Autor Wątek: Koci koci miętki wątek  (Przeczytany 215732 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Online Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21235
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Koci koci miętki wątek
« Odpowiedź #690 dnia: 12 Października 2013, 17:59:42 »
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Koci koci miętki wątek
« Odpowiedź #691 dnia: 12 Października 2013, 18:40:25 »
redundantny pleonazm

 ???

Masło maślane.

Jako osoba biegła w kocim body language napisałam titulki do tego reportażu. Chcecie? To macie:

Dzień dobry,  jestem pacynką... Ha, ha, żartowałem, to ta kukła z tyłu jest nakręcana.

Yyy... Zabierz... ten... termometr... już!

Jak tylko wyjdę z pudła przegryzę wam gardła. Mówiłam, że niebieski to nie mój kolor? No.

O, popatrz Wacek, małpa w okularach!

Ta pani przyszła z tym zegarkiem i z nim wychodzi. Ja niczym nie handluję.

Bez adwokata nie rozmawiam. I tak ze mnie nic nie wyciśniecie. Niech żyje wolna Czeczenia!

Nie wiem, za co siedzi ten Chińczyk, ale ja za niewinność.

Nie udzielam wywiadów prasie lokalnej. Ale ten profil mam lepszy, nie?

Nienawidzę go za to, że mnie tu wyciągnął. Wiem! Zesram mu się na rękaw!

Matka, za dużo masz paluszków?

Ocipiałaś, kobieto? No weś mie to stąd, bo rzygnę...

A taką miałem chrapkę na nagrodę w kategorii Zblazowana Morda... No cóż, z czempionką nie wygrasz...

No co się gapisz łosiu? Tobie nigdy babcia nie zrobiła sweterka?Jak się będziesz śmiał z babcinego sweterka to odgryzę ci jaja.

Pięć lat? U nas za niewinność dają najwyżej dwa.

A jego sobie pogilgaj, babo durna, no zobacz, jaki uchachany.

Niech ktoś wezwie ochronę, robią mi przemoc.

Czarnego rodaka nie widziałeś? Obywatelstwo dostałem od Prezydęta, majom mnie wzionć do reprezentacji.

Hmpf... Panno Jadziu, kawior znów nieświeży, proszę zwolnić dietetyka.

Bardzo mi przykro z powodu tej katastrofy na przejeździe, ale czy to moja wina, że maszynista nie odróżnił moich reflektorów od zielonego semafora? Za późno było się cofać, poszedłem na czołówkę... Szkoda chłopa... A i skład na żyletki... Dobrze, że towarowy.
« Ostatnia zmiana: 12 Października 2013, 19:00:53 wysłana przez Bruxa »
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Online Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21235
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Koci koci miętki wątek
« Odpowiedź #692 dnia: 12 Października 2013, 19:29:02 »
Fajne titulki  :D
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Koci koci miętki wątek
« Odpowiedź #693 dnia: 19 Października 2013, 17:16:10 »
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Koci koci miętki wątek
« Odpowiedź #694 dnia: 19 Października 2013, 22:44:39 »
Filemon to raczej nie jest?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Online Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21235
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Koci koci miętki wątek
« Odpowiedź #695 dnia: 24 Października 2013, 16:44:12 »
1. Kot jonizuje powietrze. To naturalna elektrownia jonów ujemnych, które korzystnie wpływają na nasze samopoczucie. Jeśli boli Cię głowa, wystarczy przez 5 minut głaskać kota, a ból głowy się widocznie zmniejszy.

2. Koty lubią długie i syczące imiona. Kot szybciej nauczy się swojego imienia jeśli będzie ono miało 3-4 sylaby. Dlatego popularne koty z TV to Filemon, Bonifacy, Rademenes, Sylvester. Jeszcze lepiej jeśli imię będzie zawierać głoski syczące takie jak s, sz, ś, c, ć, cz, na które szczególnie wrażliwe są kocie uszy. Dobre imiona to m.in. Puszek, Szczepan, Sasanka, Sierściuch czy Ciasteczko.

3. Ugniatanie łapami posłania albo człowieka to atawizm, który pozostał kotu z dzieciństwa, gdy masował cyca matki, żeby mleko lepiej leciało.

4. Kot nie zawsze spada na cztery łapy. Udaje mu się to zwykle z niewielkiej wysokości, więc na przykład wyskok z V piętra może skończyć się połamaniem. Kot obraca się w powietrzu za pomocą ogona, który działa jak ster. Przy locie z większej wysokości kot po prostu gubi orientację i stąd wypadki.

5. Kot nie widzi ostro. Widzi w zasadzie tylko kształt. Dlatego kot może nie poznać właściciela, jeśli ten wróci do domu w dużym kapeluszu. Z tego samego powodu kot potrafi nie zauważyć zabawki albo jedzenia, które leży przed nim, ale gdy tylko zabawka zacznie się ruszać, od razu ją dostrzega.

6. Kot reguluje temperaturę ciała tylko przez poduszki na łapach. Nie poci się pod pachami jak człowiek. Jeśli chcesz sprawdzić, czy kotu zimno czy ciepło, dotknij jego poduszek.

7. Kot nie trawi laktozy. To popularny mit, że kot powinien pić mleko. Wynika on pewnie z tego, że dawniej koty hodowano głównie na wsi, a tam łatwo dostępnym źródłem białka było właśnie krowie mleko. Są koty, którym mleko bardzo smakuje, ale ponieważ w nadmiarze może im zaszkodzić, lepiej częstować je mlekiem rzadko i w małych ilościach.

8. Wszystkie wibrysy kota, czyli wąsy i brwi, mają łącznie taką rozpiętość jak najszersze miejsce jego tułowia. Dlatego gdy kot wkłada głowę w otwór i nie dotyka wąsami żadnej krawędzi, wie, że się cały zmieści.

9. Na tylnych łapach kot ma tylko po 4 palce.

10. Koty trzykolorowe, czyli biało-rudo-czarne, to zawsze kotki, nie kocury.

11. Koty mają takie same grupy krwi jak ludzie, z tym że 99% kotów ma grupę krwi A, B występuje u konkretnych ras, a AB zdarza się bardzo rzadko.

12. Mruczenie kota to dźwięk o takiej samej częstotliwości jak odpalony silnik diesla.

13. Kot stawia włosy na sztorc, co szczególnie widać na grzbiecie i ogonie, żeby wydać się większym i w ten sposób przestraszyć wroga.

14. Skąd się wzięło powiedzenie „kupować kota w worku”? W pełnych szczurów średniowiecznych miastach północnej Europy kot był cennym nabytkiem, ale bardzo rzadkim. Czasem trzeba było sprowadzać koty nawet z krajów śródziemnomorskich. Trudno było zaspokoić popyt na koty, dlatego nieuczciwi handlarze pakowali do worków inne zwierzaki twierdząc, że to koty.

15. Język kota jest chropowaty, ponieważ przy myciu futra ma działać jak grzebień i rozczesywać włoski.


Najbardziej podoba mi się punkt 12.  :D
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Stefan

