Autor Wątek: Pocztówki dziadka Jacka, przechwycone przez niezawodnego Toma  (Przeczytany 1835 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38335
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Witam,
Nie tylko telegramy docierają do Poszepszyńskich z wielkim opóźnieniem. Właśnie dotarły  kartki pocztowe jakie Dziadek Jacek wysyłał, w niezapomnianym 1905 roku z oblężonego Port Artur. Ze względu na ocenzurowanie tekstu  możemy tylko się domyślać, ze Dziadek Jacek szczegółowo opisał wdzięki trzech Mandżurek i ich wpływ na morale walczącej Armii. pisał tez coś o paczce z dżemem truskawkowym. Najciekawsze są jednak widoki Port Artur w  niezapomnianym 1905 roku. Interesujące są też zdjęcia żołnierzy OBU armii. Mam nadzieje ze przybliżą one uczestnikom Forum tamte odlegle czasy.
 
Pozdrawiam,
Tom




To na zachętę:




Reszta pocztówek tu:
http://picasaweb.google.pl/dufalka/PocztWkiZPortArturOdDziadkaJacka
« Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2008, 18:29:46 wysłana przez Bruxa »
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Pocztówki dziadka Jacka, przechwycone przez niezawodnego Toma
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Lutego 2008, 01:15:20 »
Wojna, jak to wojna, raz wywołana toczy się własnym rytmem. Nic to, że miała się skończyć w 1905r. Przeżyła rewolucję 1905r., rewolucję 1917r., kilka wojen, w tym dwie światowe (jak matka Kaźmirza z Samych swoich), a przede wszystkim dwa kolejne konflikty rosyjsko-japońskie - w 1939 i 1945r. Przeżyła także ZSRR i toczy się dalej. Oto niezbite dowody:



Ciągle trwają ciężki walki pod Yalu, w których bierze udział już trzecie pokolenie kombatantów i czwarte pierwszoroczniaków.



Przeprowadzono także kilka operacji morskich, żeby było taniej, także pod Yalu, gdzie ląd najbardziej nadaje się do działań okrętów różnych typów.



Odnalazło się także unikalne zdjęcie Dziadka Jacka - stoi od nawietrznej na dziobie statku po prawej.


Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.