Autor Wątek: Przedsięwzięcie ECHO  (Przeczytany 7801 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

echo pedadoga

  • Gość
Przedsięwzięcie ECHO
« dnia: 27 Sierpnia 2011, 20:30:25 »
Mimo wielkich starań nie możemy zdobyć zaginionych odcinków Rodziny Poszepszyńskich i wielu innych słuchowisk. Niektóre być może wylezą kiedyś z archiwów, niektóre nigdy, a niektóre audycje (daawno temu) w ogóle tam nie trafiły).
Ale nawet jeśli nikt tego wtedy nie redundował, to informacje ta nie jest stracona. Fale radiowe popłynęły sobie gdzieś w przestrzeń. Tylko ile można tak prosto lecieć? Kosmos jest pustawy ale czasem się na coś jednak trafi.
Krótkofalowcy robią łączności EME (z odbiciem od Księżyca) Wymaga to zastosowania bardzo kierunowych anten i sporej mocy ale jest możliwe. Do Księżyca mamy trochę ponad 1 sekundę świetlną. Zatem jeśli interesują nas nagrania sprzed 40 lat, to wystarczy znaleźć planetę oddaloną od nas o 20 lat świetlnych, wycelować w nią jeszcze większe anteny (radioteleskopy w zasaadzie) i słuchać. Oczywiście pojawia się parę problemów:
- Najlepiej byłoby tę naszą antenę postawić na niewidocznej części Księżyca ale i tak nie wiem czy się obejdzie bez wyłączania zasilania na Ziemi (żeby nie zakłócało)
- Nie ma pewności czy ta antena się na Księżycu zmieści
- Jeśli chodzi o fale długie to powinno być łatwiej ponieważ niewiele więcej wówczas na częstotliwości 225kHz na Ziemi nadawało, a PR1 był nadawany z mocą ok 1MW. Niestety to nie był Program Trzeci.
- Z falami ultrakrótkimi będzie więcej problemów bo nadajniki miały i mają mniejszą moc, a do tego jednocześnie nadawało na Ziemi dużo stacji na tej samej częstotliwości. Ale za to interesujący nas program też był nadawany na wielu częstotliwościach. Wystarczy zatem zebrać informacje o wszystkich programach i będą współczynniki do wielkiego układu równań do rozwiązania. Przy modulacji częstotliwości powinno być łatwiej z rozdzieleniem sygnałów.
No i redundować, redundować...

Offline Tosia

  • kulturalna doktorantka bez nałogów
  • Hydraulik
  • Aktywny Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 228
  • słoiki dżemu truskawkowego +36/-2
Odp: Przedsięwzięcie ECHO
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Sierpnia 2011, 20:52:22 »
Świetny plan :) Jak już zrobię dr, to zlecę to jakiemuś studentowi na inż  S:)

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26165
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Przedsięwzięcie ECHO
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Sierpnia 2011, 10:20:50 »
Ale każdy kandydat na inż prędzej zacznie przeczesywać internet niż kosmos...

