Autor Wątek: KOLEJNOŚĆ ODCINKÓW SERIALU RODZINA POSZEPSZYŃSKICH  (Przeczytany 17769 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38332
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
KOLEJNOŚĆ ODCINKÓW SERIALU RODZINA POSZEPSZYŃSKICH
« dnia: 17 Kwietnia 2007, 10:05:34 »
73Pawel
   
1. KOLEJNOŚĆ ODCINKÓW SERIALU RODZINA POSZEPSZYŃSKICH    
2007-01-15 13:47:21
    KOLEJNOŚĆ ODCINKÓW SERIALU RODZINA POSZEPSZYŃSKICH


Przeglądnąłem liczne wypowiedzi Andrzeja74 na forum na temat RP. Pojawiały się w różnych wątkach, głównie w roku 2004. Przekonany jestem, że Andrzej jest najlepszym ekspertem w sprawach chronologii odcinków (zwłaszcza z lat 1972-74 oraz 1977/ i jako jedyny podjął badania w tej dziedzinie w oparciu o źródła, tzn sięgnął do Archiwum Polskiego Radia.

Źródła komplikacji w ustaleniu chronologii, zwłaszcza w latach 1972-1974, są różne.
1. Aktorzy zbierając się nagrywali podczas jednego posiedzenia zapewne więcej niż po jednym odcinku. W Archiwum sporządzając opis nagrań pewnie niekiedy mylono daty nagrania z datami emisji w Radio.
2. Odcinki nadawano w latach 1972-1974 w magazynie ITR (Ilustrowany Tygodnik Rozrywkowy) zapewne w niezbyt konsekwentnej kolejności. Nie wiem kto ją ustalał. Możliwe, że wcześniejsze nadanie odcinka „Zabijanie much na dziadku Jacku” przed „Pierwszą wizytą Ślepego Leona” było taką niekonsekwencją w stosunku do scenariusza. Dokładna analiza porównawcza treści odcinków, jaką przeprowadził Andrzej74 śledząc wątek „Ślepego Leona” może więc ustalić kolejność odcinków w scenariuszu ale nie na antenie. Inna sprawa, że nadanie odcinka „Zabijanie much na dziadku Jacku” (odcinek 7) aż ponad pół roku przed „Podróżą do Ślepego Leona” (jesień 1973) w styczniu 1973 wydaje się nieprawdopodobne. To chyba pomieszano coś w powtórkach. Słuchając odcinka łatwo przekonać się, że podróż odbywa się w czasie wakacji, w okresie urlopowym. „Zabijanie much” nagrane i nadane w styczniu - to bez sensu. Oba odcinki musiały powstać w okresie wakacji 1973.
3. Niektóre odcinki po nagraniu mogły zostać na dowolnie długi czas odłożone na półkę po zablokowaniu przez cenzurę państwową. A może nawet skasowane. Istniała przecież oszczędność taśmy magnetofonowej!

Trzeba rozróżnić:
- kolejność odcinków w scenariuszu
- kolejność pierwszego ich nadania w radio
- kolejność ich odtwarzania w powtórkach

Kolejność odcinków w scenariuszu można próbować odtwarzać prowadząc analizę porównawczą treści odcinków, tak jak to robił Andrzej74.
Kolejność pierwszej emisji w radio, zwłaszcza w latach 1972-74 w ITR, przyjąłbym za podstawową. Dlaczego? Między innymi dlatego, że emitowano odcinki regularnie co tydzień (w piątki).Wyjątkiem mogła być dodatkowa audycja podczas Świąt Bożego Narodzenia. Taka regularność daje szansę dopasowania odcinków do kolejnych tygodni.
Kolejność odtwarzania odcinków w powtórkach jest śledzona przez nas wszystkich od lat 1990 dość starannie. Na pewno nie wszystkie odcinki są powtarzane! Zdarzały się nawet takie wpadki jak nadanie jednego z odcinków dwukrotnie (tak się stało w roku 2001 z odcinkiem „w Restauracji”, patrz BartivO) a opuszczenie innego.

