Inne utwory satyryczne > Inne

Witajcie w Małej Brytanii!

(1/5) > >>

666:
Nie wysilę się, gdyż mi się po prostu nie chce (a co! ;D) i zamieszczę taki o to opis dystrybutora:

Surrealistyczna podróż po wyspach Brytyjskich w komedii opartej na często nagradzanym słuchowisku radiowym. Przyglądamy się życiu w nowym milenium śledząc losy kilku niezwykłych, a niekiedy nawet niebezpiecznych postaci. Poznajemy Emily, beztroskiego transwestytę, który wprowadza się do domku nad morzem. Jasona, namiętnie zakochanego w babci najlepszego przyjaciela. Daffyda, który jest jedynym gejem we wsi (i chce, aby tak pozostało) oraz wiele innych osób. To prowokuje do zadania pytań: „Kimże są ci Anglicy? Cóż oni wyrabiają? I dlaczego?”

Od siebie dodam, iż zazdroszczę Anglikom takiej autoironii i po prostu świetnego serialu, który w polskich warunkach nigdy by nie powstał, a gdyby nawet, to nie obroniłby się przed (oczywiście słuszną) krytyką władz i tym podobnych "człowieczków" (i Królowej się tu dostało, a wyobrażam sobie co by było, jakby się pośmiać z bliźniaków). Bravo!

"Mała Brytania" w każdy piątek o 22:45 w TVP2

Bruxa:
A u nasz mają zamiar urządzić Hajt Park, w którym, zgodnie z wytycznymi ze starego radzieckiego dowcipu, na królową angielską będzie można powiedzieć wszystko...
I, dla dodania komizmu chyba, chcą tam wesołe chłopaki postawić mównicę... Mównica w Hyde Parku, Monty Python by tego nie wymyślił  ;D

Stefan:
No co, no co?
Jak Tytus wylądował w Hyde Parku wannolotem, to też przemawiał w mel(oniku) i z mównicy!

Bruxa:

--- Cytat: Stefan w 16 Kwietnia 2007, 23:30:37 ---No co, no co?
Jak Tytus wylądował w Hyde Parku wannolotem, to też przemawiał w mel(oniku) i z mównicy!

--- Koniec cytatu ---
Tytus to może wszystko, co mu wyobraźnia Papcia Chmiela podpowie...

Żeby takie oczywiste rzeczy dorosłym ludziom tłumaczyć... Chyba, że mnie, Stefek, jak zwykle podpuszczasz... No, ale, młodzież tu jest, ona się uczy, prawda...
W Hyde Parku, a właściwie w Speakers' Corner, przemawia się z czego bądź, byle nie stać na brytyjskiej ziemi, bo zgodnie z prawem nie wszystko na tejże ziemi powiedzieć można. Tylko trzeba to "cobądź" przytargać ze sobą... Już widzę, jak ktoś targa mównicę  ;D
Zwykle dominują skrzynki po owocach lub składane stołki. Drabina spółdzielni Rezun też by się nadała, byle nie bubel...

Baader:

--- Cytat: Zygfryd666 w 16 Kwietnia 2007, 22:00:57 ---Nie wysilę się, gdyż mi się po prostu nie chce (a co! ;D) i zamieszczę taki o to opis dystrybutora:
Surrealistyczna podróż po wyspach Brytyjskich w komedii opartej na często nagradzanym słuchowisku radiowym. Przyglądamy się życiu w nowym milenium śledząc losy kilku niezwykłych, a niekiedy nawet niebezpiecznych postaci.

--- Koniec cytatu ---

Niestety nie oglądam tiwi (rzadko zdarza mi się to mówić) ale teraz trochę żałuję. Czy to nie w tym serialu Wielka Brytania zareklamowana została jako (Stefan nie słuchaj!) Miejsce gdzie wynaleziono kota?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej