Autor Wątek: Lobbyng - april 1998  (Przeczytany 1677 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Stefan

  • Gość
Lobbyng - april 1998
« dnia: 12 Grudnia 2012, 11:10:34 »
Młodzieżowe Studium Teatralne imienia Jana Surmy Stefańskiego ma zaszczyt przedstawić sztukę, której motywy błąkają się gdzieś po mediach czy innych kaloryferach pt:

Lobbyng
Występują: Lobbyng, lobby & lobowanie

Akt I
Scena przedstawia salę plenarną sejmu, albo knajpę, albo dworzec PKS w Koluszkach, bo w końcu jaka to różnica?
 
Mówca [poseł, kelner, konduktor - jaka to różnica?] (lobbuje):
            Moim zdaniem, stolicą powiatu powinien być Kręcidół Wielki!
Mówca II  [poseł, kelner, konduktor - jaka to różnica?] (czystą polszczyzną):
            Warrum?
Mówca I [poseł, kelner, konduktor - jaka to różnica, lecz chyba jednak poseł]:
            Bo ja się tam urodziłem
Poseł III [jednak!]:
            To się Pana, proszę pana posła zdejmie, cha, cha, cha

(wtóruje mu śmiech lustrzanej części sali)
Filip z Konopi (ziemia mokra):
            A ja proponuję, żeby przenieść stolicę do Kolbuszowej
Marszałek:
            Kolbuszowy
Filip z Konopi (ziemia mokra):
            Też!
Marszałek:
            A stolicę czego chce pan poseł przenieść do Kolbuszowy?
Poseł Filip z Konopi (lobbuje):
            Panie marszałku! Oczywiście że stolicę województwa szczecińskiego! Dzięki temu Małopolska zyskała bezpośredni dostęp do morza oraz do granicy z Niemcami!

(Oczy części nie wiedzieć dlaczego sali skierowane są na przewodniczącego wiodącego klubu parlamentarnego)
Przewodniczący wiodącego klubu parlamentarnego:
            To musi być suwerenna decyzja posłów, ja tu niczego narzucać nie mogę. (Na stronie: Zarządzam dyscyplinę klubową)
 
W wyniku przeniesienia stolicy do Kolbuszowy (Kolbuszowej?) Małopolska (wschodnia) uzyskuje bezpośredni dostęp do morza i granicy z Niemcami, w wyniku czego rozwija się tam przemysł stoczniowy, będący jak wiadomo wytwórnią kolebek, którymi to kolebkami (dzięki dostępowi do granicy z Niemcami) zasypuje chłonny rynek niemiecki, w wyniku czego statystyczna dzietność Niemek wzrasta o 7 koma 3%. Jednak młode pokolenie Niemców wychowywane w polskich kolebkach postanawia (w duchu ekspiacji, marazmu i żalu za grzechy) naprawić krzywdy wyrządzone mieszkańcom małej Polski i uchwala przeniesienie stolicy Europy do Kolbuszowej. Dzięki temu Małopolska uzyskuje bezpośredni dostęp do Atlantyku, gdzie może przygotowywać się do podboju Ameryki itd... A aniołowie na niebiesiech z zazdrości zgrzytają zębami...
 
 
Kurtyna
Koniec

Online Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51637
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Lobbyng - april 1998
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Grudnia 2012, 11:17:27 »
Czekam z niepokojem na wiadomości o pierwszych zamieszkach na granicy Chin i Kobuszowy(ej).
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.