12:16:37 »
No i dobrze, że się różnimy.

Mann, Chojnacki, Łuszczewski, Zamach, cała niedziela...
Za publicystyką nie tęsknię, ale Stulecie Dziwów z Sosnowskim obowiązkowo.

Na swoim FB? No, no...
Ja to spotkałem na "słynnej" grupie słuchającej i RNŚ i 357, ktoś przytoczył. I tamże, oprócz kilkuset(?) komentarzy znalazł się komentarza pana Michniewicza, komentarz bardzo niepochlebny - przytoczyć?


No dawaj pan!
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26166
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Na Nowych Śmieciach
« Odpowiedź #553 dnia: 18 Grudnia 2020, 13:06:33 »
Tomek Michniewicz
Proszę wybaczyć, ale nie będę się odnosił do tych prywatnych, emocjonalnych wpisów pani Macjon. Widziałem ją w życiu przez dziesięć minut na kurtuazyjnej rozmowie, podczas której podziękowaliśmy za propozycję współpracy przy stawianiu nowego radia i uprzejmie tę propozycję odrzuciliśmy ze względu na konflikt interesów (nic tu się nie zmieniło), inną wizję radia (tu również) i pozostałe powody, o których mówiłem już wielokrotnie (i inni z 357 też). Widocznie to spotkanie wywarło na pani Macjon olbrzymie wrażenie, skoro nieustająco o nim opowiada, z każdym kolejnym obrotem dodając więcej fantazji i sensacji. Jest to naprawdę poniżej mojego rejestru zainteresowań co kto sobie roi w głowie.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Na Nowych Śmieciach
« Odpowiedź #554 dnia: 18 Grudnia 2020, 13:25:28 »
No pacz Pan jak się różnimy - muzyka u Poniedzielskiego to dla mnie tylko dodatek do ukochanego marudzenia Poety :)
Nie różnimy. Ja mam tak samo.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.