Rodzina Poszepszyńskich > przemyślenia

Narodowy Spis Powszechny

<< < (2/11) > >>

spis pedadoga:

--- Cytat: Bruxa w 15 Maja 2011, 09:11:23 ---O, właśnie. Może poszepszyńskość trzeba raczej ujawnić przy pytaniu o wyznanie?

--- Koniec cytatu ---
O tak lepiej bo narodowość podam austro-węgierską najprawdopodobniej... O ile oni mnie w ogóle znajdą. Ta zwłoka działa tylko na ich niekorzyść bo daje mi więcej czasu na knucie. Przy poprzednim spisie w odpowiedzi napisałem wyliczankę dlaczego im na poszczególne pytania nie odpowiem ale tym razem już mam zamiar się poznęcać.

666:
a ja chce być narodowość śląska!!!

//www.youtube.com/watch?v=MHjtWK4HrLc

Bruxa:
Akurat w twoim (i moim) przypadku - bez problemu. Wrocław był stolicą Śląska jak w Katowicach jeszcze na muchi tapti mówili... ::)
Śląsk to trochę więcej niż ten zakątek z kopalniami. Że o zakamuflowanej opcji niiemieckiej nie wspomnę. Pół Wrocławia to zakamuflowana opcja kresowa ;D

666:

--- Cytat: Bruxa w 15 Maja 2011, 14:42:43 ---Akurat w twoim (i moim) przypadku - bez problemu. Wrocław był stolicą Śląska jak w Katowicach jeszcze na muchi tapti mówili... ::)
Śląsk to trochę więcej niż ten zakątek z kopalniami. Że o zakamuflowanej opcji niiemieckiej nie wspomnę. Pół Wrocławia to zakamuflowana opcja kresowa ;D

--- Koniec cytatu ---
wlasnie wiem i boli mnie ze ci z gornego sobie czasem przywlaszczaja miano  'ślunzoków'

Bruxa:
Ci z Górnego to jeszcze pół biedy... Reszta kraju to już zupełnie nie wie, gdzie Śląsk leży. A już Warsiawka... Dzieciaki mnie kiedyś pytały, skąd pochodzę. No to mówię, że z gór. Na to oni: A ma pani kierpce?  S:)
Jak mówię, że z Dolnego Śląska, to widzę, jak im mentalnie kopalniane szyby za moimi plecami wyrastają...

Ale dla sprawiedliwości dodajmy, że w drugą stronę też niekoniecznie jest lepiej. Jak swego czasu raportowałam po przeprowadzce znajomym z heimatu, że teraz pracuję w Ursusie to usłyszałam zdziwione: To ty traktory teraz robisz?  :o  :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej