Autor Wątek: Kącik piwosza  (Przeczytany 211820 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26388
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Kącik piwosza
« Odpowiedź #1350 dnia: 06 Września 2014, 22:31:12 »
Ale to ty zbierasz czy Grzegorz? ;)

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38672
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Kącik piwosza
« Odpowiedź #1351 dnia: 07 Września 2014, 09:31:46 »
No ja zbieram, ale nie zabraniam oglądać ;)

Tymczasem, ku przestrodze, bo to ostatnio jakaś plaga jest, to strojenie się w regionalne piórka:

Cytuj
Pod koniec 2012 roku sieć Żabka zaczęła sprzedawać piwo Wyborne produkowane przez dużą grupę Van Pur.

Wyborne miało jednak etykietę i butelkę łudząco podobną do piwa Noteckiego produkowanego przez mały browar Czarnków. Sprawa skończyła się w sądzie - w pierwszej instancji sąd nakazał Żabce wycofanie produktu ze sprzedaży, w drugiej tę decyzję uchylono. Żabka przestraszyła się jednak być może złego publicity, bo tuż po ogłoszeniu wyroku podpisała z Browarem Gontyniec (spółką, do której należy Czarnków) ugodę i wycofała produkt ze sprzedaży.

Jednak w lipcu tego roku historia się powtórzyła. Na sklepowych półkach Żabki pojawił się Polski Chmiel. Tym razem łudząco podobny do piwa Rowing Jack produkowanego przez niszowy AleBrowar. Sprawa też zapewne trafi na wokandę. - Napisaliśmy list do Żabki i dostaliśmy odpowiedź wymijającą. Szykujemy się do podjęcia dalszych kroków - mówi Bartosz Napieraj z AleBrowar. - Jeżeli nie uda się załatwić tej sprawy polubownie, pójdziemy do sądu - dodaje.

Read more: http://wyborcza.biz/pieniadzeekstra/1,140561,16580909,Siedem_tajemnic_piwa__Jakie_piwo_lubia_Polacy_.html#ixzz3Cc24riK7

I udaje ci potem taki sęp lokalnego wróbelka... Ja jestem klient nienormalny, czytam etykiety, nawet małym druczkiem (takie zboczenie, już kiedyś pisałam, że nawet pod prysznicem czytam etykiety szamponów, jak nie czytam to nie żyję, to jest jak oddychanie), ale naród się już gremialnie przestawił na przekaz obrazkowy  0>[

Diclaimer: artykuł ogólnie ciekawy, ale pisał go jakiś straszny lajkonik, co sadzi czasami takie kwiatki jak:
Cytuj
Pasteryzacja piwa to usuwanie z niego pod wpływem temperatury drożdży i witamin, dzięki czemu mogą one stać na sklepowej półce nawet kilka miesięcy. Piwa niepasteryzowane są bardziej naturalne, ale mają krótki termin przydatności do spożycia.
Tjaaa, te straszne, skracające czas przydatności witaminy, usuwane pasteryzacją ::)
No i ten styl lekko bełkotliwy, jakby autor sam przetestował te wszystkie piwa i pisał dnia drugiego z rana.

čtejte z hlavou!
« Ostatnia zmiana: 07 Września 2014, 09:42:07 wysłana przez Bruxa »
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38672
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Kącik piwosza
« Odpowiedź #1352 dnia: 07 Września 2014, 21:15:06 »
No to jedziemy dalej z tym koksem. Dziś z maszyny losującej wyciągamy:

