Rodzina Poszepszyńskich > przemyślenia

Wojsko

(1/12) > >>

PiesMurzyn:
Mam pytanie: czy Grzegorz  był w wojsku? A Maurycego zamiast do wojska wzięli do ZOMO? ???

Cezarian:

--- Cytat: PiesMurzyn w 07 Stycznia 2008, 21:32:33 ---Mam pytanie: czy Grzegorz  był w wojsku? A Maurycego zamiast do wojska wzięli do ZOMO? ???

--- Koniec cytatu ---
Szmata w wojsku to w zasadzie ma przyszłość. Na pewno w wojsku był Dziadek Jacek...

Psiakostka:
Wojsko to wspaniałe hobby! Można poznać mnóstwo nowych ludzi, a następnie ich rozwalić. A jeśli dostaniesz się pod ogień nieprzyjacielskiej artylerii rozrywkę masz zapewnioną!
Z drugiej strony do drugiej połowy lat osiemdziesiątych jeśli ktoś nie wstąpił do wojska mógł być pewien, że wojsko wstąpi do niego. Nie tylko, że od służby wojskowej nie dało się wykręcić, to jeszcze powoływali na liczne szkolenia i manewry, które niemal zawsze kończyły się deficytem bimbru w pobliskich wioskach. Generalnie to kiedyś było wojsko a nie to co teraz! Po obaleniu flaszki sami się obalają i nawet hełmu na lewą stronę nie umieją ubrać.

Baader:

--- Cytat: PiesMurzyn w 07 Stycznia 2008, 21:32:33 ---Mam pytanie: czy Grzegorz  był w wojsku? A Maurycego zamiast do wojska wzięli do ZOMO? ???

--- Koniec cytatu ---

Grzegorz był w partyzantce (vide odcinek o wyprawie na grzyby). Później już go raczej do woja nie wzięli, jeżeli w ogóle to mógł się załapać na mobilizację i kampanię wrześniową w 1939, zależnie od tego ile miał lat. Zaraz... Ile lat ma właściwie Grzegorz??

666:
Ile lat ma Grzegorz, Maryla, a już w zupełności Maurycy i Dziadek Jacek, to nigdy się nie dowiemy. Maurycy tyle razy kiblował, że to już nie sposób obliczyć, a Dziadek Jacek, to wiadomo. Maryla & Grzegorz, to inna sprawa, ale aby o ich wieku kiedykolwiek wspominano, to nie pamiętam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej