Autor Wątek: Czeski dla początkujących - nauka czeskiego.  (Przeczytany 72415 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38551
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Czeski dla początkujących - nauka czeskiego.
« Odpowiedź #60 dnia: 02 Stycznia 2009, 19:19:25 »
To chce klid, chłopaki, to chce klid  :)

A to co cytujesz, Bazil, o Czechach, to czytuję na amerykańskich forach o Francuzach. A co Angole opowiadają o Irlandczykach? Że już polish jokes pominę milczeniem...   S:)
Cóż, każdy ma swoją żabę, co przed nim ucieka...  ;D
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26315
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Czeski dla początkujących - nauka czeskiego.
« Odpowiedź #61 dnia: 02 Stycznia 2009, 21:03:47 »
..... A co do tego czy bylem przy tym.....ten argument przyjme jako kolejny dowód na ignorancje historyczna pokolenia "siema" ,którzy mowia o Programie Trzecim Polskiego radia nie innaczej jak "trUjka"
Jam z pokolenia Polskie Radio PR3, ale twojej wypowiedzi na temat ww. argumentu nie zrozumiałem. Możem zbyt stary na takie zawiłości? Zygfrydzie, wiarusie, ty pewnie dasz radę!

Offline 666

  • Łeb-Majster
  • Młodszy Techniczny Telewizyjny
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • ***
  • Wiadomości: 4910
  • słoiki dżemu truskawkowego +667/-666
  • Płeć: Mężczyzna
    • 4915610
    • Maciej Zembaty - strona nieoficjalna
Odp: Czeski dla początkujących - nauka czeskiego.
« Odpowiedź #62 dnia: 02 Stycznia 2009, 21:35:32 »
ot....i widac ,ze "michnikowszczyzna" zrobila swoje ,niemcy tuz po kampanii wrzesniowej nakrecili kronike filmowa ,w której pokazano bezsensowna szarze polskich ulanów z lancami i szablami na czolgi....by osmieszyc i wykpic polaczków.Kronika ta pokazywana wiele razy (i za PRLu) ukula ten sterotyp polskiego szalenca na koniu miotajacego ciosy szabelka w bok czy tez lufe niemieckiego czolgu ,a klamstwo powtarzane po wielokroc  ,po pewnym czasie (wybaczcie waszmosciowie) jeno niedouczeni glupcy przyjmuja jako prawde.A co do tego czy bylem przy tym.....ten argument przyjme jako kolejny dowód na ignorancje historyczna pokolenia "siema" ,którzy mowia o Programie Trzecim Polskiego radia nie innaczej jak "trUjka"
W jakimś serialu była taka scena, że Polacy jechali na koniach na czołgi. Ale jak było naprawdę? Zaprawdę powiadam: NIE WIEM, choć historii się uczę. Myślałem, że było wałśnie "mniej-więcej" tak, bo u nas czołgów raczej niet.

Też mnie przy tym nie było (a Bazil był?)
Kto wie, kto wie... (ang. who knows)
nie graj ze mną...

Offline Bazil

  • Hydraulik
  • Aktywny Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 135
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • zignorowac?....czy dac w modre?
Odp: Czeski dla początkujących - nauka czeskiego.
« Odpowiedź #63 dnia: 02 Stycznia 2009, 22:00:09 »
gdzies dzwonia ,ale Zygfryd nie wie gdzie  ,a jak ja podaje  co to bylo i jaka jest geneza owego terminu " z szablami na czolgi" to mi nie wierzy ,dziekowac najwyzszemu ,ze przyznal iz nie wie.... Bruxa...co do Czechów   owo zdanie wypowiedzial moj swietej pamieci dziadzio ,ja zas mam inne zdanie o tej nacji (jak najbardziej pozytywne) bo mieszkalo mi sie pod jednym dachem przez dwa lata z bracmi pepikami.

