Autor Wątek: Breweryje historyczne  (Przeczytany 128017 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38327
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Breweryje historyczne
« Odpowiedź #1230 dnia: 16 Września 2021, 15:06:56 »
No, aparat do szwejsowania przecież, w czym problem? Nigdy nie mieliście potrzeby żeby coś zaszwejsować?

A tych krzeseł to pewnie dwanaście...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Online Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51634
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Breweryje historyczne
« Odpowiedź #1231 dnia: 16 Września 2021, 19:55:02 »
Ale syrena alarmowa jak znalazł! Chyba rzeczywiście okazja!
I zwróćcie uwagę,  że mamy pierwowzór słynnego ogłoszenia "sprzedam opla".
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3839
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Breweryje historyczne
« Odpowiedź #1232 dnia: 18 Września 2021, 21:19:04 »
Znacie stronę Hrabia Tytus (www.hrabiatytus.pl)? Znakomita. Można sobie poczytać o poznańskich (są w naszych szeregach Poznaniacy?) sposobach przeciw pochowwaniu w letargu, np specjalny dom na cmentarzu przemyślnie urządzony:

Z przedsionka jego dwoje drzwi prowadzi do dwóch sal obszernych, dla obojej płci przeznaczonych, a porą zimową należycie ogrzanych. Na środku tych sal wznoszą się o trzech stopniach rozległe katafalki, na nich stoją kosze, w czasie potrzeby czystą pościelą zaopatrzone. Tu składają się ciała osób w zajmaniu, czyli w letargu zostających. Od rąk i nóg tychże ciał wyciągają się sznury przytwierdzone do dzwonków, umieszczonych w izdebce między dwiema salami położonej, gdzie dozorca miejscowy nieostatnie czuwać jest obowiązany. Skoro za najmniejszym drgnięciem palca u zajmanego – dzwonek ostrzeże dozorcę o jego ocknięciu, ten winien natychmiast, pierwszą pomoc dając sam ocknionemu, przez kogokolwiek z rodziny donieść lekarzowi o zaszłym wypadku.

Cóż, o ile sam nie zejdzie z przerażenia...

https://hrabiatytus.pl/2021/01/19/gdy-pogrzebia-cie-zywcem-poznanskie-sposoby-na-powroty-z-zaswiatow/

Na podstawie folderu na stronie Polona.pl analizowałem ile kosztowałaby mnie moja wycieczka do Egiptu w roku 1937 (na pokładzie S/S Polonja, kabina 201 z oknem na pokładzie C - jedyne 540 zł, drogawo...) a tu mamy gotowe (bardziej jednak ogólne) zestawienia:

https://hrabiatytus.pl/2020/08/07/polskich-transatlantykow-czar-jak-wygladaly-batory-pilsudski-i-inne-galeria/

Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38327
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Breweryje historyczne
« Odpowiedź #1233 dnia: 19 Września 2021, 08:32:24 »
Pyszne.

A jeździł szanowny hrabia może dyliżansem? Usiłuję usilnie zdobyć informację na temat kosztów i czasu trwania podróży tymże z Berlina nach Bad Kudowa (bądź odwrotnie). No, może być z Breslau. Mam poniekąd przeczucie, że jedno i drugie (koszta plus czas) wespół z jakością górskich dróg (to jeszcze czasy przed naszymi goeringówkami), wydatnie się przyczyniły do skwapliwości z jaką i Berlin i Grafschaft zrzuciły się na projekt i wykonanie kolei żelaznej.
Kędyś w biurku mam rozkład jazdy spod Kudowskiej poczty, nota bene do tej pory startują stamtąd pekaesy, czyli dyliżanse współczesne.


Co do mojego drugiego miejsca zamieszkania, szalenie spodobał mi się ten poradnik: https://hrabiatytus.pl/2019/09/18/jak-przechodzic-przez-ulice-poradnik-z-miedzywojnia/ Ciekawe, czy były też poradniki dla kierowców pojazdów zmotoryzowanych i furmanów?

Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3839
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Breweryje historyczne
« Odpowiedź #1234 dnia: 19 Września 2021, 10:41:06 »
Co do mojego drugiego miejsca zamieszkania, szalenie spodobał mi się ten poradnik: https://hrabiatytus.pl/2019/09/18/jak-przechodzic-przez-ulice-poradnik-z-miedzywojnia/ Ciekawe, czy były też poradniki dla kierowców pojazdów zmotoryzowanych i furmanów?

Słusznie tam autor zauważa że niektórzy do dziś sobie tych zasad nie przyswoili...

Albo to:
https://hrabiatytus.pl/2019/01/31/przerazajaco-modne-i-blyskawiczne-pierwsze-polskie-linie-lotnicze/

Dwaj koledzy odwieźli mnie uroczyście na lotnisko i pełni szacunku dla mojego bohaterstwa zatrzymali się w pewnej odległości od samolotu… Poczekalnia świeciła pustkami, jako że na amatorów podróży powietrznej patrzono wtedy jak na akrobatów wykonujących pod kopułą cyrku ryzykowne salta bez siatki… Za chwilę poproszono mnie o odprawę, gdzie w wielkiej książce musiałem poświadczyć własnoręcznym podpisem, iż lot […] podejmuję na własną odpowiedzialność i żadnych pretensji […] do linii lotniczych rościć nie będę.

A dziś ludzie mordy drą o zagubiony bagaż...

Jest tam mowa o samolotach Junkers F-13, jednocześnie awaryjnych i dosyć (jak wynika z artykułu w miesięczniku "Lotnictwo" sprzed paru lat) bezpiecznych, ze względu na dość małą prędkość lotu: ot po prostu w razie awarii lądowało się w polu, posyłało do pobliskiego majątku po koniki, furman odwoził na stację i podróżowało dalej pod opieką PKP...
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Online Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51634
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Breweryje historyczne
« Odpowiedź #1235 dnia: 19 Września 2021, 13:10:33 »
Bardzo fajne te opowieści o transatlantykach. Brakuje tylko książek Borhardta o Szamanie Morskim lub podobnych.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38327
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Breweryje historyczne
« Odpowiedź #1236 dnia: 19 Września 2021, 14:05:05 »
Hmm, ciekawość na jakie klauzule zgadzam się obecnie klikając na różne kwadraciki przy zakupie biletu...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Online Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51634
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Breweryje historyczne
« Odpowiedź #1237 dnia: 19 Września 2021, 19:42:32 »
Na RODO.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38327
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Breweryje historyczne
« Odpowiedź #1238 dnia: 19 Września 2021, 19:43:07 »
Tyż. Ale masz pewność, że tylko? Przecież tego nikt nie czyta.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Online Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51634
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Breweryje historyczne
« Odpowiedź #1239 dnia: 19 Września 2021, 21:49:44 »
Niewiele jest teraz bardziej niebezpiecznych kwestii niż rodo. może prawa autorskie i licencje.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Online Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51634
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Breweryje historyczne
« Odpowiedź #1240 dnia: 01 Października 2021, 12:07:57 »
 Już tylko Gonzo pamięta, że „ostatnią nadzieją chrześcijańskiego rycerstwa” nazwano jedyną kobietę w oblężonym przez Chmielnickiego Zbarażu. Ponoć to tylko dzięki niej rycerstwo tak dzielnie stawało… w obronie twierdzy, a oblężenie trwało długie 43 dni. Dobrze, że to nie działo się podczas oblężenia Jasnej Góry przez Szwedów, jednak pytanie, jak wówczas wytrzymano… oblężenie budzi jeszcze większą zgrozę.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38327
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Breweryje historyczne
« Odpowiedź #1241 dnia: 02 Października 2021, 08:05:23 »
Faceci w sukienkach, zwłaszcza duchownych, to nie to samo.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Online Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51634
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Breweryje historyczne
« Odpowiedź #1242 dnia: 07 Października 2021, 16:37:44 »

Ponoć załoga zbyt wolno - w stosunku do standardów NATO - przetaczała armaty z jednej burty na drugą.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3839
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Breweryje historyczne
« Odpowiedź #1243 dnia: 07 Października 2021, 20:42:39 »
Ponoć załoga zbyt wolno - w stosunku do standardów NATO - przetaczała armaty z jednej burty na drugą.

No o naszych kriejsjerach słusznego amerykańskiego pochodzenia interpelował pan poseł Dorn, że jak to właściwie może być, że okręt trzeba tak ustawiać by na ekranach w Bojowym Centrum Informacyjnym nieprzyjaciel wypadał na tych fragmentach gdzie luminofor coś pokazuje. Te przetaczane armaty też nie są tak odległe czasowo: wczytywanie systemu odbywa się tam z taśmy.

Perforowanej.
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Online Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51634
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Breweryje historyczne
« Odpowiedź #1244 dnia: 23 Października 2021, 18:45:43 »
Szykuje nam się HIT historyczny. Dobór autorów histeryczny.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.