UWAGA.
Mam podstawy do przypuszczenia, że istnieją nadal odcinki RP z lat 1972-1981, które nie były z jakiegoś powodu później powtarzane! Skąd to przypuszczenie? Mam bardzo konkretny przykład. Otóż w czasie wakacji 1978 roku w sierpniu lub we wrześniu wysłuchałem uroczy odcinek RP, który nazywam „ACZA”. Jak widzicie należę do starej gwardii, chociaż roku 1904 nie pamiętam, no daję słowo, że nie pamiętam!
DACZA był to niewątpliwie odcinek nagrany jako następny po "Wczasach w Dąbrowie Górnej". Ponieważ wczasy w kopalni w Dąbrowie wyszły w końcu całej rodzinie Poszepszyńskich na dobre Maryla rzuciła w kolejnym odcinku pomysł wykopania podziemnej DACZY pod śmietnikiem. Wszyscy snuli plany z tym związane, zwłaszcza dziadek Jacek miał śmiałe propozycje. W nocy przystąpiono do realizacji, szło dobrze, aż do momentu ostatniego uderzenia kilofem, po którym cała nasza kochana czwórka bohaterów znalazła się w nurtach miejskiego ścieku kanalizacyjnego.
Ja ten odcinek słyszałem a nie widzę go w żadnych dostępnych wykazach!

Andrzej74 ustalił w Archiwum, że odcinek „Na wczasy (w Dąbrowie)” nadano w ZGRYZIE 19.07.1978. Następne odcinki nadano 15.08.1978 i 20.09.1978 ale w Archiwum nie podano ich opisu. Moja hipoteza jest taka, że tymi odcinkami były właśnie DACZA a następnym RAKIETA.
A co z odcinkiem ANKIETA? Może grudzień 1978? Dlaczego? Proszę posłuchać początku odcinka: wszyscy znudzeni, brzęczenie natrętnej muchy (może więc to być babie lato) aż tu nagle Maryla mówi - „O! Mucha”.
A na to dziadek Jacek
- „Zimowa” (!!!).
Dlaczego nikt z nas nie zwrócił na to uwagi? Przecież to nie pasuje ani do odcinka nadanego w sierpniu ani we wrześniu 1978! Prowadziłem na ten temat dialog z „Pedadog-iem” ale on przyjął bezkrytycznie wersję Andrzeja74, że w sierpniu i wrześniu 1978 nadano odcinki RAKIETA i ANKIETA. Ja to tłumaczę sobie w ten sposób, że w tę wakacyjną lukę wstawiliśmy dwa znane nam odcinki, bo nikt nie pamiętał, że był jeszcze odcinek trzeci, tzn. DACZA! Jak można było zagubić TAKI odcinek!

PODSUMOWANIE

Sporządzenie listy odcinków RP, zwłaszcza z lat 1972-74, zawierającej daty nadania w radio, tytuły, pierwsze wypowiedziane przez aktorów słowa jest nadal zadaniem do wykonania. Na aktualnie dostępnej liście odcinków "poszepszynscy.prv.pl” brakuje między innymi zagubionych odcinków a udostępnionych w ostatnich latach na CD, brakuje wielu dat emisji a podane daty są chyba niekiedy datami nagrania.
Zwracam się z prośbą do Adrzeja74 jeśli nie ma nic przeciwko temu o udostępnienie, np. w tym wątku jego ustaleń co do listy odcinków z lat 1972-74.
Andrzej74 próbował podjąć w roku 2004 temat „Jaka jest prawdziwa chronologia?” ale odzew był marny.

Paweł


(2007-01-15 17:27:47) Wiadomość została zmodyfikowana




fasiol

    73Pawel napisał/a:
> KOLEJNOŚĆ ODCINKÓW SERIALU RODZINA
> POSZEPSZYŃSKICH

Nie no,takiej litanii to ja czytał nie będę.Oczów żal.




73Pawel


    OK. Masz rację. Wyrzuciłem teraz wstęp, bo to za nudne i za długie.




