Autor Wątek: Klątwa doliny węży  (Przeczytany 7450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline andrzej74

  • Hydraulik
  • Zaawansowany Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 384
  • słoiki dżemu truskawkowego +9/-11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klątwa doliny węży
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Maja 2008, 09:24:41 »

Dzisiaj w TV PULS o godzinie 23.05 emitowana będzie „Klątwa Doliny Węży", a żeby było śmieszniej film ten ukaże się w cyklu „Klasyka polskiego kina". Zapewne znajdą się malkontenci, którzy raczej obejrzą na TVN7 dokładnie o tej samej porze „Lśnienie" Kubricka. 
Poszepszyńskich na mp3 można znaleźć na http://chomikuj.pl/Neomatrix

Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klątwa doliny węży
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Czerwca 2008, 22:37:34 »
Zaprawdę powiadam Wam... Szukajcie w Google a i znajdziecie. Oto literacki pierwowzór "Klątwy...", jak się wydaje (nie oglądałem filmu, opieram się na recenzjach) nieporównywalnie lepszy od adaptacji:

http://niniwa2.cba.pl/robert_stratton_hobby_doktora_travena_1.htm

A oto i "Co Większe Muchy" o których wspominałem wcześniej w tym wątku:

http://niniwa2.cba.pl/lipka_co_wieksze_muchy.htm
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Stefan

  • Gość
Odp: Klątwa doliny węży
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Czerwca 2008, 06:05:45 »
Baader został zgooglowany...
Cześć jego pamięci?

Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klątwa doliny węży
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Czerwca 2008, 08:12:22 »
Baader został zgooglowany...
Cześć jego pamięci?


Eeee, nie. Jeszcze nie jestem nawrócony na guglizm, b. często zdarza mi się korzystać z najlepszej chyba przeszukiwarki polskich stron www.szukacz.pl którą z czystym sumieniem polecam. Niemniej jednak te linki znalazłem jak raz googlem (googlami?).
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline andrzej74

  • Hydraulik
  • Zaawansowany Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 384
  • słoiki dżemu truskawkowego +9/-11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klątwa doliny węży
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Czerwca 2008, 12:22:41 »

Polecam kolejną perełkę z cyklu „filmy najgorsze” – na TVP Kultura w piątek o godzinie 22.40 można upolować serial „Świnka”, w wersji filmowej tytuł brzmiał „Pigsgate”. Produkt pochodzi z roku 1989 i powstał na podstawie scenariusza Marcina Wolskiego. Całkowita nieudolność reżysera Magowskiego (?) łączy się tu z często stosowaną w polskiej produkcji telewizyjno-filmowej z okresu PRLu koncepcją „robimy z Polski Amerykę”. Akcja dzieje się niby w USA ale wszystkie siermiężne realia wskazują na Polskę.

Gorąco polecam!
Poszepszyńskich na mp3 można znaleźć na http://chomikuj.pl/Neomatrix

Offline Psiakostka

  • Hydraulik
  • Zaawansowany Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 300
  • słoiki dżemu truskawkowego +16/-2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grafika z dżemem
Odp: Klątwa doliny węży
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Czerwca 2008, 22:25:33 »
Propos najgorszych filmów: jest taka wytwórnia która "przypadkowo" wypuszcza filmy o podobnym tytule co najgłośniejsze hollywoodzkie produkcje Przykładowo promują "Doomsday" oni kręcą "Doomsday 2012".

Nie wiem kto widział z was 2012stkę ale film niezapomniany. Wszystko w nim jest żałosne od efektów niezbyt specjalnych poprzez dźwiękonaśladownictwo dialogów po grę gry aktorskiej. Scenariusz? Pewnie pies zjadł.
Szeregowy Psiakostka melduje powyższe

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38531
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Klątwa doliny węży
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Czerwca 2008, 22:53:01 »
Przykładowo promują "Doomsday" oni kręcą "Doomsday 2012".

Nie wiem kto widział z was 2012stkę ale film niezapomniany. Wszystko w nim jest żałosne od efektów niezbyt specjalnych poprzez dźwiękonaśladownictwo dialogów po grę gry aktorskiej. Scenariusz? Pewnie pies zjadł.

A to nie jest dokument na faktach autentycznych? Z grubsza sie opis zgadza z naszymi przygotowaniami do owego pamiętnego roku  ;D
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klątwa doliny węży
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Lipca 2008, 08:41:29 »
(...) z często stosowaną w polskiej produkcji telewizyjno-filmowej z okresu PRLu koncepcją „robimy z Polski Amerykę”. Akcja dzieje się niby w USA ale wszystkie siermiężne realia wskazują na Polskę.

Racya. W późnych latach 80-tych było całkiem sporo takich filmów, a i wcześniej zdaje się też. Pamiętam film o takim chłopaczku który siłą woli powstrzymywał... właśnie, jak to nazwać? Skapnięcie kropli Niesamowicie Trującej Substancji z pojemnika który wcześniej wypadł był z wojskowego helikoptera. Przez moment w filmie tym pojawiała się atmosfera filmu o trzeciej wojnie światowej i to wygranej przez Rosjan - gdy śmigłowiec Mi-24 leciał nad blokiem z wielkiej płyty z dumnym napisem "City Hall" :) A drugi to zupełnie niezły nawet dzisiaj "Test pilota Pirxa" (http://www.imdb.com/title/tt0080010/) gdzie w pewnym momencie pojawia się samolot z dumnym logo PANAM i inne artefakty wzięte ze zgniłego Zachodu :)
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline andrzej74

  • Hydraulik
  • Zaawansowany Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 384
  • słoiki dżemu truskawkowego +9/-11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klątwa doliny węży
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Lipca 2008, 12:48:15 »
podstawowymi artefaktami były:

1. puszka z napojem
2. "teksaski" strój czyli flanelowa koszula i kowbojski kapelusz

co jeszcze?
Poszepszyńskich na mp3 można znaleźć na http://chomikuj.pl/Neomatrix

Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klątwa doliny węży
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Lipca 2008, 01:29:16 »
podstawowymi artefaktami były:

1. puszka z napojem
2. "teksaski" strój czyli flanelowa koszula i kowbojski kapelusz

co jeszcze?

Zgadzam się co do puszki; występuje ona i w filmach których akcja toczy się w realiach PRL-owskich. Widać to w jednym z odcinków przygód por. Borewicza który infiltruje przyjęcie rozmaitych cinkciarzy i  gospodarz proponuje mu coś do picia - na co dzielny porucznik z nonszalancją światowca pyta: "piwo jest"? A jakże - ale nie jakiś przaśny Żywiec z etykietką frontem do butelki a i to do góry nogami, ale zgrabna puszeczka... Niesamowite, że w tamtych czasach piwo tego typu, po wypiciu, kontynuowało swego rodzaju drugie życie: jako cenny obiekt kolekcjonerski. Pamiętam zazdrość jaką z trudem musiałem maskować u kumpla który miał cały regał takich trofeów - a każde inne... Stanowczo rola puszki po piwie w życiu obywatela PRL czeka na swojego odkrywcę i kronikarza.

A co do artefaktów: oczywiście samochód (angpol: kar). Niestety o klasykach w rodzaju Forda Mustanga czy innych Corvette scenarzyści mogli raczej zapomnieć - stąd częsty popularny w PRL Mercedes zwany pieszczotliwie Goebbelsem, czy też czarny - chyba - Citroen w znakomitej acz zapomnianej "Hydrozagadce".
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!