Przerażająca Tfurczość Własna > Podforumeczko Stefana Bolcmana - Re-reaktywacja

Psiakostna Kronika forumowa

<< < (3/4) > >>

Psiakostka:

--- Cytat: Bruxa w 13 Grudnia 2014, 10:22:35 ---Co do sponsoringu - zgoda, nie wnikam. Ale co do wykonawstwa to się kolega trochę rozpędził.
--- Koniec cytatu ---

Pod wykonawcą jest przeważnie podwykonawca. Ktoś musi podwykonywać, aby wykonywać mógł ktoś- to są zwyczajne dzieje.

Bluesmanniak:
To ilu was było? Bo się pogubiłem.. ;)

Cezarian:

--- Cytat: Bluesmanniak w 16 Grudnia 2014, 10:56:42 ---To ilu was było? Bo się pogubiłem.. ;)

--- Koniec cytatu ---
Przypominam o solidarnej odpowiedzialności zlecającego wobec podwykonawcy i lub podwykonawcy podwykonawcy. Przynajmniej w zakresie robót budowlanych. W sumie jednak o takich rozmawiamy?

Bruxa:
Oczywiście. I dlatego ważne jest, żeby wykonawca zapewnił najwyższą jakość materiałów budowlanych. A to zależy również od hojności inwestora. Odpowiedzialność za rezultat końcowy spada jednak również na współprojektanta.

Psiakostka:
Ja postawiłem na model: Wykonawca znajduje Podwykonawcę a Nadzór Inżynierski pilnuje przebiegu realizacji, oraz terminu obioru inwestycji i dodania jej do użytkowania...

Co do budownictwa i solidarności to z podobną solidarnością miałem do czynienia w niezapomnianym roku 1939, gdy wróg mający nad nami wszelką przewagę za nic w świecie nie chciał solidarnie razem z nami zaatakować sam siebie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej