Autor Wątek: 13 cyklistów zatruło się spalinami  (Przeczytany 3146 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Stefan

  • Gość
13 cyklistów zatruło się spalinami
« dnia: 10 Listopada 2007, 12:30:05 »
Podczas rowerowej wycieczki szlakiem Jury Krakowsko-Częstochowskiej, ponad połowa z 25 osobowej ekipy zatruła się spalinami.
Zatrucie na szczęście nie okazało się poważne w skutkach, 12 osób po uzyskaniu porady ambulatoryjnej zwolniono do domu, a jedna osoba została na obserwacji w szpitalu.
Kierownik wyprawy, pan Henryk Sytner jest zasmucony, a jednocześnie zbulwersowany.
- Jak można się zatruć podczas wycieczki rowerowej? Przecież to jest samo zrowie - powiedział do reportera radiowej trójki, znawcy i miłośnika rowerów, Henryka Sytnera.
- Czyte powietrze oraz brak jakiegokolwiek ruchu samochodowego nie powinno powodować zatrucia spalinami - dodaje pan Henryk.
Tajemniczości sprawy dodaje fakt, że uczestnicy wycieczki, przed wyjazdem wykupili ubezpieczenie NW w PZU. Polisa nie obejmowała jednak zatrucia spalinami samochodowymi.

Offline ArcyCierń

  • Po 2 złote od szcz...sztuki!
  • Hydraulik
  • Zaawansowany Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 320
  • słoiki dżemu truskawkowego +8/-2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zapraszam do Z.D.A.N. - laboratorium 3, klatka 2
Odp: 13 cyklistów zatruło się spalinami
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Listopada 2007, 18:26:04 »
Bo nie wykupili pakietu "AntySmog Plus".
"Sam Dziadek jest mysza!"

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51643
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: 13 cyklistów zatruło się spalinami
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Listopada 2007, 23:38:11 »
Bo nie wykupili pakietu "AntySmog Plus".
Może mieli pakiety Ery?
A może rowery znajdowały się cały czas w zadymionej spalinami zabudowanej ciężarówce?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline ArcyCierń

  • Po 2 złote od szcz...sztuki!
  • Hydraulik
  • Zaawansowany Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 320
  • słoiki dżemu truskawkowego +8/-2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zapraszam do Z.D.A.N. - laboratorium 3, klatka 2
Odp: 13 cyklistów zatruło się spalinami
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Listopada 2007, 20:23:44 »
Jak to jest, że kiedy komentuje doniesienia Stefana to zawsze Ty, drogi Cezarianie komentujesz moje komentarze? Węszę tu jakiś spisek, co najmniej jednoosobowy! Co Ty spisujesz, hę?
"Sam Dziadek jest mysza!"

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51643
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: 13 cyklistów zatruło się spalinami
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Listopada 2007, 02:48:35 »
Jak to jest, że kiedy komentuje doniesienia Stefana to zawsze Ty, drogi Cezarianie komentujesz moje komentarze? Węszę tu jakiś spisek, co najmniej jednoosobowy! Co Ty spisujesz, hę?
Jeśli wziąć pod uwagę, że Ty ArcyCieniu komentujesz moje komentarze, ja również nie mam wątpliwości, że jest to spisek. Zastanówmy się, kto za nim może stać? Bo przecież, nie ty i ja, to oczywiste. Stefek?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26165
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: 13 cyklistów zatruło się spalinami
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Listopada 2007, 15:40:09 »
.....
Kierownik wyprawy, pan Henryk Sytner jest zasmucony, a jednocześnie zbulwersowany.
- Jak można się zatruć podczas wycieczki rowerowej? Przecież to jest samo zrowie - powiedział do reportera radiowej trójki, znawcy i miłośnika rowerów, Henryka Sytnera.
- Czyte powietrze oraz brak jakiegokolwiek ruchu samochodowego nie powinno powodować zatrucia spalinami - dodaje pan Henryk.
Tajemniczości sprawy dodaje fakt, że uczestnicy wycieczki, przed wyjazdem wykupili ubezpieczenie NW w PZU. Polisa nie obejmowała jednak zatrucia spalinami samochodowymi.