  • Gość
Odp: Koci koci miętki wątek
« Odpowiedź #696 dnia: 24 Października 2013, 17:12:28 »
Zasadniczo zgadza sie.
Dodam punkt 16.
16. Każdy kot jest lepszy od Antigi.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Koci koci miętki wątek
« Odpowiedź #697 dnia: 24 Października 2013, 17:24:25 »
Dodam punkt 16.
16. Każdy kot jest lepszy od Antigi.
Bo nie poci się pod pachami.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Koci koci miętki wątek
« Odpowiedź #698 dnia: 24 Października 2013, 20:01:25 »
Ad 1. Jak głaskany kot wpije ci się pazurkami w udo, wszystko inne przestanie cię boleć.
Ad 2. Najlepiej działa Daćkotu. Albo otwieranie drzwi lodówki. Ale strasznie trudno jest nauczyć się wiarygodnie naśladować paszczowo dźwięk otwieranej lodówki, dlatego wołaj na pupila Daćkotu.
Ad 3. Taaa... I tak z tymi pazurami mamuśkę ugniatał, a ona nic? Jasne...
Ad 4. Traci orientację? I przypadkowo zaczyna lecieć podwoziem do góry?
Ad 5. Kot demonstracyjnie przestaje rozpoznawać właściciela, który wraca do domu bez siatki z żarciem.
Ad 6. "Jeśli chcesz sprawdzić, czy kotu zimno czy ciepło, dotknij jego poduszek." Najlepiej, jak śpi. Inaczej tobie zrobi się gorąco.
Ad 7. Z produktów krowich kot najlepiej lubi delikatnie wysmażoną polędwicę cielęcą. Mleko jest dla służby.
Ad 8. Dlatego im kot grubszy, tym wąs dłuższy, a im kot starszy, tym ogon ma twardszy.
Ad 9. "Na tylnych łapach kot ma tylko po 4 palce". Podobnie, jak nieostrożnie obchodzący się z kotem badacze.
Ad 10. No jak się ma jeden kolorowy chromosom niesprawny (taki X bez jednej nóżki) to trudno. Za to rude przeważnie są samce, co potwierdza teorię, że co rude, to wredne.
Ad 11. Grupa krwi 0 nie występuje u kotów, ponieważ nie ma kotów altruistów.
Ad 12. "Mruczenie kota to dźwięk o takiej samej częstotliwości jak odpalony silnik diesla" - co jest bardzo przyjemne. Zwłaszcza nad samym uchem, o czwartej nad ranem. Na full.
Ad 13. A w razie pochwycenia leni się gwałtownie, pozostawiając przeciwnikowi w garści jedynie kupę kłaków. Nie próbujcie tego w domu! (patrz Ad 9)
Ad 15. "Język kota jest chropowaty, ponieważ przy myciu futra ma działać jak grzebień i rozczesywać włoski" - Akurat. Ma działać jak tarka zdzierająca mięcho z upolowanych kości. To wie każdy polizany przez kota.

Errata: Ad 14. Najtrudniej było o koty nadające się do jazdy wierzchem.
« Ostatnia zmiana: 24 Października 2013, 20:24:31 wysłana przez Bruxa »
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Stefan

  • Gość
Odp: Koci koci miętki wątek
« Odpowiedź #699 dnia: 24 Października 2013, 20:07:01 »
Generalnie się zgadza.
AD 16 - Trenerem siatkarzy? Tych poteflonów?

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Koci koci miętki wątek
« Odpowiedź #700 dnia: 24 Października 2013, 20:13:17 »
Że cztery łapy lepsze niż dwie?

Edit: No i czy taki Antiga potrafi w razie czego nastroszyć sierść na grzbiecie i na ogonie?
« Ostatnia zmiana: 24 Października 2013, 20:26:59 wysłana przez Bruxa »
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Online Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26312
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Koci koci miętki wątek
« Odpowiedź #701 dnia: 25 Października 2013, 06:57:40 »
Piękne info i komentarz koleżanki, pienke!
To dla zilustrowania tej wyliczanki załączam foto z zagadką - które z ww. punktów wyliczanki pasuja do ponizszego zdjęcia?

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Koci koci miętki wątek
« Odpowiedź #702 dnia: 25 Października 2013, 15:49:19 »
Pewnie do tego o poduszkach ;D

oraz

16. Kot potrzebuje średnio 24 godziny snu na dobę. Niektóre egzemplarze więcej.
17. Jeśli zastaniesz w domu sajgon i smacznie śpiacego kota - strzeż się pochopnych wniosków.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Koci koci miętki wątek
« Odpowiedź #703 dnia: 28 Października 2013, 10:27:52 »
Odwieczna kocia tajemnica:

Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Ali

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 4990
  • słoiki dżemu truskawkowego +46/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym mniej wiem...
Odp: Koci koci miętki wątek
« Odpowiedź #704 dnia: 28 Października 2013, 11:11:29 »
No i poprawiliście mi humor :) Na Rodzinę zawsze można liczyć. Nie tak jak na lekarzy i policjantów...
Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka, choć co do Wszechświata to nie byłbym tak całkiem pewny. Albert Einstein