Bruxa


    Ta, ale tu trzeba wywalić jeszcze z połowę... Najlepiej co drugą linijkę...
Wiem, że to gupie. Napiszę coś mądrego, jak to przestudiuję... Za jakiś tydzień

Edit: I jeszcze mnie zaraz Stefan ochrzani, że się dopisuję do nowego wątku bez homologacji...


(2007-01-15 23:25:14) Wiadomość została zmodyfikowana
Trollu? Umiesz czytać?



Cezarian


    A mnie się podoba. Ja lubię jak jest długo. Mamy wreszcie, oprócz pedadoga kogoś, kto naukowo podszedł do analizy odcinków.
A wy wszyscy zazdrościcie 73-letniemu Pawełkowi, boście dawno odcinków nie słuchały.
W końcu on robi to, po co istnieje te forum. Rety, czy nie powinienem załozyć nowego watku?



pedadog


    Ja właśnie póki co nie podchodzę naukowo tylko rzemieślniczo. I okazuje się, że wbrew pozorom, ponowna emisja nie rozwiąże naszych problemów co do "kompletności" odcinków. Ale w końcu:
Nie o to chodzi by złowić króliczka ale by gonić go...
A co do chronologii, to nie podchodzę bezkrytycznie do listy Andrzeja tylko traktuję ją jako póki co najlepszą. Jeśli przy jej przygotowaniu Andrzej faktycznie korzystał z danych w archiwum PR to lepszym źródłem może być już tylko Maciek Zembaty, szczególnie, jeśli bardziej nas interesuje kolejność powstwania, a nie emisji odcinków. A uporządkowanie odcinków V serii - to dopiero wyzwanie!




73Pawel


    Otrzymałem właśnie od Stefana listę odcinków RP z lat 1972-1981 sporządzoną przez Andrzeja74. Wielkie dzięki! To jest najlepsza lista jaką znam sporządzona na podstawie badań w archiwum radiowym, więc wiarygodna. Brawo Andrzej!

Odcinek o "Zabijaniu much na Dziadku Jacku" jest tam w miejscu, które podpowiada jego treść. W powtórkach przerzucono ten odcinek w niewłaściwe miejsce i stąd ciągnące się od lat nieporozumienie.

Po wczorajszej "Powtórce z rozrywki" o 22.30 mamy małą niespodziankę. Otóż Artur Andrus zaprezentował pierwszy odcinek słowami "jego premiera odbyła się 6 sierpnia 1972". Czy to prawda? Może rzeczywiście to nagranie zaprezentowano po raz pierwszy znacznie wcześniej niż myśleliśmy, np. poza magazynem ITR?

Druga zagadka to brak piosenki Maryli "W prosektorium". Czyżby dodano ją później? Na przykład prezentując powtórnie odcinek na poczatku serii drugiej w roku 1977? To oczywiście tylko hipotezy.

No dobrze, że po siedniu latach mamy znowu powtórzenie serii Poszepszyńskich. Tyle że w tempie 1 odcinek na tydzień to nie wiadomo jak pan Artur daleko zajedzie. Czy będzie prezentował wszystkie odciki przez trzy lata?

Paweł



pedadog


    73Pawel napisał:

> Po wczorajszej "Powtórce z rozrywki" o 22.30 mamy
> małą niespodziankę. Otóż Artur Andrus
> zaprezentował pierwszy odcinek słowami "jego
> premiera odbyła się 6 sierpnia 1972". Czy to
> prawda? Może rzeczywiście to nagranie
> zaprezentowano po raz pierwszy znacznie wcześniej
> niż myśleliśmy, np. poza magazynem ITR?

Znamy datę 26 sierpnia -liczę na to, że to tylko pomyłka.

> Druga zagadka to brak piosenki Maryli "W
> prosektorium". Czyżby dodano ją później? Na
> przykład prezentując powtórnie odcinek na
> poczatku serii drugiej w roku 1977? To oczywiście
> tylko hipotezy.

Wsłucham się jeszcze w nagranie i spróbuję wyłowić czy słychać "wycięcie". Niektóre odcinki były emitowane z ewidentnie wyciętymi piosenkami.



pedadog


    Wsłuchałem się i moim zdaniem wczorajszy odcinek nie był nadany w postaci oryginalnej - "Prosektorium" było częścią pierwotnego nagrania, a wycięto je później.




Stefan-Bolcman


    Wracajac do meritumu - a czy to tak ważne?
Grunt to ziemia, a ziemia to grunt
Szpunt to korek, a korek to szpunt.
Ot.cO
Edit
Przypomnniałem sobie
Najważniejsze, byśmy zdrowi byli, kochani.
Ciach, ciach, śpiewa Kazik

(2007-01-16 21:33:19) Wiadomość została zmodyfikowana



zygfryd666


    Jak dla mnie - BARDZO DOBRY WĄTEK! Bravo!
Wreszcie powróciliśmy do meritum sprawy...tylko, że ja sam to narazie w temacie mam niewiele do powiedzenia...niestety...
Jednak temat ten sprawi, iż na nowo zacznę słuchać odcinków - i to w tempie szybszym niż 1 na tydzień.

Trzask Prask i Po Wszystkim!


andrzej74


    Kiedyś przez krótką chwilę miałem kontakt mejlowy z panią Giną Komasą, ówczesnym radaktorem oficjalnych edycji kabaretowych CD z zasobów archiwum radia, wydała także 3 płyty z "RP". Co tu dużo pisać, zapytałem ją o chronologię Poszepszyńskich a ona na to, że spodziewała się, że to MY fanklub "RP" będziemy wszystko wiedzieć. Ona raczej opierała się na informacjach od twórców słuchowiska, ale jak enigmatycznie stwierdziła, nie bardzo pamiętają, albo konfabulują.
W związku z aktualnym stanem ducha Zembacza i kompletnym chaosem w kartotekach archiwum radia i występując nieskromnie w roli osoby najbardziej kompetentnej w temacie chronologii emisji Rodziny Poszepszyńskichoświadczam co następuje:

Obawiam się, że nigdy już nie dowiemy się jak to dokładnie było. Opór materii jest nie do przełamania.

zaś w sprawie udostępnienia hasła do serwerka z mp3 (m.in. komplet Poszepszyńskich) proszę korzystać z opcji "prywatna wiadomość", wtedy pomogę



zygfryd666


> W związku z aktualnym stanem ducha Zembacza i
> kompletnym chaosem w kartotekach archiwum radia i
> występując nieskromnie w roli osoby najbardziej
> kompetentnej w temacie chronologii emisji Rodziny
> Poszepszyńskichoświadczam co następuje:
>
> Obawiam się, że nigdy już nie dowiemy się jak to
> dokładnie było. Opór materii jest nie do
> przełamania.

PRZE-RA-ŻA-JĄ-CE! No ale nie można się poddawać!

(2007-01-18 14:27:13) Wiadomość została zmodyfikowana
Trzask Prask i Po Wszystkim!



73Pawel

    16.01.07 napisałem:
"Artur Andrus zaprezentował pierwszy odcinek słowami "jego premiera odbyła się 6 sierpnia 1972". Czy to prawda? Może rzeczywiście to nagranie zaprezentowano po raz pierwszy znacznie wcześniej niż myśleliśmy, np. poza magazynem ITR?"

Żeby coś w tej sprawie wyjaśnić zajrzałem do tygodnika "Radio i Telewizja" z roku 1972. Okazło się, że w niedzielę 6.08.1972 został rzeczywiście nadany magazyn ITR w PR3 10.00-11.25. Nie ma niestety podanej zawartości magazynu. Czyli nic z tego jeszcze nie wynika.

Natomiast - ciekawostka - w piątek 24.11.1972 był ITR 20.25-21.50 i o dziwo znalazłem czarno na białym: "Rodzina Poszepszyńskich I odc. pow. radiowej M.Zembatego".

Nie jest to jednoznaczne co to znaczy pierwszy odcinek, ale trzeba się trzymać chyba jednak tej daty 24.11.1972, choć wykluczyć się nie da, że w sierpniu 1972 był jakiś pilotujący serial odcinek. Czy Andrzej74 nie ustalił daty nagrania pierwszego odcinka (np. na 26.10.1972)? Wtedy data sierpniowa byłaby na pewno błędna.


(2007-01-20 20:56:04) Wiadomość została zmodyfikowana



andrzej74

    Czy ustaliłem datę nagrania I odcinka? Ha, ha, ha, przepraszam za bezczelność, szacunek za wiek, rączki całuję!!!

Wracając do tematu, w archiwum radiowym jest totalny bałagan, istnieją osobne zbiory fiszek "Rodzina Poszepszyńskich" i "Ilustrowany Tygodnik Rozrywkowy" i oczywiście są rozbieżne. Ale tak czy inaczej oba lokalizują odcinek I na koniec października albo początek listopada 1972 r. Tak więc obawiam się, że podawane przez Andrusa daty dotyczą nie EMISJI lecz NAGRANIA. A wiadomo jak to jest, odcinki mogą być nagrywane niezgodnie z chronologią, ważniejsza jest jednak data emisji.

Tak czy siak bardak (do rymu!!!)

zaś w sprawie udostępnienia hasła do serwerka z mp3 (m.in. komplet Poszepszyńskich) proszę korzystać z opcji "prywatna wiadomość", wtedy pomogę



Tosia85

    Jestem pełna podziwu dla naukowego podejścia kolegi Pawła Prawda nas wyzwoli!



73Pawel

    Tosia podbudowała mnie swoją opiną - dziękuję. Chciałbym naprawdę uporządkować swoją kolekcję nagrań Rodziny Poszepszyńskich z lat 1972-1974 i mam nadzieję, że uda się dotrzeć do zagubionego w archiwum PR3 jednego (lub więcej!) odcinka.

Wracając do dat. Nie chcę pastwić się nad Arturem A., którego zasługą jest to, że powtarza co kilka lat odcinki RP i komentuje je. Do dat podchodzi jednak nonszlancko. Dowód? Przesłuchałem z przyjemnością nie pierwszy raz odcinek nr 2 Jacka Fedorowicza "60 minut na godzinę" nadany niegdyś w powtórce z zapowiedzią Artura A. Bardzo ładne wprowadzenie: odcinek nadano 14 stycznia 1974 itd, szereg cytatów z Trybuny Ludu z 14.I.1974 by dać obraz epoki. Między innymi o kłopotach z odśnieżaniem. Wszystko pięknie.
I wreszcie zaczyna się audycja. Jacek Fedorowicz mówi: "Dobry wieczór. Informacje ogólne. Mamy dziś poniedziałek 14 listopada 1974 roku"(!). Pewnie na taśmie ktoś nabazgrał niewyraźnie "14.XI.74" co odczytano jako 14.I.74. Szkoda tylko, że redaktor nie przesłuchał sobie nagrania ale to już byłoby za dużym wysiłkiem. Tak więc czy styczeń czy listopad, czy śnieg czy deszcz, wsio rawno.




Tosia85

   
Mam pomysł. Jeśli wiadomo, w jakie dni były audycje, w których nadawano Poszepszyńskich, można przy pomocy kalendarza sprawdzić, czy dni tygodnia się zgadzają



Stefan-Bolcman


    Tosia85 napisał/a:
>
> Mam pomysł. Jeśli wiadomo, w jakie dni były
> audycje, w których nadawano Poszepszyńskich,
> można przy pomocy kalendarza sprawdzić, czy dni
> tygodnia się zgadzają
Z politechniki czy co?




Tosia85


    Juz nie. Dowiedzieli sie, ze mam kontaky z SB i mnie wyrzucili.



