Autor Wątek: Bestiariusz słowiański  (Przeczytany 18757 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26165
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Bestiariusz słowiański
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Lutego 2012, 12:06:03 »
Coś takiego??? A ja myślałem - grzybiarki. Strach chodzić na grzyby...

Online Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51639
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Bestiariusz słowiański
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Lutego 2012, 12:47:46 »
Coś takiego??? A ja myślałem - grzybiarki. Strach chodzić na grzyby...
Grzybiarki! Włąśnie, co na ich temat mówi Bestiariusz? A może tego typu bestiariusz, na kształ posiadanego przez Melę i w sposób przez nią zaproponowany dorzucić do URNY? Już sobie wyobrażam, te dziekie efekty i tajemnicze dźwiekowe, które możnaby podłożyć pod takie opowieści... Tym bardziej, że mamy jeszcze wątek bardzo do bestiariuszowskiego podobny, tyle, że koński, o tu...
http://www.poszepszynscy.info/forum/index.php?topic=57.90
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Ali

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 4983
  • słoiki dżemu truskawkowego +46/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym mniej wiem...
Odp: Bestiariusz słowiański
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Lutego 2012, 12:51:45 »
Zupełnie nie wiem dlaczego tak mi się kojarzyło, ale lat temu sporo podczas wakacji spędzanych w G. Świętokrzyskich i okolicach na takie grzybiarki mówiliśmy "dymarki świętokrzyskie"... Zupełnie nie wiem dlaczego... Jakaś psychoanaliza by mi się przydała...
Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka, choć co do Wszechświata to nie byłbym tak całkiem pewny. Albert Einstein

Online Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51639
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Bestiariusz słowiański
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Lutego 2012, 12:54:33 »
Zupełnie nie wiem dlaczego tak mi się kojarzyło, ale lat temu sporo podczas wakacji spędzanych w G. Świętokrzyskich i okolicach na takie grzybiarki mówiliśmy "dymarki świętokrzyskie"... Zupełnie nie wiem dlaczego... Jakaś psychoanaliza by mi się przydała...
Może potrafiły dokonywać ze swoim ciałem rzeczy zdawałoby się niemożliwych, na czele z udanymi próbami redukcji tlenkowych rud żelaza za pomocą węgla drzewnego?
« Ostatnia zmiana: 16 Lutego 2012, 13:08:53 wysłana przez Cezarian »
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Ali

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 4983
  • słoiki dżemu truskawkowego +46/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym mniej wiem...
Odp: Bestiariusz słowiański
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Lutego 2012, 12:58:12 »
Nie wiem... Nie próbowałem... Nie byłem na wakacjach sam...*
* i tej wersji będę się trzymać  :-[
Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka, choć co do Wszechświata to nie byłbym tak całkiem pewny. Albert Einstein

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38330
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Bestiariusz słowiański
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Lutego 2012, 13:10:04 »
Dymarki, powiadasz... Inspirujące.
Do Urny, owszem, ale ktoś to  musi napisać. Ja mam parę pomysłów jeszcze, ale nie zamierzam tu wprowadzać monopolu.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Online Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51639
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Bestiariusz słowiański
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Lutego 2012, 13:40:19 »
Dymarki, powiadasz... Inspirujące.
Do Urny, owszem, ale ktoś to  musi napisać. Ja mam parę pomysłów jeszcze, ale nie zamierzam tu wprowadzać monopolu.
Ja się z przyjemnością przyłaczę! Wespół w zespół. Coś nawet mam w domu jako źróło inspiracji. Trzeba by tylko nad tym pomysleć o tyle, żeby wersja uwspółcześniona nie zabijała informacji starodawnych...
Zaś wszystkich uprasza się o pomysły nazw, zachowań i kształtów - w stylu dymarki świętokrzyskiej, której palce lizać, znaczy niegoniśmy najprawdopodobniej całować*.

*zapomniałem, że Ali nie był wtedy sam.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Bestiariusz słowiański
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Lutego 2012, 13:49:14 »
monopolu
Ładnie powiedziane

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38330
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Bestiariusz słowiański
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Lutego 2012, 13:59:05 »
Avatarowym skrytożercom nasze stanowcze BEE!?!?

Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26165
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Bestiariusz słowiański
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Lutego 2012, 14:10:39 »
Avatarowym skrytożercom nasze stanowcze BEE!?!?

Ale też na "S" ;)

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38330
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Bestiariusz słowiański
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Lutego 2012, 14:30:25 »
I też czarniawy na pysku.

A teraz naprawdę będzie bez aluzji...

GLĘDY

W odróżnieniu od wielu innych prasłowiańskich demonów, ględy znakomicie przystosowały się do istnienia w świecie nowoczesnych środków przekazu. W zasadzie nie można dziś znaleźć stacji radiowej, telewizyjnej, czy redakcji prasowej gdzie nie grzałaby ciepłego kąta przynajmniej jedna ględa, z tym że na programy publicystyczne przypadają zwykle co najmniej trzy ględy, a na dzienniki i tygodniki opiniotwórcze odpowiednio pięć i siedem.
Ględy biegłe w piśmie łatwo znajdują zatrudnienie we wszelkiego rodzaju instytucjach, parając się dostarczaniem  takich materiałów jak expose, przemówienia z okazji i kazania niedzielne.
Wiele ględ upodobało sobie podróże dalekobieżnymi pociągami, gdzie zwabiają podróżnych kuszącą wizją prawie pustego przedziału, aby następnie znienacka zacząć snuć swój życiorys, historię licznych, powikłanych chorób, czy też ględzić o swoich poględach, pardon, poglądach politycznych.
Dla rozrywki ględy nawiedzają fora internetowe. Forum, na którym spotka się kilka ględ skazane jest na powolną zagładę przez zaględzenie. Ględy uwielbiają też przebieranki i maskarady, chętnie podszywają się pod rzeczników prasowych lub autorów bestiariuszy, którym wydaje się, że są śmieszni.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Online Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51639
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Bestiariusz słowiański
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Lutego 2012, 14:37:23 »
Czy to aby nie była aluzją, że jakaś ględa zakonspirowała się na naszym forum? Nieee, to znaczy Beee, chyba, że w wątku dla trolli? Chyba, że - patrząc na liczbę wpisów - Bohdan Poręba?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38330
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Bestiariusz słowiański
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Lutego 2012, 11:50:56 »
PRALINKI

Pralinki to duchy opiekuńcze gospodarstwa domowego (por. Domowik, Bannik, Komornik), zamieszkujące pralnie, suszarnie i garderoby. Żywią się bawełną, bałaganem i krochmalem. Z upodobaniem wyjadają z koszy na pranie skarpetki, zawsze po jednej z pary. Mają skłonność do nadużywania chemii gospodarczej, dlatego są skore do psot. Zdarza się często,  że opity odplamiaczem Pralinek zatyka skarpetkami rurę odpływową lub majstruje przy programatorze. Odnotowano też liczne przypadki, kiedy wyjątkowo złośliwy osobnik dorzucał do białego prania jedną, strategicznie dobraną sztukę w intensywnie farbującym kolorze. Pralinki uchodzą za niewidzialne, a to dlatego, że potrafią błyskawicznie znikać w miejscach, do których nikt nigdy nie zagląda, takich jak dno kosza na pranie czy to miejsce za pralką, gdzie jak coś wpadnie, to przepadło.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Online Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51639
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Bestiariusz słowiański
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Lutego 2012, 00:44:46 »
Z opisu wynika, że koty prawdopodobnie dobrze znają się z Pralinkami? Dodajmy, że Pralinki są mistrzami kamuflażu i szybkiej ucieczki także z tego względu, iż są bardzo słodkie w smaku. Zaś za pralką częto koegzystują z pierzaczkami...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3839
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bestiariusz słowiański
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Lutego 2012, 08:20:53 »
Jak już mowa o bestiariuszu.... Bardzo się przestraszyłem na 3-cim roku mojej Alma Mater gdy pan prowadzący od pewnego cyfrowego przedmiotu nauczania okazał się identyczny z konterfektem jednego z upiorów z podręcznika do gry RPG "Kryształy Czasu", mianowicie do utopca... Mieliśmy też sobowtóra Clinta Eastwooda, zwanego też Władcą Rolki ale to już na inny wątek :)
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!