Autor Wątek: Zawodowe zaćmienia  (Przeczytany 144133 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #2385 dnia: 24 Października 2023, 13:01:28 »
My mamy taką troszeczkę większą, gestapowską.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Urzędnik

  • Bułczarz
  • **
  • Wiadomości: 64
  • słoiki dżemu truskawkowego +10/-0
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #2386 dnia: 06 Listopada 2023, 16:48:24 »
Sądząc po tym, że dziś się byłem potknąłem o pudło papirów czekających na zmakulatyrozowanie, to u nas w urzędzie albo nie niszczą, albo niszczą tak namiętnie że latają z pustymi wózkami.

A sprawa emerytalna się rozwija w kierunkach szalonych: obecnie jesteśmy na etapie omawiania, że sędzia urzędnikiem państwowym nie jest. Urzędnikiem sądowym - też nie. O bycie w korpusie służby cywilnej już pytanie nie padło.

Zasadniczo mogło być gorzej. Ekonometrysta dostał część prawną dlatego, że prawnik co dostał część ekonometryczną by mógł w szale pisania napisać gorsze horrory. Raz na pytanie czy gmina może wejść w spółkę cywilną popełnił dłuuuuuuugi tekst, że w spółkę partnerską wejść ona nie może.

Relanium, waleriany i wyciągu z szyszymory na krwi trzeszcza poproszę.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #2387 dnia: 06 Listopada 2023, 19:10:16 »
Mam pigułkę z żeń-szenia, mogą być?


A co do rywalizacji prawnik - ekonometrysta, to wiadomo, że prawnik zna się na wszystkim, taka cechą zawodowa. Co potem z tego wyjdzie, wiadomo.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Urzędnik

  • Bułczarz
  • **
  • Wiadomości: 64
  • słoiki dżemu truskawkowego +10/-0
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #2388 dnia: 13 Listopada 2023, 23:36:44 »
A dziś radca prawny ze zet-zer-er-pu urzędowego wydalił z siebie nienachalnie składną opinię, że organ decyzji administracyjnej wydać nie musi (choć ustawa - króciuteńka - stwierdza, że no niestety, MUSI).

Że kwestia zapadła na tle co odpowiedzieć pewnemu niemiłemu panu z pewnej totalnieopozycyjnej (a za chwilę totalnierządzącej) fundacji, co to ten pan był osiem lat temu odwołany z pewnego wysokiego miejsca w pewnym ministerstwie to już chyba niebieskożabotowy nie wiedział. Nie chciałem mu psuć humoru, on się pod tym wykwitem podpisze (a nie ja), a papierzysko posłuży do sformułowania odmownej niedecyzji nieadministracyjnej przez dyrektora innego niż mój departamentu (a nie mój szef) a całość parafą opatrzy pan prezes (z kategorii prezesów na stanowisku łupowym) to już w sumie mi jest wszystko jedno i prażę popcorn (popcorn z dżemem, palce lizać).

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #2389 dnia: 14 Listopada 2023, 10:35:02 »
A dziś radca prawny ze zet-zer-er-pu urzędowego wydalił z siebie nienachalnie składną opinię, że organ decyzji administracyjnej wydać nie musi (choć ustawa - króciuteńka - stwierdza, że no niestety, MUSI).

Może to ten sam, który kiedyś będąc moim przeciwnikiem procesowym stwierdził autorytatywnie, że: Sąd wszystko może!
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #2390 dnia: 16 Listopada 2023, 16:07:06 »
Obok nas, ponoć czasowo, biuro obsługi interesantów otworzyła TU Warta. Niestety, okazało się, że nie mają dla nas żadnej ciekawej oferty, ponieważ nie prowadzą ubezpieczeń pośmiertnych. Fakt, że pani próbowała walczyć reklamując ubezpieczenia na życie, ale wytłumaczyliśmy, że interesują nas późniejsze etapy.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #2391 dnia: 16 Listopada 2023, 17:17:48 »
Technicznie ubezpieczenie na życie jest ubezpieczeniem pośmiertnym. Ale faktycznie, czy można ubezpieczyć zwłoki? Albo nagrobek?
Czy taki Lenin jest ubezpieczony? Bo Mauzoleum chyba tak?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #2392 dnia: 16 Listopada 2023, 17:58:58 »
Jak ptaki zabrudzą pomnik na ten przykład?