73Pawel


    Pomysł Tosi niezły, nie ma z czego żartowac. Są proste sposoby obliczania w jakim dniu tygodnia wypadał dzień o podanej dacie a można też zajrzec do prasy, np. tygodnika Radio i Telewizja z lat 1970 by ustalic dzień tygodnia i co wówczas nadawano. Kłopot w tym, że w podawanych dniach w sierpniu 1972 rzeczywiście były nadawane magazyny ITR i teoretycznie mogły w nich znaleźc się odcinki RP.
Wczoraj (12.02.07) Artur A. przed piątym odcinkiem RP nie dał jakiegokolwiek kometarza i w ten sposób nie mamy nad czym sobie łamac głowy.




deepblue


    Na wstępie chciałbym wyrazić swoją radość z tego, że ożywiła się dyskusja wokół meritum, i widzę duży potencjał w osobie Pawła73.

Musimy coś zrobić aby uratować przed zapomnieniem, skasowaniem zgubionych odcinków rodziny!! Jest to wszak twórczość narodowa, dzieło upamiętniające dawne czasy (co prawda w krzywym zwierciadle).

Może by jakiś szturm/protest/demonstrację urządzić pod radiem w okresie "ogórkowym" aby przyciągnąć media.. hmm czy to jest realne ? hmm zastanówmy się w jaki sposób wydobyć zapomniane odcinki.. jak to rozegrać gdzie - i do kogo uderzyć ?

Przychodzi mi do głowy nazwisko Maciej Zembaty..,
ale współautorem był też Jacek Janczarski. Może jego żona - Ewa Błaszczyk (ma fundację "A kogo") dysponuje jakimiś materiałami...
może z nią uda się dogadać ? W "Zmiennikach" wydawała się być równą babką .. -(Gertruda Czaja)

A propos:
Ustalenie dnia tygodnia danej daty jest banalne. Wystarczy kliknąć 2 razy zegarek windowsa, ustawic date ... i wiadomo .

Deepblue



zygfryd666


    Ale najmniejszy rok jaki można ustawić to 1980 więc się nie nadaje, a co do Zembatego to nie jest prosta sprawa... No w każdym razie ja nie mam ŻADNYCH możliwości

nie żebym narzekał, no ale... ale próbować trza!!!

W ogóle powinni nam na tą całą akcję dotację z Unii przyznać, jako że my zajmujemy się ważną sprawą dla dziedzictwa kultury polskiej.

(2007-02-14 00:06:08) Wiadomość została zmodyfikowana
Trzask Prask i Po Wszystkim!



Stefan-Bolcman


    zygfryd666 napisał/a:
>
> W ogóle powinni nam na tą całą akcję dotację z
> Unii przyznać, jako że my zajmujemy się ważną
> sprawą dla dziedzictwa kultury polskiej.
No i sie kurwa wydało
Pedofil i to z Brukseli!
Idz se na portal ...pl!
To żart, a może nie?



zygfryd666

    Ależ skądże to najprawdziwsza prawda, żaden żart. I powiem więcej - żyjemy w Europie, to niech Europa płaci - a co!

A Stefka w takim wypadku odsyłam do odbiornika radiowego, niech sobie włączy swoją ulubioną stację co to "ma ryja". (chociaż akurat z drugiej strony to słyszałem dzisiaj audycję poświęconą LIROYowi! I tak go wyklęli jakby był szatanem jakimś i nawet o czarnych kotach mówili, to nie wiem czy Stefka by tam chcieli) (ups - wydało się czego słucham, ale powiem że to nie ja ino dziadkowie moi [nie żebym się tłumaczył, bo nie muszę])

Starczy? hehe

Trzask Prask i Po Wszystkim!