KRUSOVICKE CERNE - oj ludzie, ja już z tego nadmiaru różnych wynalazków zapomniałam jakie to jest dobre tmave piwo. To się zaczyna już od piany gęstości cappuccino i koloru kawy z mlekiem. Chmielowej goryczki nie brakuje, ale nie wali od razu w zęby, jak kolega Bernard, tylko kulturalnie pojawia się na końcu ustąpiwszy miejsca pełnemu, ale lekkiemu słodowi. Czysta przyjemność. Z tyłu małym druczkiem napisano, że to Heineken Ceska republika, ale jeśli to tak ma wyglądać wchłanianie małych browarów przez kompanie piwne, to ja nie mam nic naprzeciw. Kozel też w końcu jest ze stajni (zagrody?) pilzneńskiego prazdroje. Czyli można nie zmarnować? Można. Czemu nie u nas? Mam teorię, ale bardzo pochlebna dla naszych narodowych piwnych gustów to ona nie jest, więc się powstrzymam.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26388
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Kącik piwosza
« Odpowiedź #1353 dnia: 07 Września 2014, 21:40:44 »
No to też dorzucę do pieca coś do pieca, bo akurat nam się trafiło niespodziewanie gdy poszliśmy na rybkę nad Jeziorakiem, a tam: Zlatý Bažant Černé!
Też Heineken, ale Slovakia, goryczka może nieco większa, ale przyjemność równie duża :D
Krusovickie w naszych sklepach występuje obficie (choć niezbyt tanio), natomiast czarnego bażanta nie uświadczysz, a szkoda...

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26388
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Kącik piwosza
« Odpowiedź #1354 dnia: 14 Września 2014, 22:35:58 »
No skoro tak sugerujesz...
Będąc ostatnio wczoraj/dzisiaj nad naszym morzem, w sklepie za rogiem, jakieś pół kilometra od miejsca keszingu ("zejście 77", o czym jutro w innym wątku...) odkryłem takie oto coś: "Dzikie ALE". Dzika piana, dziki smak, no... dzikie. Wystarczy.
« Ostatnia zmiana: 14 Września 2014, 22:49:55 wysłana przez Bluesmanniak »

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38672
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Kącik piwosza
« Odpowiedź #1355 dnia: 14 Września 2014, 22:58:45 »
No jak ze Zwierzyńca, to jakie ma być?

Trochę strach pytać, ale... Skoro miodowe zaprawia się miodem, pieprzowe pieprzem, to czym zaprawia się dzikie?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Stefan

  • Gość
Odp: Kącik piwosza
« Odpowiedź #1356 dnia: 15 Września 2014, 12:14:59 »
To tam gdzie perle robią...

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26388
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Kącik piwosza
« Odpowiedź #1357 dnia: 15 Września 2014, 12:29:42 »
A Perłę zaprawiają perłami?
A po tym Dzikim wczoraj, to musiałem przepić właśnie Perłą...

Stefan

  • Gość
Odp: Kącik piwosza
« Odpowiedź #1358 dnia: 15 Września 2014, 12:48:02 »
Zwierzyniec jest dobre...

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26388
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Kącik piwosza
« Odpowiedź #1359 dnia: 15 Września 2014, 13:39:28 »
W ww. sklepie były jeszcze takie oryginały, że nawet nie odważyłem się dokonać zakupu kontrolnego:

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38672
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Kącik piwosza
« Odpowiedź #1360 dnia: 15 Września 2014, 16:17:47 »
To takie to mam i w sklepiku na osiedlu. Lektura etykiety nie zachęca.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38672
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Kącik piwosza
« Odpowiedź #1361 dnia: 17 Września 2014, 19:28:19 »
No nazwijcie mnie tradycjonalistycznym betonem, ale mnie ten dizajn raczej fiolki z próbkami moczu przypomina...



Cyferki na dole to chyba Pantone, no bo ani na woltaż ani na ekstrakt nie wygląda.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26388
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Kącik piwosza
« Odpowiedź #1362 dnia: 18 Września 2014, 07:07:44 »
Kapsułki z penicyliną...

Offline Ali

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 4990
  • słoiki dżemu truskawkowego +46/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym mniej wiem...
Odp: Kącik piwosza
« Odpowiedź #1363 dnia: 18 Września 2014, 09:19:48 »
Wzornik barwników spożywczych dodawanych do "piwa" dla uzyskania odpowiedniego koloru, bo moc uzyskuje się dodając po prostu czysty alkohol...
Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka, choć co do Wszechświata to nie byłbym tak całkiem pewny. Albert Einstein

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38672
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Kącik piwosza
« Odpowiedź #1364 dnia: 18 Września 2014, 10:35:08 »
Wzornik barwników spożywczych dodawanych do "piwa" dla uzyskania odpowiedniego koloru, bo moc uzyskuje się dodając po prostu czysty alkohol...

Bingo!
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.