echo pedadoga

  • Gość
Odp: Przedsięwzięcie ECHO
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Sierpnia 2011, 18:52:51 »
A niech szuka gdzie chce - jak znajdzie coś czego nie mamy ,to się mu też zaliczy.
A jak widać ,każda metoda jest dobra:
Alchemicznie dodalem do  "Elitarnego jubileuszu Studia 202" tasme ,która miala napis "JanKaczmarek" ,jednak jak odsluchac jest to kompilacja niezamieszczonych ( w czesci ) materialów z "60minut na godzine" ,tasma pochodzi z poczatku lat 80tych(83-84) wyemitowana byla ( to wiem napewno) w jednej z polonijnych rozglosni w USA.Mam prosbe by osoby majace i znajace materialy z 60tki ocenily czy sa tam skecze ( tego z dwoma Krzysztofami <Jaroszynski i Piasecki> o modelarni nie slyszalem) ,które nie byly emitowane wczesniej ,wiem z opowiesci A.Zaorskiego ,ze 3-4 odcinków cenzura im nie puscila w calosci w 1980 i 1981 roku ,wiec moze to stad czesc materialów ,a moze sie myle?Mam niemal wszystkie odcinki (jakosc zgrana z kaset) Kolegi kierownika i MY ,oraz Byly kolega kierownik i my ,nie jest to ulozone hronologicznie ,ale jesli bedzie zainteresowanie to zruce.
Przesłuchałem - palce lizać. Dokładnie tych odcinków nie słyszałem ale podobny "skład" miał ostatni wyemitowany magazyn 60min/h (nr 407) ,łącznie ze skeczem z dwoma Krzysztofami.
A ten Zembaty na końcu - repertuar z Przeglądu piosenki prawdziwej ale wykonania inne.
Co do Kolegi Kierownika na emigracji to kilka odcinków (za to w dobrej jakości) kręci się na tym kanale: http://moje.polskieradio.pl/station/79/Rozrywka-na-wygnaniu

W tym wątku można pisać przecinki gdzie się chce ,można nawet na końcu czasowników w pierwszej osobie l.p. pisać "e" zamiast "ę" jak we wszystkich pozostałych wątkach.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26165
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Przedsięwzięcie ECHO
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Sierpnia 2011, 20:08:16 »
W tym wątku można pisać przecinki gdzie się chce ,można nawet na końcu czasowników w pierwszej osobie l.p. pisać "e" zamiast "ę" jak we wszystkich pozostałych wątkach.
hę?

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38327
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Przedsięwzięcie ECHO
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Sierpnia 2011, 20:24:39 »
Chiba : che? ;)
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51633
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Przedsięwzięcie ECHO
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Sierpnia 2011, 20:54:39 »
Co do zaginionych odcinków, to mamy jeszcze koleżankę Pokorską od Patchworka, która zaczęła nadawać Przygody radiowych piratów. Może wartałoby (okropne słowo) poprosić ją, aby doprowadziła cykl do końca?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

mecz pedadoga

  • Gość
Odp: Przedsięwzięcie ECHO
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Sierpnia 2011, 21:09:34 »
Żeby cykl doprowadzić do końca, to najpierw trzeba go zacząć od początku.
Z kol. Pokorską już rozmawiałem na temat ostatniej emisji Piratów (w szczególności o kolejności). Póki co tam się nie ukaże nic więcej niż jest na chomikach (na dzień dzisiejszy to najprawdopodobniej 1 odcinek pierwszej serii (książkowa "Czarna flaga w kropki bordo"), 4 odcinki przygód kosmicznych i 30 odcinków przygód "Nowych" (z C.Ewką). Wydaje się, że jest ich dużo więcej ale to złudzenie redundancyjne. W tym temacie to możemy raczej więcej dać niż dostać.
Mam pewien chytry plan na wyrwanie z archiwów ciekawych nagrań z innych audycji i mam nadzieję za niecały miesiąc wiedzieć czy coś z tego będzie. Ale tego się, mistrzowie, samym stukaniem w klawiaturę nie robi.

urna pedadoga

  • Gość
Odp: Przedsięwzięcie ECHO
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Września 2011, 19:39:12 »
Chytry plan okazał się na razie zbyt kulturalny, muszę zaostrzyć środki ale zupełnie niespodziewanie na innej odkrywce trafiłem saperką na żyłę... I to nie jest byle co. Będzie trochę omiatania pędzelkiem ale jak zrucę to może alchemika braknąć...