Offline Bazil

  • Hydraulik
  • Aktywny Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 135
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • zignorowac?....czy dac w modre?
Odp: Czeski dla początkujących - nauka czeskiego.
« Odpowiedź #64 dnia: 02 Stycznia 2009, 22:10:12 »
ja z kolei niecnie wykozystuje wasnie miedzy francuzami a anglikami ,otóz kiedys zostalem zatrzymany przez dwóch spacerujacych policjantów ,ja jechalem po chodniku na rowerze ,policjant zastopowal mnie i zapytal dlaczego jade po chodniku jak moge po ulicy ,i ze taka jazda kosztowac mnie bedzie 30£ ,ja wlaczylem najpaskudniejszy francuski akcent ( nieco podobny do Allo Allo) i lamana angielszczyzna wyjasnilem ,ze boje sie  jezdzic  po angielskich ulicach bo samochody jezdza po zlej stronie ,a ze ja jestem z kontynentu wiec dla mnie to jest zla strona....zaluje ze nie moglem zrobic fotki jak ci dwaj policjanci spojrzeli po sobie .Ten który mnie zatrzymal zaczal powoli (urzywajac niemal jezyka migowego) wyjasniac "durnemu francuzowi" ze jazda po chodniku jest zakazana i moze mnie nastepnym razem naprawde kosztowac mandat.Potulnie zaczalem isc na piechote a za plecami uslyszalem jakies urywane zdanie o glupocie typowej dla francuzów. I tak wykrecilem sie po "francusku" sianem i dziekuje twórcom serialu "Allo Allo" zawspaniala nauke anglo-francuskiego.

mit pedadoga

  • Gość
Odp: Czeski dla początkujących - nauka czeskiego.
« Odpowiedź #65 dnia: 02 Stycznia 2009, 23:22:12 »
Ja tam z filmu pamiętam atak na czołg butelką wódki...

PS: Po co mieć zdanie o nacjach?

PPS: Po co być w ogóle jakiejś nacji?

Offline Bazil

  • Hydraulik
  • Aktywny Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 135
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • zignorowac?....czy dac w modre?
Odp: Czeski dla początkujących - nauka czeskiego.
« Odpowiedź #66 dnia: 03 Stycznia 2009, 00:22:30 »
drogi pedagogu.... jak mawiajá starzy górale "poco sie nogi w kierpcach panocku"

Offline Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21248
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czeski dla początkujących - nauka czeskiego.
« Odpowiedź #67 dnia: 03 Stycznia 2009, 09:29:15 »
Ja tam z filmu pamiętam atak na czołg butelką wódki...

A w miejscu gdzie spłoną ten czołg ksiądz powiedział że kaplicę postawi.
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Offline 666

  • Łeb-Majster
  • Młodszy Techniczny Telewizyjny
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • ***
  • Wiadomości: 4910
  • słoiki dżemu truskawkowego +667/-666
  • Płeć: Mężczyzna
    • 4915610
    • Maciej Zembaty - strona nieoficjalna
Odp: Czeski dla początkujących - nauka czeskiego.
« Odpowiedź #68 dnia: 03 Stycznia 2009, 17:18:12 »
PPS: Po co być w ogóle jakiejś nacji?
raczej sa-nacji.
nie graj ze mną...

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26315
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Czeski dla początkujących - nauka czeskiego.
« Odpowiedź #69 dnia: 03 Stycznia 2009, 21:34:12 »
Dajcie spokój z czołgami , lepiej pouczcie się czeskiego (i nie tylko):
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/40823410015-blues-alive-sumperk-2008/

Offline 666

  • Łeb-Majster
  • Młodszy Techniczny Telewizyjny
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • ***
  • Wiadomości: 4910
  • słoiki dżemu truskawkowego +667/-666
  • Płeć: Mężczyzna
    • 4915610
    • Maciej Zembaty - strona nieoficjalna
Odp: Czeski dla początkujących - nauka czeskiego.
« Odpowiedź #70 dnia: 04 Stycznia 2009, 00:25:35 »
Dajcie spokój z czołgami , lepiej pouczcie się czeskiego (i nie tylko):
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/40823410015-blues-alive-sumperk-2008/
Dobrze gada - wódki mu dać!
nie graj ze mną...

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38551
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Czeski dla początkujących - nauka czeskiego.
« Odpowiedź #71 dnia: 05 Stycznia 2009, 15:23:41 »
ja z kolei niecnie wykozystuje wasnie miedzy francuzami a anglikami ,otóz kiedys zostalem zatrzymany przez dwóch spacerujacych policjantów ,ja jechalem po chodniku na rowerze ,policjant zastopowal mnie i zapytal dlaczego jade po chodniku jak moge po ulicy ,i ze taka jazda kosztowac mnie bedzie 30£ ,ja wlaczylem najpaskudniejszy francuski akcent ( nieco podobny do Allo Allo) i lamana angielszczyzna wyjasnilem ,ze boje sie  jezdzic  po angielskich ulicach bo samochody jezdza po zlej stronie ,a ze ja jestem z kontynentu wiec dla mnie to jest zla strona....zaluje ze nie moglem zrobic fotki jak ci dwaj policjanci spojrzeli po sobie .Ten który mnie zatrzymal zaczal powoli (urzywajac niemal jezyka migowego) wyjasniac "durnemu francuzowi" ze jazda po chodniku jest zakazana i moze mnie nastepnym razem naprawde kosztowac mandat.Potulnie zaczalem isc na piechote a za plecami uslyszalem jakies urywane zdanie o glupocie typowej dla francuzów. I tak wykrecilem sie po "francusku" sianem i dziekuje twórcom serialu "Allo Allo" zawspaniala nauke anglo-francuskiego.

Wow, nie dość, że pięknie opowiedziane, to jeszcze prawdziwe. Zupełnie, jak w niezapomnianym 1905 :D

Swoją drogą, przypomniał mi się dowcip o tym, jak to polski turysta (chłe, chłe, turysta) przechodził przez ulicę w Londynie. Spojrzał w lewo... W prawo... Znów w lewo... Wszedł na pasy... Pogrzeb w czwartek...
Zawsze to miałam w pamięci, kiedy się szwendałam po Dublinie.  :)
« Ostatnia zmiana: 05 Stycznia 2009, 15:31:46 wysłana przez Bruxa »
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Czeski dla początkujących - nauka czeskiego.
« Odpowiedź #72 dnia: 05 Stycznia 2009, 21:23:58 »
I tak wykrecilem sie po "francusku" sianem i dziekuje twórcom serialu "Allo Allo" zawspaniala nauke anglo-francuskiego.
Bardzo zajmująca opowieść. Ale "wykręcić się po "francusku" sianem"? Takich wulgaryzmów dawno tu nie było! Chwała Bazilowi! I więcej takich opowieści. ;)
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26315
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Czeski dla początkujących - nauka czeskiego.
« Odpowiedź #73 dnia: 07 Stycznia 2009, 07:57:12 »
Na tvp-kultura trwa festiwal Sveraka Jana - kto tylko czuje się wystarczająco  kulturalny - niech korzysta!
Niestety moje możliwości redundancyjne ograniczają się do vhs a tego nawet super-alchemik nie zmieści.

Offline 666

  • Łeb-Majster
  • Młodszy Techniczny Telewizyjny
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • ***
  • Wiadomości: 4910
  • słoiki dżemu truskawkowego +667/-666
  • Płeć: Mężczyzna
    • 4915610
    • Maciej Zembaty - strona nieoficjalna
Odp: Czeski dla początkujących - nauka czeskiego.
« Odpowiedź #74 dnia: 07 Stycznia 2009, 18:56:05 »
Ale co konkretnie puszczajom? Ja chyba jestem niekultularny (tak to sie pisze?) i nie bardzo mi wypada oglądać. Poza tym se kupiłem Sveraka na dvd. A co!
nie graj ze mną...