Autor Wątek: Młodzieżowe Studium Teatralne - Lobbyng  (Przeczytany 1256 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Stefan

  • Gość
Młodzieżowe Studium Teatralne - Lobbyng
« dnia: 29 Lipca 2007, 05:16:21 »
Młodzieżowe Studium Teatralne imienia Jana Surmy Stefańskiego ma zaszczyt przedstawić sztukę, której motywy błąkają się gdzieś po mediach czy innych kaloryferach pt:

Lobbyng

Występują: Lobbyng, lobby & lobowanie


Akt I
Scena przedstawia salę plenarną sejmu, albo knajpę, albo dworzec PKS w Koluszkach, bo w końcu jaka to różnica?

Mówca [poseł, kelner, konduktor - jaka to różnica?] (lobbuje):
   Moim zdaniem, stolicą powiatu powinien być Kręcidół Wielki!
Mówca II  [poseł, kelner, konduktor - jaka to różnica?] (czystą polszczyzną):
   Warrum?
Mówca I [poseł, kelner, konduktor - jaka to różnica, lecz chyba jednak poseł]:
   Bo ja się tam urodziłem
Poseł III [jednak!]:
   To się Pana, proszę pana posła zdejmie, cha, cha, cha

(wtóruje mu śmiech lustrzanej części sali)

Filip z Konopi (ziemia mokra):
   A ja proponuję, żeby przenieść stolicę do Kolbuszowej
Marszałek:
   Kolbuszowy
Filip z Konopi (ziemia mokra):
   Też!
Marszałek:
   A stolicę czego chce pan poseł przenieść do Kolbuszowy?
Poseł Filip z Konopi (lobbuje):
   Panie marszałku! Oczywiście że stolicę województwa szczecińskiego! Dzięki temu Małopolska zyskała bezpośredni dostęp do morza oraz do granicy z Niemcami!

(Oczy części nie wiedzieć dlaczego sali skierowane są na przewodniczącego wiodącego klubu parlamentarnego)

Przewodniczący wiodącego klubu parlamentarnego:
   To musi być suwerenna decyzja posłów, ja tu niczego narzucać nie mogę. (Na stronie: Zarządzam dyscyplinę klubową)

W wyniku przeniesienia stolicy do Kolbuszowy (Kolbuszowej?) Małopolska (wschodnia) uzyskuje bezpośredni dostęp do morza i granicy z Niemcami, w wyniku czego rozwija się tam przemysł stoczniowy, będący jak wiadomo wytwórnią kolebek, którymi to kolebkami (dzięki dostępowi do granicy z Niemcami) zasypuje chłonny rynek niemiecki, w wyniku czego statystyczna dzietność Niemek wzrasta o 7 koma 3%. Jednak młode pokolenie Niemców wychowywane w polskich kolebkach postanawia (w duchu ekspiacji, marazmu i żalu za grzechy) naprawić krzywdy wyrządzone mieszkańcom małej Polski i uchwala przeniesienie stolicy Europy do Kolbuszowej. Dzięki temu Małopolska uzyskuje bezpośredni dostęp do Atlantyku, gdzie może przygotowywać się do podboju Ameryki itd... A aniołowie na niebiesiech z zazdrości zgrzytają zębami...


Kurtyna
Koniec


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Młodzieżowe Studium Teatralne - Lobbyng
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Sierpnia 2007, 00:29:09 »
Czy to Jan Surma Stefański jest przewodniczącym widodącego klubu parlamentarnego? Pytam, bo zawsze wsytępuje jako pierwszy. A jeśli tak, to dokąd on wiodzie ten klub i czy to prawda, że grają im surmy bojowe?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.