A może ubezpieczenie finansujące budowę pomnika pi ewentualnej śmierci?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Urzędnik

  • Bułczarz
  • **
  • Wiadomości: 64
  • słoiki dżemu truskawkowego +10/-0
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #2393 dnia: 20 Listopada 2023, 21:58:45 »
@Bruxa: a można, jeszcze jak. A nawet trzeba. Taki pomnik to łakomy kąsek.

===Prawnik w kontrofensywie===

A więc niezawodny zespół prawny na prośbę równie niezawodnego działu komunikacji z otoczeniem w mym niezmordowanym urzędzie wysmażył opinię prawną.

Zmyślna to rzecz, jakość taka że nie żal na gwoździu byłoby zawiesić, gdyby ktoś toto na papir przelał, a nie mejlem rozsyłał.

A więc na pytanie czy prośbę o dane X skierowaną na drodze informacji publicznej zbyć należy na gruncie przepisów o informacji publicznej czy też ustaw naszej branżowej (gdyż informacje o które się obywatel pyta nie mogą mu pod żadnym pozorem być przekazane) pan radca wziął i pomyślał. I dumał. I tuszył. I po wielu dniach medytacji wydał z siebie wymiot mentalny, który:

- nie ma nic wspólnego z pytaniem,
- odpowiada za to na inne pytanie, a właściwie nie pytanie, tylko udaje artykuł na lex.pl,
- składa się w 90% z orzeczenia WSA w Warszawie, wydanego w innej, nieanalogicznej sprawie na korzyść naszego organa - co prawda korzyść dlatego, że skarżący spartolił, a uzasadnienie wyroku zaczyna się od "Na wstępie należy zaznaczyć, że argumentacja organu jest błędna...".

Kluczowe pytanie, czyli jak należy spławić obywatela nie znalazło odpowiedzi.

Za 11 godzin ponownie otwieram służbowego klaptopa i się boję. Po prostu się boję, że dokonam czynu niekontrolowanego.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #2394 dnia: 21 Listopada 2023, 11:06:52 »
Chyba się domyślam, o jaki gwóźdź chodzi...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #2395 dnia: 07 Grudnia 2023, 10:55:25 »
 Święta coraz bliżej, nic więc dziwnego, że wątki kulinarne przewijają się u nas coraz częściej. A jak kulinarne, to i zdrowotne. Nasza powszechnie znana i szanowana kierowniczka sekretariatu, z zawodu tłumaczka lub odwrotnie, przez ostatnie dwa lata kaszlała na potęgę. Co prawda obecnie czuje się dobrze, ale wyjaśniło się,  dlaczego na wszelki wypadek trzyma w domu ulubionego pieska rodziny, Pikusia. Okazuje się bowiem, że psie mięso jest najlepsze na gruźlicę i gdyby koleżanka znowu zaczęła pokasływać… I to jest przykład jak zdrowie niespodziewanie może zejść na psy!
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #2396 dnia: 07 Grudnia 2023, 12:17:01 »
Rozumiem, że z tym psim mięsem to jak z kocią skórką?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #2397 dnia: 07 Grudnia 2023, 13:06:31 »
Tak, wszystko ponoć wzięło się z jakiegoś rosyjskiego interwencyjnego programu telewizyjnego, w którym zajmowano się przypadkiem kobiety twierdzącej, że sąsiadka zjadła jej psa, żeby wyleczyć się z gruźlicy. Jak pokazała zdjęcie ofiary, okazało się, że to ratlerek, co prowadzący ponoć skwitował: za dużo to się nie najadła.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38537
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #2398 dnia: 07 Grudnia 2023, 19:18:03 »
A pomogło?

Bo z kocią skórką to jak wiadomo działa, ale w całości z żywym kotem w pakiecie.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #2399 dnia: 07 Grudnia 2023, 20:44:05 »
I tu jest pies pogrzebion, że nie wiadomo, czy pomogło, ale koleżanka mówi, że skoro i tak ma psa, top teraz tylko trzeba czekać na kaszel.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.