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51633
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Przedsięwzięcie ECHO
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Września 2011, 15:25:11 »
Jaki się tajemniczy zrobiłeś...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Przedsięwzięcie ECHO
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Września 2011, 15:50:57 »
W tym wątku można pisać przecinki gdzie się chce ,można nawet na końcu czasowników w pierwszej osobie l.p. pisać "e" zamiast "ę" jak we wszystkich pozostałych wątkach.
A założymy się?

edit: przyprawiono ogonek do "e". Rogów nie przyprawiono, nie ma liter.
« Ostatnia zmiana: 30 Września 2011, 00:01:52 wysłana przez Cezarian »

Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3839
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przedsięwzięcie ECHO
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Września 2011, 16:33:15 »
Przy modulacji częstotliwości powinno być łatwiej z rozdzieleniem sygnałów.
No i redundować, redundować...

Też o tym kiedyś myślałem. Jest yeno jeden malutki problem, chyba z 90% całej radiowej emisji z Ziemi generują radary obrony przeciwrakietowej USA i Rosji. W dodatku zamiast robić to porządnie, przeskakują psiekrwie po częstotliwościach i różnych modulacjach, z oczywizdych powodów. Może być zatem kłopot z filtrowaniem...

Ale jest w tym tunelu i światełko. Otóż w książce p. Carla Sagana pt "Kontakt" (a chyba i filmie), Obcy zagajają rozmowę z Ziemianami odsyłając im pierwszą odebraną transmisję telewizyjną. Co prawda tam wypada to niezbyt szczęśliwie i po odkodowaniu przekazu osłupiali jajogłowi oglądają Adolfa witającego "młodzież przybyłą do niemieckiego Vaterlandu na igrzyska Olimpiady 1936 roku", ale kto wie? Ale będą tzw jaja, gdy faktyczni Obcy odeślą nieznany odcinek R.P.!!
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51633
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Przedsięwzięcie ECHO
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Września 2011, 00:03:06 »
Nieznany odcinek RP zatytułowany "Jedziniak 1".
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Psiakostka

  • Hydraulik
  • Zaawansowany Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 300
  • słoiki dżemu truskawkowego +16/-2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grafika z dżemem
Odp: Przedsięwzięcie ECHO
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Listopada 2011, 19:43:31 »
niespodziewanie na innej odkrywce trafiłem saperką na żyłę...

Saperka i żyła to bardzo niebezpieczne połączenie o czym przekonał się mój pierwszy dowódca pułkownik Długochwil w roku 1939 gdy wróg miał nad nami wszelką przewagę. Długochwil, choć przewidział nawet powstanie żywności GMO (często nazywał nas świńskimi psami) zawsze pchał się nie tam gdzie trzeba,  byle by tylko dostać jakiś medal. Gdy skonstruowaliśmy bombę do zdalnego odpalenia której miał posłużyć umówiony sygnał będący odgłosem zranionego hydraulika, dowódca postanowił osobiście zamaskować przewody detonatora. Pech chciał, że gdy tylko dotarł w pobliże bomby potknął się o jedną z żył kabla detonatora w wyniku czego stracił równowagę a saperka którą miał przytroczoną do paska utkwiła mu w miejscu zejścia nóg. Jak się domyślacie w wyniku splotu tych poniekąd niekorzystnych okolicznościach wydał on sygnał do odpalenia ładunku a my go zdetonowaliśmy. Dzięki temu splotowi wydarzeń dowódca uzyskał medal a my nowego dowódcę i nowy cedzak w kształcie hełmu. Tym sposobem wszyscy byli zadowoleni, choć niektórzy niestety pośmiertnie.
Szeregowy Psiakostka melduje powyższe

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51633
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Przedsięwzięcie ECHO
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Listopada 2011, 20:44:50 »
O Psiakostka! Psiakostka wrócił i to od razu w wysokiej formie! Mam nadzieję, że na stałe, ba mam nadzieję, że zaangażuje się do forumowego projektu URNA
http://www.poszepszynscy.info/forum/index.php?topic=1374.30
Niewątpliwie bowiem opowieści o wrogu, który miał nad nami wszelką przewagę do URNY się nadają.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.