Rodzina Poszepszyńskich > przemyślenia

Wiek Dziadka Jacka - fakty i mity.

(1/6) > >>

666:
Zakładam niniejszy wątek w celu dokładniejszego ustalenia wieku Dziadka Jacka (choć wiem, że to niezwykle trudne).

Na początek podaję najpewniejsze źródło, czyli po prostu metrykę.
Ślepy Leon ukradł dziadkowi "sarmak", czyli portfel - w metryce jak byk stało, że Dziadek Jacek urodził się:
8 stycznia 1884 roku.
Jest to według mnie najbliższa prawdzie data.
Znaczyłoby to ni mniej, ni więcej, że Dziadek Jacek Maria Azja Poszepszyński obchodzić będzie niedługo 124 urodziny.

Jeśli ktoś ma inne propozycje to bardzo proszę.
Ja wiem, że jest wiele teorii na ten temat, jednak te, które wygłaszał sam zainteresowany są dla mnie (krótko mówiąc) mało przekonywające. huehue ;D :D

Cezarian:
Ten wątek już nam sie gdzieś przewijał na starym forum, ale proszę.
Urodziłem się w Kaliszu w roku 1887 z ojca Poszepszyńskiego Waldomara i matki Salomei z domu Nowakówny.
Tak mniej wiecej stwierdził Dziadek w pierwszym odcinku.
Odcinek Przerażający chyba także podaje rok urodzenia Dziadka.

Bruxa:
A w którym odcinku ZUS przysłał dziadkowi Jackowi życzenia na setne urodziny: Dziękujemy, ale już wystarczy  ;D czy jakoś tak?

wichura1:
Ale dziadek Jacek przyznał, że mataczył odnośnie wieku i w trakcie wojny Rosyjsko-japońskiej był dzieckiem, synem pułku. Więc to co powiedział w pierwszym odcinku może być nieprawdą, zwłaszcza, że dziadek Jacek chodzi gorzej niż ma lat. Ma 97, a idąc wygląda na 100, czyli tu już 3 lata róznicy, a wliczając w to burdel z odcinkami w archiwum PR, może mieć ile byście chcieli.;D

666:
No to kolejna teoria:
Według dowodu dziadka Jacka - 1894 tok urodzenia. W niezapomnianym roku 1904 mógł mieć 10 lat...
(odcinek "Przerażające")

Metryka z odcinka "Druga wizyta Ślepego Leona" mogła się mylić o te 10 lat, gdyż dziadek Jacek sam ją "sfałszował", by uwiarygodnić swe opowieści z Mandżurii. ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej