Autor Wątek: Młodzież a książki - c.d.  (Przeczytany 154870 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38327
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Młodzież a książki - c.d.
« Odpowiedź #45 dnia: 08 Maja 2007, 14:22:26 »
Masłowska to nie literatura, tylko eksperyment. Jakby jeszcze był chociaż oryginalny, to można by było przyznać jakieś plusy... Niestety, pani autorka postawiła się sama na przegranej pozycji, bo żaden eksperyment w dziedzinie powieści z założenia nie może być oryginalny - wszak ten gatunek zaczął się od totalnego eksperymentu pod tytułem "Tristram Shandy". Cokolwiek dzisiejsza awangarda sobie wykoncypuje  - nie ma bata, w "Tristramie..." już było  ;D
http://special.lib.gla.ac.uk/exhibns/month/oct2000.html

A co do nagród, też bym ich nie przeceniała, Nobla dostał Sienkiewicz za takiego knota jak "Quo Vadis"... Też pewnie o poprawność polityczną chodziło...

Zaś o gustach należy dyskutować - niepolitycznie jest zaś je potępiać...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Rustig

  • Hydraulik
  • Aktywny Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 155
  • słoiki dżemu truskawkowego +6/-1
Odp: Młodzież a książki - c.d.
« Odpowiedź #46 dnia: 08 Maja 2007, 21:11:30 »

Ja wiem tylko jedno:

Łączy nas sympatia do Rodziny Poszepszyńskich i nie tylko,
czyżby Masłowska miała nas podzielić.

A tak w ogóle to wyczuwam jakaś nagonkę na tych, którym twórczość Masłowskiej nie przeszkadza..

No a Stefan to już ostatnio przechodzi samego siebie. Jest po prostu bardzo nieprzyjazny i agresywny. (Stefan, proszę – nie zmieniaj mi avatara).  ;D

Stefan

  • Gość
Odp: Młodzież a książki - c.d.
« Odpowiedź #47 dnia: 08 Maja 2007, 21:59:20 »

No a Stefan to już ostatnio przechodzi samego siebie. Jest po prostu bardzo nieprzyjazny i agresywny. (Stefan, proszę – nie zmieniaj mi avatara).  ;D

O WYPRASZAM SOBIE!!!!
Nie ostatnio!
A nieprzyjemność i agresywność to moje drugie imię!
A asertywność trzecie  ;D
Edit
Popytaj naszego De Loeve jak mu było ciężko ;D ;)

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38327
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Młodzież a książki - c.d.
« Odpowiedź #48 dnia: 08 Maja 2007, 22:04:06 »

Ja wiem tylko jedno:

Łączy nas sympatia do Rodziny Poszepszyńskich i nie tylko,
czyżby Masłowska miała nas podzielić.

Tylko jeśli sami na to pozwolimy. Ale z tego co widzę, nie takie polemiki już miały na tym forum miejsce, a jednak przetrwało ( w nowym wcieleniu, rzecz jasna). Ile lat ma dziadek Jacek? Pisze się Dorożeński czy Doroszyński? To były spory! Że już o sporach na temat Ha i Ceha nie wspomnę  ;D

A tak w ogóle to wyczuwam jakaś nagonkę na tych, którym twórczość Masłowskiej nie przeszkadza..

No, to jest oczywiście zmasowany atak szarej sieci wykształciuchów i układu łże-elit. I oczywiście wina platformy.

względnie

Jest to zamach na demokrację w wykonaniu obecnie panującego reżymu i pogwałcenie podstawowych praw obywatelskich. Pora zakładać komitety.

(niepotrzebne skreślić)

No a Stefan to już ostatnio przechodzi samego siebie. Jest po prostu bardzo nieprzyjazny i agresywny. (Stefan, proszę – nie zmieniaj mi avatara).  ;D


No, czyli cukier w normie  ;D A ktoś Stefkowi na innym wątku jakąś post-weekendową depresję czy apatię diagnozował.  ;D
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline 666

  • Łeb-Majster
  • Młodszy Techniczny Telewizyjny
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • ***
  • Wiadomości: 4910
  • słoiki dżemu truskawkowego +667/-666
  • Płeć: Mężczyzna
    • 4915610
    • Maciej Zembaty - strona nieoficjalna
Odp: Młodzież a książki - c.d.
« Odpowiedź #49 dnia: 09 Maja 2007, 00:41:57 »
Popytaj naszego De Loeve jak mu było ciężko ;D ;)
Oj było, było - ale już nie jest! Teraz to wręcz przeciwnie, wszystko O.K. i nawet Stefan już mi nie straszny! O! ;D

Pisze się Dorożeński czy Doroszyński?
Ej no....przecież wiadomym jest, że pisze się Dorożyński! I Ty Bruxa tego nie wiesz?

EDIT:
Jeden mój znajomy wziął na bierzmowaniu sobie imię Zachariasz :D (ale nie od tego Zachariasza D.)
« Ostatnia zmiana: 09 Maja 2007, 00:44:15 wysłana przez Zygfryd666 »
nie graj ze mną...

Offline Rustig

  • Hydraulik
  • Aktywny Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 155
  • słoiki dżemu truskawkowego +6/-1
Odp: Młodzież a książki - c.d.
« Odpowiedź #50 dnia: 09 Maja 2007, 13:53:08 »
A tak w ogóle to wyczuwam jakaś nagonkę na tych, którym twórczość Masłowskiej nie przeszkadza..

