Autor Wątek: Zawodowe zaćmienia  (Przeczytany 143935 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #1710 dnia: 23 Marca 2021, 08:27:29 »
O, panie, kiedyś z kolegami z naprostowanej wojną Warszawy usiłowaliśmy przejechać w centrum Krakowa z punktu A do punktu B, oddzielonego o trzy skrzyżowania. Co myśmy się nazwiedzali...

A gdzie dokładnie to było? Masa jest w centrum takich miejsc, zdarzyło mi się dawnymi czasy mieszkać na ulicy Lenartowicza i znalazłem jakiś adres sklepu na tejże ulicy. O jak fajnie pomyślałem i ruszyłem dziarsko w drogę. Okazało się że równie dobrze ten adres mógłby być w New Hucie: Lenartowicza ma dwie części przecięte wielopasmową wewnętrzną obwodnicą Alej Trzech Wieszczów i trzeba było maszerować z milę do przejscia i nazad. Ale to i tak nic. Ulica Pachońskiego (nie wiem niestety kim był wielebny Pachoński) składa się z dwóch części nie mających w ogóle ze sobą nic wspólnego. No dobra, w przybliżeniu dzielnica ta sama.
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #1711 dnia: 23 Marca 2021, 09:58:18 »
A nie, to myśmy doświadczyli innego wtajemniczenia mistycznego - jakieś jednokierunkowe uliczki koło Plantów. Tak, wiem, kto normalny się tam pcha samochodem...
W każdym razie nijak się nie dało z jednego miejsca w drugie dojechać. To już prędzej pewnie byłoby zrobić wokół rzeczonych Plantów rundkę i zajechać z drugiej mańki, ale to już nam przyszło do głowy później.

A to co waszmość opowiadasz, to w aktualnej stolicy zupełnie normalne na peryferiach. Najzabawniej, jak ci się wydaje, że coś będzie naprzeciwko, po drugiej stronie ulicy, to musi blisko. Aha... Do najbliższego przejścia kilometr, po czym się okazuje, że trzeba tego molocha obejść wkoło, bo akurat na tej odnodze pasów nie ma. A to jeszcze lajtowo, bo do sąsiedniego przystanku trzeba pokonać dwa przejścia podziemne i kładkę... (okolice słynnego muru Wyścigów)
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #1712 dnia: 23 Marca 2021, 11:24:14 »
A nie, to myśmy doświadczyli innego wtajemniczenia mistycznego - jakieś jednokierunkowe uliczki koło Plantów. Tak, wiem, kto normalny się tam pcha samochodem...

Czemu nie, można ale chyba lepiej zakotwiczyć na dachu dworca PKP i przejść się kawałek. Generalnie metoda "dobra, nie szkodzi, zróbmy kolejną rundkę" jest tak powszechna że pojawił się kiedyś pomysł by w ogóle zrobić z ulic wokół Plant jedno wielkie rondo i wyprostować organizację ruchu dookoła. Rozsądny ten pomysł spotkał się z prężną opozycją podzieloną na dwie partie (koloryzyzuję ale tylko trochę) z cego jedna podzielona na dwie frakcje:
* Zasadniczo słusznie wicie rozumicie, ale w którą stronę będziemy krążyć? I tu skrzydło zegarkowe i counter-zegarkowe.
* Co! Ja! Ja mam swoim folcwagenem w tedeiku (nie bity, serwisowany, garażowany,  od niemieckiego emeryta który nim nach Kirche nur 200 km zrobił) drogi nadkładać?! Samochód zużywać! Nigdy!!!
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #1713 dnia: 23 Marca 2021, 11:54:40 »
No patrz, a ja myślałam, że to jak system adresowy w Wielkiej Brytanii - głównym celem jest wprowadzenie ewentualnych wrażych sił w konfuzję w razie inwazji. Zwłaszcza niemieckich, bo przecież nie poprowadzą czołgów wbrew znakom drogowym?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #1714 dnia: 23 Marca 2021, 12:06:09 »
No patrz, a ja myślałam, że to jak system adresowy w Wielkiej Brytanii - głównym celem jest wprowadzenie ewentualnych wrażych sił w konfuzję w razie inwazji. Zwłaszcza niemieckich, bo przecież nie poprowadzą czołgów wbrew znakom drogowym?

Nie mieli Napoleona u siebie a ponoć to on nakazał wyprostowanie adresów w Paryżu a potem reszcie zajętej Europy wg schematu: parzyste po jednej nieparzyste po drugiej, narastanie numerów od rzeki a w razie braku rzeki - od Rynku. Co ciekawe jest jeszcze jeden mniej oczywisty ślad tego zarządzenia ale nie potrafię podać źródła a sprawdzić trudno. Zastanawialiście się otóż nad sensem tabliczki przydrożnej głoszącej np "Tarnów 30"? Do czego właściwie 30? Oczywiste skojarzenie jest że do tabliczki oznaczającej granicę miasta (za PRL-u często wypasionej, nierzadko z mieczami, orderami itp). Otóż nic właśnie. Ponoć to właśnie napoleońskie zarządzenie - podawać na słupkach odległości do poczty głównej w danym mieście.
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #1715 dnia: 23 Marca 2021, 12:47:35 »
No to akurat słuszne, bo najbardziej w końcu potrzebne dyliżansowi pocztowemu.
Natomiast w Warszawie uchowało się takie cóś (nie mówię, że od czasów Napoleona) https://www.geocaching.com/geocache/GC31VDE_the-warsaw-milestone
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #1716 dnia: 23 Marca 2021, 13:30:22 »
A nie tęsknicie za znakiem - znanym a USA - ilość mieszkańców w mieście?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #1717 dnia: 23 Marca 2021, 16:12:54 »
Teraz to musiałyby być obrotowe.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #1718 dnia: 23 Marca 2021, 20:26:39 »
Ciekawe, jak często w USA to aktualizują?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #1719 dnia: 26 Marca 2021, 12:23:41 »
 A u nas kolejna ciekawostka. Nasza nieoceniona Okręgowa Izba Radców Prawnych rozesłała informację o wyjeździe integracyjnym w dniach 30.04-3-05 tego roku. W planach atrakcyjne jezioro, ścieżki historyczne i krajobrazowe, jazda rowerami, aktywne zajęcia w ośrodku wypoczynkowym, ogniska itp. Niestety, ilość miejsc ogólnie i w pokoju ograniczona, więc może pojechać tylko 2 wspólników i jedna z naszych przesympatycznych współpracownic. Oczywiście, wszystkie jak jeden niemąż, zgłosiły swój akces, my jednak musieliśmy wybrać jedną. Wybór był w zasadzie oczywisty i padło na naszą świeżo zaręczoną koleżankę, która w lipcu będzie miała ślub.  Dlaczego oczywisty? To proste, tylko ona wspomniała o swoim stanie przedmałżeńskim i stwierdziła, że jest do dla niej ostatnia okazja, żeby jeszcze nie zdradzić męża.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #1720 dnia: 26 Marca 2021, 20:42:29 »
Ja bym się z tym wyjazdem ustawiała na 10 kwietnia. Majówkę jeszcze mogą odwołać...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #1721 dnia: 26 Marca 2021, 20:51:24 »
To inicjatywa odgórna. Zresztą, jeśli chodzi o naszą koleżankę, to najważniejsze, żeby zdążyła z wyjazdem przed ślubem.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #1722 dnia: 26 Marca 2021, 21:22:41 »
Jak bardzo odgórna, skoro mogą planować na maj?

Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #1723 dnia: 26 Marca 2021, 22:03:46 »
Z samej regionalnej centrali, że się tak wyrażę.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Zawodowe zaćmienia
« Odpowiedź #1724 dnia: 27 Marca 2021, 07:32:16 »
Od Prezesa?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.