Autor Wątek: Breweryje historyczne  (Przeczytany 129723 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ali

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 4990
  • słoiki dżemu truskawkowego +46/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym mniej wiem...
Odp: Breweryje historyczne
« Odpowiedź #1155 dnia: 02 Marca 2021, 23:21:14 »
Czyli ewoluował...
Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka, choć co do Wszechświata to nie byłbym tak całkiem pewny. Albert Einstein

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26306
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Breweryje historyczne
« Odpowiedź #1156 dnia: 03 Marca 2021, 07:04:47 »
I tak i nie. Obecnie 188 cm wzrostu.
I do nikogo nie podobny?

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38531
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Breweryje historyczne
« Odpowiedź #1157 dnia: 03 Marca 2021, 07:18:17 »
Ale podobno znany jest ze swoich niespotykanych ewolucji w niektórych kręgach, nie tylko prawniczych.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Breweryje historyczne
« Odpowiedź #1158 dnia: 03 Marca 2021, 11:25:51 »
Ale podobno znany jest ze swoich niespotykanych ewolucji w niektórych kręgach, nie tylko prawniczych.
Również mechaników rydwanowych i samochodowych?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38531
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Breweryje historyczne
« Odpowiedź #1159 dnia: 03 Marca 2021, 12:04:28 »
Ja tego nie powiedziałam, proszę mnie nie cytować!
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Breweryje historyczne
« Odpowiedź #1160 dnia: 07 Marca 2021, 13:07:19 »
 Niemieckie zwyczaje pogrzebowe.
Dzisiaj będzie od początku do końca autentyczna historia o temacie jakże nam bliskim, a więc o zwyczajach pogrzebowych. Dla uproszczenia: niemieckich zwyczajach pogrzebowych z XII i XIII w. Niemieckie Cesarstwo miało wówczas wiele do zrobienia w Europie, zwłaszcza w Italii, ale także w krajach Lewantu, nie od rzeczy warto także wspomnieć o udziale niemieckich Cesarzy i wielmożów w wyprawach krzyżowych, Jak choćby słynny Fryderyk Barbarossa, który utonął w rzece Salef nie słuchając rad Gonza, że żabka to jest co prawda łatwy styl do pływania, ale nie w pełnej zbroi, nawet zbroi pozłacanej i poświęconej.
Otóż, jak to zawsze na takich wyprawach, trup ścielił się gęsto, a zmarłych trzeba było jakoś z powrotem zawieźć do Niemiec. Wymyślono więc… gotowanie zwłok. I to nie takie sobie, rzec by można, tuzinkowe. O nie. Gotowano zwłoki aż do oddzielenia się części miękkich od kości. Następnie suszono szkielet, części miękki konserwowano osobno, nie zapominano także o „upuszczonych” wcześniej wnętrznościach. I tak z cesarza, biskupa lub udzielnego księcia pozostawało kilka „ciał”, które można było pochować w różnych miejscach. A potem stroimy sobie żarty, że tu leżą szczotki biskupa X i tam, i tam także leżą, jak głowy Kim Ir Sena.
Co ciekawe, jak w każdej robocie, tak i tu bywały sytuacje nadzwyczajne. Ponoć w 1159 r. podczas jakiś wojen w Italii, malaria poczyniła wśród wielmożów takie spustoszenie, że służba przygotowując (to znaczy przegotowując) we wspomniany sposób ich ciała, nie miała wystarczającej ilości… kotłów i musiano je sobie nawzajem wypożyczać lub podbierać. I znowu okazuje się, że logistyka na wyprawach to podstawa…
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38531
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Breweryje historyczne
« Odpowiedź #1161 dnia: 07 Marca 2021, 13:16:15 »
Uważam, że tubylcy z wysp Triobranda podchodzą do tematu znacznie ekonomiczniej. Po co zakopywać dobre, ugotowane mięso?

Swoją drogą, czy do pudełka dostarczano instrukcję składania, jak z IKEI? Żeby tam na górze nie mieli problemu?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Breweryje historyczne
« Odpowiedź #1162 dnia: 07 Marca 2021, 13:34:13 »
Swoją drogą, czy do pudełka dostarczano instrukcję składania, jak z IKEI? Żeby tam na górze nie mieli problemu?
Czy nie cechuje Cię jeśli nie brak, to niedostatki wiary? W omnipotencję na górze?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38531
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Breweryje historyczne
« Odpowiedź #1163 dnia: 07 Marca 2021, 14:30:54 »
No w sumie, skoro potrafią poskładać puzzle z urny...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Breweryje historyczne
« Odpowiedź #1164 dnia: 08 Marca 2021, 12:09:03 »
Niemieckie zwyczaje pogrzebowe.
Dzisiaj będzie od początku do końca autentyczna historia o temacie jakże nam bliskim, a więc o zwyczajach pogrzebowych. Dla uproszczenia: niemieckich zwyczajach pogrzebowych z XII i XIII w. Niemieckie Cesarstwo miało wówczas wiele do zrobienia w Europie, zwłaszcza w Italii, ale także w krajach Lewantu, nie od rzeczy warto także wspomnieć o udziale niemieckich Cesarzy i wielmożów w wyprawach krzyżowych, Jak choćby słynny Fryderyk Barbarossa, który utonął w rzece Salef nie słuchając rad Gonza, że żabka to jest co prawda łatwy styl do pływania, ale nie w pełnej zbroi, nawet zbroi pozłacanej i poświęconej.
Otóż, jak to zawsze na takich wyprawach, trup ścielił się gęsto, a zmarłych trzeba było jakoś z powrotem zawieźć do Niemiec. Wymyślono więc… gotowanie zwłok. I to nie takie sobie, rzec by można, tuzinkowe. O nie. Gotowano zwłoki aż do oddzielenia się części miękkich od kości. Następnie suszono szkielet, części miękki konserwowano osobno, nie zapominano także o „upuszczonych” wcześniej wnętrznościach. I tak z cesarza, biskupa lub udzielnego księcia pozostawało kilka „ciał”, które można było pochować w różnych miejscach. A potem stroimy sobie żarty, że tu leżą szczotki biskupa X i tam, i tam także leżą, jak głowy Kim Ir Sena.
Co ciekawe, jak w każdej robocie, tak i tu bywały sytuacje nadzwyczajne. Ponoć w 1159 r. podczas jakiś wojen w Italii, malaria poczyniła wśród wielmożów takie spustoszenie, że służba przygotowując (to znaczy przegotowując) we wspomniany sposób ich ciała, nie miała wystarczającej ilości… kotłów i musiano je sobie nawzajem wypożyczać lub podbierać. I znowu okazuje się, że logistyka na wyprawach to podstawa…

Jak to się jednak cofnęło w naszych czasach... Tow. Ilicz po prostU zakonserwowany został... niczym nie przymierzając jakiś zaskroniec...
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Breweryje historyczne
« Odpowiedź #1165 dnia: 08 Marca 2021, 22:50:40 »
Masz rację kolego Baader. Tow. Ilicza nawet nie rozdzielono na wnętrzności, mięsko i resztę. A mogły być trzy mauzolea!
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Breweryje historyczne
« Odpowiedź #1166 dnia: 16 Marca 2021, 21:45:20 »
Dzisiaj słodka, wakacyjna anegdotka z nieodległej (?) przeszłości.
Plaża w Jałcie na Krymie w latach 70. Na plaży leży kilkanaście tysięcy ludzi, kobiety w niebieskich biustonoszach i nieogoleni mężczyźni, a z rozstawionych głośników co 15 minut rozlegał się głos: "Tawariszczi oddychajuszczije - tiepier piewiernities na druguju storonu." I cała plaża szła, a w zasadzie toczyła w ślad za wytycznymi.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26306
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Breweryje historyczne
« Odpowiedź #1167 dnia: 16 Marca 2021, 21:49:57 »
Do Rejsu też by pasowało...

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38531
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Breweryje historyczne
« Odpowiedź #1168 dnia: 17 Marca 2021, 07:33:50 »
Bynajmniej porządek był.
A teraz każdy ma własny głośnik.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Breweryje historyczne
« Odpowiedź #1169 dnia: 17 Marca 2021, 09:06:38 »
I obraca się w różnych kierunkach i nie o czasie. Bajzel, bałagan i zaśmiecone plaże.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.