No, to jest oczywiście zmasowany atak szarej sieci wykształciuchów i układu łże-elit. I oczywiście wina platformy.
względnie
Jest to zamach na demokrację w wykonaniu obecnie panującego reżymu i pogwałcenie podstawowych praw obywatelskich. Pora zakładać komitety.
(niepotrzebne skreślić)

Koleżanko Bruxa, sameście kamyczek dorzucili, a teraz ironizujecie.  ;D

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38327
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Młodzież a książki - c.d.
« Odpowiedź #51 dnia: 09 Maja 2007, 16:05:47 »
Nie ironizuję kolego Rustig, tylko ułatwiam koledze życie i klasyfikację rzeczywistości. Zauważ, że jest to klasyfikacja uniwersalna, dająca się obecnie zastosować do wszystkiego  ;D


Pisze się Dorożeński czy Doroszyński?
Ej no....przecież wiadomym jest, że pisze się Dorożyński! I Ty Bruxa tego nie wiesz?


Wiem, bo w odróżnieniu od ciebie czytuję stare wątki  ;D Jak znajdę czas, to przeniosę wątek o dylemacie Doroszeński/Dorożyński ze stregio forum, to się poduczysz. A na razie czytaj ze zrozumieniem - to miał być przykład antagonizmów jakie targały tym forum, nie wyrządzając mu szkody.

Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Stefan

  • Gość
Odp: Młodzież a książki - c.d.
« Odpowiedź #52 dnia: 09 Maja 2007, 17:15:00 »
Czuję się dumny (współdumny) żem Bruksę przetransferował na to forum!
Transfer roku!
A jaka prowizja  ;D
Jam ci to!
Jam ci
Jam ci...
(z czego to?)

Offline Marau Morela

  • Hydraulik
  • Nowy Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 35
  • słoiki dżemu truskawkowego +4/-0
  • Płeć: Kobieta
A kiedy...
« Odpowiedź #53 dnia: 09 Maja 2007, 18:39:58 »
A wracając do książek i młodzieży - jeżeli zobaczycie w księgarni pierwszą powieść Klementyny S., błagam, nie omincie jej szerokim łukiem - ponieważ (najprawdopodobniej) będzie to mój zbiór opowiadań pt. "Szaleństwo i inne historie." Jest to dopiero w pisaniu, ale na szczęście mam już nawet wydawcę - więc przy moich skromnych dochodach będzie jakieś 200 egzemplarzy  ;D
Będziecie nabywcami mojej twórczości?  ;)
Maurycy, nikt cię nie pyta o zdanie!

Offline Rustig

  • Hydraulik
  • Aktywny Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 155
  • słoiki dżemu truskawkowego +6/-1
Odp: Młodzież a książki - c.d.
« Odpowiedź #54 dnia: 09 Maja 2007, 20:00:13 »
Nie ironizuję kolego Rustig, tylko ułatwiam koledze życie i klasyfikację rzeczywistości. Zauważ, że jest to klasyfikacja uniwersalna, dająca się obecnie zastosować do wszystkiego  ;D

Zwracam honor  ;D

Offline andrzej74

  • Hydraulik
  • Zaawansowany Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 384
  • słoiki dżemu truskawkowego +9/-11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Młodzież a książki - c.d.
« Odpowiedź #55 dnia: 09 Maja 2007, 20:13:05 »
ha, ha, biedna Morelko, wydajesz książkę NAKŁADEM WŁASNYM? A nie dało się kosztem wydawcy?
Poszepszyńskich na mp3 można znaleźć na http://chomikuj.pl/Neomatrix

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51636
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Młodzież a książki - c.d.
« Odpowiedź #56 dnia: 09 Maja 2007, 22:57:18 »
Trzymamy morelowe z wysiłku kciuki za Morelę.
A ty się Andrzej nie nabijaj, przecież to jest pomysł na sukces: znajdujesz wydawcę, któremu opłacasz wydanie drobnego nakładu, po czym go wykupujesz i rozdajesz znajomym wraz z autografami. Oni to sprzedają po latach, jak już autorka bedzie sławna i wszyscy zarabiają.
To może - na przykład w przeznaczonym do tego wątku o błędzie serwera wrzucisz waćpanna jakieś mniejsze opowiadanko? Mogę Ci obiecać, że przeczytam je bardzo chętnie, a jeszcze chętniej poddam miażdżąco-konstruktywnej kytyce. Jak znam życie forumowe, nie będę odosobniony.

No to zachęciłem, ale pamiętaj, że zawsze możesz się odwdzięczyć w tym samym wątku.
Nie takie rzeczy odchodziły pomiedzy Panem Włodkiem i jego żoną.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38327
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Młodzież a książki - c.d.
« Odpowiedź #57 dnia: 09 Maja 2007, 23:38:57 »

Zwracam honor  ;D


Nigdy ci go nie użyczałam  ;D

A na Morelki wypociny, tfu, twórczość czekam z wypiekami na uszkach. Ząbki już sobie ostrzę.
I zapytuję szanownego pana Administratora, gdzie kurna jest ten dział na przerażającą twórczość własną forumowiczów? Jaki taki dorobek już mamy, jeśli Morelka miałaby go powiększyć, to niechże ma gdzie.
No i przepisy ByHyPy - nie można takich nieoznakowanych materiałów żrących i niebezpiecznych po całym forum porozrzucanych trzymać. Jeszcze jakaś niewinna ludność cywilna się npatoczy, przeczyta, i dozna trwałego uszczerbku... I kto wtedy odszkodowanie zapłaci?  ;D
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51636
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Młodzież a książki - c.d.
« Odpowiedź #58 dnia: 10 Maja 2007, 08:05:30 »
Z tych samych powodów proponowałem jako właściwe miejsce wątek błądzącego serwera. Ale nawet jeśli tak, to trzeba by go przenieśc do osobnego działu widocznego na głównej stronie. Kolej na Stefka.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Młodzież a książki - c.d.
« Odpowiedź #59 dnia: 10 Maja 2007, 09:11:13 »
Zamówione, wykonane
PS
A kolej to domena wielkiego nieobecnego