Autor Wątek: Naukowo i szkolnie  (Przeczytany 21170 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ali

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 4983
  • słoiki dżemu truskawkowego +46/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym mniej wiem...
Odp: Naukowo i szkolnie
« Odpowiedź #30 dnia: 03 Października 2012, 10:19:41 »
Tam pijawki... To przecież konkretna medycyna!
Jak ktoś wspomina o takich rzeczach to zaraz mi się przypomina początek chyba ksiażki Kapuścińskiego "Podróże z Herodotem", w której wspominał czasy swoich studiów. Lata powojenne, na studia dostawało się z punktami za pochodzenie. Z jednej jego strony siedział gość, który opowiadał, że w domu mają kawałek zepsutej kiełbasy, który w razie choroby podaje się dziecku do possania...
P.S.
Stefan broni się! Ot, galicyjska dusza! Kasował będzie a nie postawi!
Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka, choć co do Wszechświata to nie byłbym tak całkiem pewny. Albert Einstein

procent pedadoga

  • Gość
Odp: Naukowo i szkolnie
« Odpowiedź #31 dnia: 03 Października 2012, 10:22:37 »
Ok, jestem brzydki.
Tak to sobie tłumacz (choć co Ci pozostaje jeśli nie całkiem pamiętasz zlot).  >:D

procent pedadoga

  • Gość
Odp: Naukowo i szkolnie
« Odpowiedź #32 dnia: 03 Października 2012, 10:24:58 »
Tam pijawki... To przecież konkretna medycyna!
(...)w domu mają kawałek zepsutej kiełbasy, który w razie choroby podaje się dziecku do possania...
 
Rozumiem, że w przypadku choroby tej kiełbasy? A dziecko pełniło rolę leczniczej pijawki?

Stefan

  • Gość
Odp: Naukowo i szkolnie
« Odpowiedź #33 dnia: 03 Października 2012, 10:39:08 »
Tak to sobie tłumacz (choć co Ci pozostaje jeśli nie całkiem pamiętasz zlot).  >:D
Zrobiłem ci jakąś krzywdę?
Tak cię to boli? Mogłeś pić.
Zazdrość? Nie wiem czemu jestem ostatnio obiektem permanentnych ataków tego typa.
Zapewniam w związku z tym, że to było nasze ostatnie spotkanie, i więcej oglądał mnie nie będziesz.
Szczęśliwy?
A teraz skasuj się grzecznie i odmaszeruj.
Ali dopiął swego.
To jest piata, najłagodniejsza wersja odpowiedzi.
Żegnajcie (no bo nie do zobaczenia).
I oby pod przewodnictwem światłości z Katowic forum błąkało się po otchłani wiernych lemingów.
Koniec
03.12.2012 10:39 post nr 15000.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51643
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Naukowo i szkolnie
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Października 2012, 10:42:18 »
Jak to się niektórym wszystko kojarzy... ::)
Z dzieckiem.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26165
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Naukowo i szkolnie
« Odpowiedź #35 dnia: 03 Października 2012, 11:00:20 »
Koniec
03.12.2012 10:39 post nr 15000.
Znowu Stefan ściemnia z datami - w grudniu to będzie koniec świata!

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26165
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Naukowo i szkolnie
« Odpowiedź #36 dnia: 03 Października 2012, 11:01:44 »
Zazdrość? Nie wiem czemu jestem ostatnio obiektem permanentnych ataków tego typa.
Teraz na poważnie - to się nazywa "trudna miłość" 8)

Stefan

  • Gość
Odp: Naukowo i szkolnie
« Odpowiedź #37 dnia: 03 Października 2012, 13:25:44 »
Kochani, ochłonąłem, mogę pisać.
Naprawdę jestem zaskoczony stylem prowokacji? ataku? ze strony niezarejestrowanych uczestników forum. Nie napiszę gości, bo gość to komplement.
To, z kim i gdzie piję naprawdę nie powinno być przedmiotem dyskusji w tym, ani w żadnym innym wątku.
A już na pewno po takim czasie.
Biorę odpowiedzialność za swoje zachowanie (w tym i za swoje picie), abstynenci tego widać nie rozumieją.
Piłem za swoje i Bruxy, Tonego, Cezariana, Jazskiego, ale nie za środki niezarejestrowanych uczestników forum, a więc tego typu uwagi są przynajmniej niegrzeczne.
Świadczą raczej o bezsilności i szukaniu dziury w całym, oraz do anarchistycznej chęci podzielenia i zniszczenia forum jako takiego, gdzie możemy się nie zgadzać, ale staramy się szanować, a inwektywy ad personam są wyjątkami.
I szczerze, odechciewa mi się z nimi użerania.
Proszę, przedstawcie mi merytoryczne zarzuty, a ja się do nich odniosę. No ale na Boga, niech to nie będą uwagi typu aleś się schlał na zlocie. Bo to ani merytoryczne, ani grzeczne.
Ciekawostką jest, że nie ja jeden piłem, aczkolwiek nowozawiązany sojusz jak widać dziwną relatywność pamięci.
A poza tym było to 3 miesiące temu, skąd pomył by do tego teraz wracać?
Rozpisuje się na tym, ponieważ nie jestem dumny ze swojego zachowania, no ale wydaje mi się, że z zainteresowanymi sprawę wyjaśniłem już dawno.
A odnośnie zarzutów hermetyzowania - to czy naprawdę zależy nam na wysypie trolli z postami czy macie odcinki poszepszyńskich?
Kto będzie chciał się przebić, ten się przebije, są dowody.
jazzski - przebiłeś się?
Nie róbmy z tego forum onetu. Czy ktoś płaci nam za reklamy?
Jeżeli chodzi o pieniądze, to mogę się dorzucać do utrzymania forum (nie traktujcie wszystkiego co piszę poważnie ;).
Teraz poważnie - jeżeli uważacie, że szkodzę forum, to oczywiście ustąpię. Ale proszę naprawdę o merytoryczned wypowiedzi.
Post w dalszym ciągu nr 1500 (się na więcej nie zapowiada)
Edit:
Pisałem pod destrukcyjnym wpływem:

« Ostatnia zmiana: 03 Października 2012, 13:31:23 wysłana przez Stefan »

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51643
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Naukowo i szkolnie
« Odpowiedź #38 dnia: 03 Października 2012, 14:13:09 »
Co do wypowiedzi Stefana, to:
1. Temat zlotu - nie wypowiadam się. Nie daltego, że przyjmuję zaprezentowaną przez WSz autora opcję widzenia,
... że nie ja jeden piłem...
. Już ja (my, wy oni) pamiętam (-amy, -acie, -ają), że tylko jeden (jedna) pił (ła). Nie wypowiadam się, bo w zasadzie o czym tu gadać?
2. Temat nowych uczestników - omawiany już wiele razy. Przyczyn jest kilka, a pewna hermetyczność forum również do nich należy. Od razu mówię, że jestem za umiarkowaną hermetycznością, jednak jest różnica pomiędzy takim obostrzeniem, a porównaniem do forum onetu i troli. Innymi słowy, każdy z nowych powinien mieć szansę i pewien okres nowicjatu. Albo się przyzwyczai i będzie pisał, albo nie. Osoby pytające o odcinki poszepszyńskich są już dawno załatwiane w sposób opracowany i klarowny. Z drugiej strony nie można komukolwiek wytykać po 10 postach, że nie tak postawił kropkę lub przecinek, zwłaszcza, jak sami o wygląd naszych postów dbamy średnio. Każdy z nas ma różną wizję na sposób komunikacji forumowej, jedego wkurza to, drugiego tamto. Jednak, w moim przekananiu, bezwględnym wymogiem - przynajmniej do nowych forumowiczów, nie obeznanych jeszcze z naszym charakternym charakterem - powinno byc aluzyjne, przewrotne zwrócenie uwagi, a nie ... Druga wersja to informacja na priva.
3. Kto wstawił mojego wczorajszego posta w środek dzisiejszej dyskusji?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21000
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Naukowo i szkolnie
« Odpowiedź #39 dnia: 03 Października 2012, 14:22:58 »
Zaczynam żałować że poleciałem na Olimpiadę zamiast pojechać na zlot.Miałbym o czym teraz pisać. S:)
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51643
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Naukowo i szkolnie
« Odpowiedź #40 dnia: 03 Października 2012, 14:39:16 »
Zaczynam żałować że poleciałem na Olimpiadę zamiast pojechać na zlot.Miałbym o czym teraz pisać. S:)
Przecież pisałem, że Steff ma rację, po co pisać o zlocie? Pisz o Olimpiadzie. Chętnie posłucham o tych bezeceństwach, które jak zwykle wyprawiałeś w wiosce olimpijskiej i na ulicach Londynu nurzając się w strugach lejącego się wszędzie karmi. To podobno przez Twoje dzikie imprezy wielu uczestników IO na skutek odniesionych urazów mogło od razu usyskać kwalifikacjie i wystąpić w paraolimpiadzie?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21000
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Naukowo i szkolnie
« Odpowiedź #41 dnia: 03 Października 2012, 14:55:49 »
To może napiszę książkę "Moje Igrzyska"?Tylko kto oprócz Was to przeczyta?Za honorarium to nawet karmi nie kupię że o boczku* nie wspomnę.

*przyleci w piątek
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38332
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Naukowo i szkolnie
« Odpowiedź #42 dnia: 03 Października 2012, 15:20:38 »
Boczek! Rządzi!

A co było na zlocie? Ominęło mnie coś?

Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51643
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Naukowo i szkolnie
« Odpowiedź #43 dnia: 03 Października 2012, 15:29:43 »
Boczek! Rządzi!

A co było na zlocie? Ominęło mnie coś?


Ja byłem. Na drugie pytanie, jako tendencyjne nie będę odpowiadał.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Naukowo i szkolnie
« Odpowiedź #44 dnia: 03 Października 2012, 15:40:36 »
Ok, w kwestii przecinków moja wina.
No ale cóż, jak się pracowało przez 3 lata jako korektor, to trudno się odzwyczaić.
Moja wina, bardzo wielka. Zrozumiałem.
Ustalone, przecinki, ortografię, gramatykę olewamy. I nie będziemy wymagać zaświadczeń.
What next?