Tosia85

   
Jesli chodzi o ustalenie dni tygodnia, to proponuję się posłużyć czymś takim:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wieczny_kalendarz
http://gnu.univ.gda.pl/~emcz/kalendarzwieczny.html
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline andrzej74

  • Hydraulik
  • Zaawansowany Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 384
  • słoiki dżemu truskawkowego +9/-11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: KOLEJNOŚĆ ODCINKÓW SERIALU RODZINA POSZEPSZYŃSKICH
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Marca 2008, 15:07:13 »
Dacza? Po wczasach w kopalni w Dąbrowie Górniczej?
Poszepszyńskich na mp3 można znaleźć na http://chomikuj.pl/Neomatrix

Offline Tosia

  • kulturalna doktorantka bez nałogów
  • Hydraulik
  • Aktywny Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 228
  • słoiki dżemu truskawkowego +36/-2
Odp: KOLEJNOŚĆ ODCINKÓW SERIALU RODZINA POSZEPSZYŃSKICH
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Września 2008, 10:47:52 »
Chciałabym spytać, gdzie znajduje się obecnie obowiązująca (zatwierdzona przez I Plenarny Zjazd KC PzR) lista odcinków RP?
Albowiem na stronie Poszepszyńskich jest inna, niż w Encyklopedii :?

Offline 666

  • Łeb-Majster
  • Młodszy Techniczny Telewizyjny
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • ***
  • Wiadomości: 4910
  • słoiki dżemu truskawkowego +667/-666
  • Płeć: Mężczyzna
    • 4915610
    • Maciej Zembaty - strona nieoficjalna
Odp: KOLEJNOŚĆ ODCINKÓW SERIALU RODZINA POSZEPSZYŃSKICH
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Września 2008, 19:49:15 »
Raczej lepsza lista jest w -pedii ... tak myślę, że ona jest bliska prawidłowej (bo pewnie nie ma w 100% czy nawet 99% zgodnej listy).
nie graj ze mną...

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38332
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: KOLEJNOŚĆ ODCINKÓW SERIALU RODZINA POSZEPSZYŃSKICH
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Września 2008, 20:09:34 »
A z czym miałaby być zgodna ta lista? Może to sobie najpierw ustalmy?
Z pierwszą emisją? Z ogólnym zamysłem autorskim? Z jakąś domniemaną wewnętrzną chronologią serialu?  ???
Chyba łatwiej ustalić z czym nie musi być zgodna - mianowicie z tym co mają w Polskim Radiu, chłe, chłe...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline 666

  • Łeb-Majster
  • Młodszy Techniczny Telewizyjny
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • ***
  • Wiadomości: 4910
  • słoiki dżemu truskawkowego +667/-666
  • Płeć: Mężczyzna
    • 4915610
    • Maciej Zembaty - strona nieoficjalna
Odp: KOLEJNOŚĆ ODCINKÓW SERIALU RODZINA POSZEPSZYŃSKICH
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Września 2008, 20:28:25 »
Moim zdaniem ona jest zgodna z tym, co my ustaliliśmy... a co miał na myśli autor?! No dobra - myślę, że datę pierwszej emisji. Zresztą wszystko jedno - ważne czy mamy wszystkie odcinki! A z tego co wiem, to może być jakiś odcinek zagubiony... no ale trudno - mamy 99,9% najprawdopodobniej. Nie jest źle. Chociaż ci z radia, to nie bardzo skorzy do współpracy i to mnie niestety martwi.
nie graj ze mną...

Online Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38332
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: KOLEJNOŚĆ ODCINKÓW SERIALU RODZINA POSZEPSZYŃSKICH
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Września 2008, 21:42:16 »
Moim zdaniem ona jest zgodna z tym, co my ustaliliśmy... .

I o to chodzi, i o to chodzi ;D
I tego się trzymajmy!
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Tosia

  • kulturalna doktorantka bez nałogów
  • Hydraulik
  • Aktywny Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 228
  • słoiki dżemu truskawkowego +36/-2
Odp: KOLEJNOŚĆ ODCINKÓW SERIALU RODZINA POSZEPSZYŃSKICH
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Września 2008, 22:32:19 »
To ta z Encyklopedii jest najbardziej zgodna??? Mnie się tam nie podoba nazwa 3. odcinka: "Nocne przygody". Dla mnie to zawsze były "Nocne zwierzenia", w zasaaadzie...

duch pedadoga

  • Gość
Odp: KOLEJNOŚĆ ODCINKÓW SERIALU RODZINA POSZEPSZYŃSKICH
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Września 2008, 00:32:20 »
Owa permanentna niezgodność jest w pełni zamierzona, a to choćby po to, żeby musiał się odbyć II Plenarny Zjazd i to niebawem...

