Autor Wątek: Wątek latrynowy  (Przeczytany 8906 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazil

  • Hydraulik
  • Aktywny Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 135
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • zignorowac?....czy dac w modre?
Wątek latrynowy
« dnia: 24 Lutego 2009, 21:52:00 »
nie wiem czy temat  który napomkne pojawil sie ,ale ....niedawno z "Alchemika" sciagnolem sobie ( dziekuje 100krotnie) Przygody Dobrego wojaka Szwejka....sluchowisko. To cudne ,ze mozna bylo slyszec tak wspaniale glosy jak p.Ireny Kwiatkowskiej ,Wienczyslawa Glinskiego,Kowalskiego  ,Michnikowskiego,Pyrkosza...lista jest dluuga ,jednak czy z braku  miejsca ( chodzi o czas) czy tez bylo to przemyslane "kastrowanie " Haska ,a dobór aktorów....szczególnie pan Barcis w roli zidiocialego podporucznika Duba wypadl bardzo blado i jego falsetowe krzyki mialy sie nijak do mojego wyobrazenia o glosie "skostnialego belfra" ,natomiast  wspaniale wypadl w roli (zreszta pasowal do niej jak ulal) kadeta Biglera (herbu bocianie skrzydlo z ogonem rybim).Martwi mnie ,ze pominieto w sluchowisku watek latrynowy ,zwracam szczególna uwage "szwejkologów" na bezmyslne wykastrowanie  monologu inspekcyjnego generala ( nazywanego potem "latrynowym generalem") ,calej scenki jak to Szwejk staje przed generalem w postawie na bacznosc ze spodniami opuszczonymi w dól ( zreszta stawia na bacznosc wszystkich w latrynie) ,kolejny latrynowy watek to przygody "kibelkowe" kadeta Biglera na kazdej stacji ,po opuszczeniu szpitala cholerycznego ,az wreszcie scenka przed drzwiami latryny ,gdzie  kadet popadl w konflikt z ppor.Dubem. Kolejnym elementem "kastracji" bylo wyciecie snu kadeta Biglera ,oraz historii zagubienia z udzialem Szwejka i odnosnego kadeta ,spotkania Rosjan ....pozdrawiam wszystkich CK fanów oraz Szwejkologów....Niech Zyje  najjasniejszy pan Franciszek Józef! CDN...

Stefan

  • Gość
Wątek latrynowy
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Lutego 2009, 06:00:48 »
Kastracja Szwejka była już omawiana, ale łączymy się z Tobą w bólu.
Tak się zastanawiam, czy wartość interprertacyjno-aranżacyjna działa równoważy jego bezlitosne okaleczenie...
A Dub? Zgadzam sie. Denny.
Zresztą niby Pacek jest dobry, ale jak mi stanie przed oczami jego nikczemna postura to też mi się nie coś nie zgadza.
No ale Marek jest ok!
Jurajda wypada blado, a Vaniek...
Może przeniesiemy się do szwejkologi?

Offline Bazil

  • Hydraulik
  • Aktywny Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 135
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • zignorowac?....czy dac w modre?
Odp: Wątek latrynowy
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Lutego 2009, 20:33:24 »
Ach to tutaj podzial sie watek Latrynowy.....cóz skoro byl Szwejk omawiany ...wiec wywazam otwarte drzwi

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38332
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Wątek latrynowy
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Lutego 2009, 21:56:30 »
Wyważanie otwartych drzwi do latryny to prawdziwy akt szaleńczej odwagi  ;D
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51643
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Wątek latrynowy
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Lutego 2009, 22:59:45 »
Wyważanie otwartych drzwi do latryny to prawdziwy akt szaleńczej odwagi  ;D
Zwłaszca saperką.
Ależ wyważajcie Bazilu miły
Już kiedyś takie drzwi były,
Których doktor nie otworzył
Lecz te same puściły. ;)
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bazil

  • Hydraulik
  • Aktywny Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 135
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • zignorowac?....czy dac w modre?
Odp: Wątek latrynowy
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Lutego 2009, 18:55:28 »
no tak....ppor.Dub tez zastanawial sie nad wywazeniem drzwi do latryny za którymi siedzial kadet Bigler ,ale jak skonstatowal ( Dub oczywiscie) za wywazonymi drzwiami nie mial by co robic....

Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3839
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wątek latrynowy
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Lutego 2009, 01:18:20 »
kolejny latrynowy watek to przygody "kibelkowe" kadeta Biglera na kazdej stacji ,po opuszczeniu szpitala cholerycznego ,az wreszcie scenka przed drzwiami latryny ,gdzie  kadet popadl w konflikt z ppor.Dubem.

No i jeszcze podróż automobilem sztabowym, gdzie role się odwróciły i to kadet Biegler/Bigler triumfował nad co i raz korzystajacym z przydrożnego rowu por. rez. Dubem :)
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Stefan

  • Gość
Odp: Wątek latrynowy
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Lutego 2009, 06:03:49 »
W najnowszym oskarancie jest scena, gdy bohater w wieku dzieciecym, nie mogąc wydostać się z latryny nurkuje w otchłań by dopiąć celu.
Scena bardzo realistycznie nakręcona, radość, że taśma filmowa nie przenosi zapachu.

Offline Ali

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 4983
  • słoiki dżemu truskawkowego +46/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym mniej wiem...
Odp: Wątek latrynowy
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Października 2010, 20:50:48 »
Ponieważ nikt tutaj już od dawna nie zaglądał postanowiłem odświeżyć wątek powracając do tematu latryny.
Czy wiedzieliście, że niezawodna Wikipedia umieszcza hasło "latryna" w kategorii "architektura wojskowa"? Ciekawe...
A sama definicja latryny brzmi następująco:
Latryna — ubikacja polowa przygotowana w miejscach, gdzie nie ma możliwości wybudowania innej formy sanitariatu. Według przepisów BHP powinna składać się z dołu ziemnego, o wymiarach 2 × 1,5 × 2 metry, oraz urządzenia umożliwiającego korzystanie z niej. Najczęściej jest to konstrukcja drewniana o kształcie kozła.
Latryna zgodnie z przepisami sanitarnymi powinna być chlorowana raz na tydzień. Tego typu urządzenia spotyka się na obozach harcerskich, biwakach, leśnych parkingach itp, oraz w wojsku w warunkach polowych.

Wyobrażacie sobie coś takiego na przysposobieniu wojskowym czy jak to się jeszcze niedawno na studiach nazywało?
Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka, choć co do Wszechświata to nie byłbym tak całkiem pewny. Albert Einstein

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51643
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Wątek latrynowy
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Października 2010, 22:45:47 »
Urządzenie umożliwiające korzystanie najczęściej o kształcie kozła? Czyli s....e przez kozła? Nowa dyscyplina sportowa. Prym, co oczywiste, wiodą w niej Grecy.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Wątek latrynowy
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Października 2010, 06:41:12 »
czyżbyście naprawdę nie czytali Szwejka lub Grzesiuka?
Tam wątek latrynowy jest dość dobrze rozwinięty

Offline Ali

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 4983
  • słoiki dżemu truskawkowego +46/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym mniej wiem...
Odp: Wątek latrynowy
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Października 2010, 08:00:47 »
Ja czytałem i jednego, i drugiego toteż nie mogłem pozwolić, aby ten wątek był dalej zaniedbywany ;)
Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka, choć co do Wszechświata to nie byłbym tak całkiem pewny. Albert Einstein

Stefan

  • Gość
Odp: Wątek latrynowy
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Października 2010, 08:56:53 »
Ja czytałem i jednego, i drugiego toteż nie mogłem pozwolić, aby ten wątek był dalej zaniedbywany ;)
Stulic pysk, odmaszerować! ;)

Offline Ali

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 4983
  • słoiki dżemu truskawkowego +46/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym mniej wiem...
Odp: Wątek latrynowy
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Października 2010, 11:15:24 »
Tak jest! Chociaż pamiętam jak jeden porucznik też tak wołał ciągle "Stulić pysk!" i co? Po roku kanarek mu zdechł.
Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka, choć co do Wszechświata to nie byłbym tak całkiem pewny. Albert Einstein

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51643
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Wątek latrynowy
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Października 2010, 23:31:26 »
Tak jest! Chociaż pamiętam jak jeden porucznik też tak wołał ciągle "Stulić pysk!" i co? Po roku kanarek mu zdechł.
Może Grzesiuk pociągnął go ze swojej ulubionej "bańki"?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.