Niestety (stety?) w powyższym sporo niejasności i międzywierszy: Henryk S. przeprowadza wywiad sam ze sobą co stawia wielki znak zapytania nad prawdziwością podanej informacji, "Czyte powietrze" w sposób zakamuflowany sugeruje, że mówimy o tym czystym powietrzu, chociaż wcale ono takim nie musi być, a polisa PZU z pewnością obejmowała zatrucia spalinami niesamochodowymi.
W zeszłym roku w warmińskiej wsi Gryziaki Małe rolnik małorolny Antoni Zi zatruł się nadużywając motoroweru marki Komar MR231 i po kliku miesiącach zmagań z PZU uzyskał odszkodowanie z polisy, która obejmowała "zatrucia". Dwie nornice i kret (krtek?) zamieszkałe w ogrodzie Antoniego Zi również starają się o odszkodowania.

Stefan

  • Gość
Odp: 13 cyklistów zatruło się spalinami
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Listopada 2007, 16:24:39 »
Dziękujemy za korespondencję.
Do uwag ustosunkujemy się w terminie przewidzianym przez ustawodawcę.
W przypadku dalszej korespondencji, prosimy zachować ciągłość odpowiedzi.


Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38333
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: 13 cyklistów zatruło się spalinami
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Listopada 2007, 16:28:08 »
W zeszłym roku w warmińskiej wsi Gryziaki Małe rolnik małorolny Antoni Zi zatruł się nadużywając motoroweru marki Komar MR231 i po kliku miesiącach zmagań z PZU uzyskał odszkodowanie z polisy, która obejmowała "zatrucia".

Dodajmy, ze zatruł sie metylakiem, po czym prowadząc motorower w stanie pogarszającej sie widoczności wpadł do rowu. Na szczęście przeżył, gdyż prowadząc motorower pieszo dostosował prędkość do warunków ogólnych.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26165
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: 13 cyklistów zatruło się spalinami
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Listopada 2007, 16:59:07 »
O rety! Wreszcie ktos mi pod... (expresso maciato) słoik  ;D
Dbając o ciągłość od/wy/powiedzi dodam, iż nornice i krtek w terminie ustawowym nie otrzymały jednak odszkodowania co zaowocowało zjedzeniem polisy, z dżemem oczywiście.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51643
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: 13 cyklistów zatruło się spalinami
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Listopada 2007, 22:56:01 »
Mam nadzieję, że motorower, którego nadużył rolnik nie był małoletni, ani małorolny. Nadużywanie małoletniego małorolnego motoroweru, nawewt bez pomocy krtka i nornicy może mieć przykre konsekwencje.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline ArcyCierń

  • Po 2 złote od szcz...sztuki!
  • Hydraulik
  • Zaawansowany Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 320
  • słoiki dżemu truskawkowego +8/-2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zapraszam do Z.D.A.N. - laboratorium 3, klatka 2
Odp: 13 cyklistów zatruło się spalinami
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Listopada 2007, 11:02:18 »
No nie! Wy wszyscy jesteś w układzie! Akurat jak zacząłem spisek odkrywać i układ musiał uciąć dyskusję!
"Sam Dziadek jest mysza!"

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26165
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: 13 cyklistów zatruło się spalinami
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Listopada 2007, 12:45:16 »
Jaki spisek, jaki układ, kto uciął ??? Nic nie widzę, ciemność widzę...
Może kot coś wyciął? Pewnie jakiś numer  ;)

Online Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21000
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 13 cyklistów zatruło się spalinami
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Listopada 2007, 15:19:37 »
Jako że wątek jakby motoryzacyjny,to i ja coś dorzucę.

Niedorzeczne zakazy drogowe!

Serwis whatcar.com sporządził, listę najbardziej niedorzecznych zakazów drogowych, które na przestrzeni lat z niewiadomych przyczyn znalazły się w kodeksie ruchu drogowego obowiązującym w poszczególnych stanach w USA.

Oto najlepsze z nich:
- W Alabamie nie wolno prowadzić samochodu z przepaską na oczach.

- Na Alasce nie wolno transportować psa na dachu pojazdu.

- A Arkansas po godzinie 21 nie wolno używać sygnału dźwiękowego w miejscach, gdzie serwowane są gorące napoje lub kanapki.

- W San Francisco nie wolno wycierać samochodu starymi majtkami.

- W Kalifornii, samochody jadące bez kierowcy i pasażerów nie mogą przekraczać 100 km/h.

- Jeśli na Florydzie słoń zostanie przywiązany do parkometru, jego właściciel zobowiązany jest umieścić stosowną opłatę za postój.

- W Massachusetts można zostać ukaranym za przewożenie goryla na tylnym siedzeniu pojazdu.

- Nie wolno jeździć na wielbłądzie po autostradzie w Nevadzie.

- W Whitehall (Montana) nie wolno jeździć samochodem z przymocowanym kilofem do kół

- W Oksfordzie nie wolno jeździć wokoło dzielnicy więcej niż 100 razy.
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.