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51641
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: KOLEJNOŚĆ ODCINKÓW SERIALU RODZINA POSZEPSZYŃSKICH
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Września 2008, 01:12:51 »
Owa permanentna niezgodność jest w pełni zamierzona, a to choćby po to, żeby musiał się odbyć II Plenarny Zjazd i to niebawem...
Jak Tosia (i nie tylko) obieca, że przybędzie, to zjazd będzie. ;D
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Tosia

  • kulturalna doktorantka bez nałogów
  • Hydraulik
  • Aktywny Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 228
  • słoiki dżemu truskawkowego +36/-2
Odp: KOLEJNOŚĆ ODCINKÓW SERIALU RODZINA POSZEPSZYŃSKICH
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Września 2008, 14:30:05 »
Postanowiłam
ZROBIĆ Z TYM PORZĄDEK

Poprawiam listę z Encyklopedii. Spisuję kompromitujące fakty :D Jak skończę, to się z Wami podzielę :)

Offline 666

  • Łeb-Majster
  • Młodszy Techniczny Telewizyjny
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • ***
  • Wiadomości: 4910
  • słoiki dżemu truskawkowego +667/-666
  • Płeć: Mężczyzna
    • 4915610
    • Maciej Zembaty - strona nieoficjalna
Odp: KOLEJNOŚĆ ODCINKÓW SERIALU RODZINA POSZEPSZYŃSKICH
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Września 2008, 20:07:23 »
Poprawiasz niepoprawialne? ;) Jest to bowiem niezwykle dopracowana lista, która powstawała przez lata przy współpracy takich tuz, jak: Pedadog, czy A74... zobaczymy co Ci wyjdzie (napisz na podstawie czego robisz te "korekty"). Brawo na wstępie za chęi, bo za danie nie łatwe.
nie graj ze mną...

duch pedadoga

  • Gość
Odp: KOLEJNOŚĆ ODCINKÓW SERIALU RODZINA POSZEPSZYŃSKICH
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Września 2008, 21:09:21 »
Jako "taka tuza" oświadczam, że nic nie jest niepoprawialne, a już w szczególności historia. Poza tym podczas próby sporządzenia  listy balansowałem na granicy świadomości (z powodu kilkudniowego słuchania odcinków RP) i siłą rzeczy zamieściłem tam byzydury, berednie i dyrydymały). A poza tym cóż my robić będziem jak lista okaże się idealna...? Czego i Tosia ma jak mniemam świadomość :)

Offline Tosia

  • kulturalna doktorantka bez nałogów
  • Hydraulik
  • Aktywny Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 228
  • słoiki dżemu truskawkowego +36/-2
Odp: KOLEJNOŚĆ ODCINKÓW SERIALU RODZINA POSZEPSZYŃSKICH
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Września 2008, 21:22:38 »
No, poprawiam np. pierwsze słowa z odcinków, robię opisy, poza tym czasem odcinki są na różnych listach pod różnymi tytułami albo Andrus mówi, że odcinek jest z lipca, a jest podpisany jako z sierpnia, więc wtedy piszę uwagę :)
Zwariowałam?

duch pedadoga

  • Gość
Odp: KOLEJNOŚĆ ODCINKÓW SERIALU RODZINA POSZEPSZYŃSKICH
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Września 2008, 21:33:01 »
No, poprawiam np. pierwsze słowa z odcinków, robię opisy, poza tym czasem odcinki są na różnych listach pod różnymi tytułami albo Andrus mówi, że odcinek jest z lipca, a jest podpisany jako z sierpnia, więc wtedy piszę uwagę :)
O właśnie - myślę, że tu nie pora zmieniać tylko czynić uwagi. Te ich opisy się słabo kupy trzymają (ze względu na ich nieczytelność najprawdopodobniej) więc należy je traktować raczej jako kolejne hipotezy :)
Cytuj
Zwariowałam?
Spokojnie, już niedługo...