Autor Wątek: Rządowo  (Przeczytany 5111 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Stefan

  • Gość
Rządowo
« dnia: 12 Czerwca 2013, 11:28:18 »
Chyba nie było?
Rząd w celu ocalenia miejsc pracy ma zamiar zawiesić niektóre przepisy.
Na pierwszy rzut mają pójść przepisy dotyczące zaboru mienia.
- Przemysł złodziejski to blisko 250 tysięcy miejsc pracy i nie możemy z powodu mieszczańskiej moralności pozwolić sobie na ich stratę - powiedział JE JVR - a poza tym co z rodzinami policjantów, ubezpieczycieli i psychoterapeutów? - pyta retorycznie.
Zawieszenie przepisów ma wejść w życie 31 maja.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51633
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Rządowo
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Czerwca 2013, 12:08:25 »
Rząd nie zdecydował jeszcze, czy nowelizacja będzie dotyczyła zawieszenia stosowania przepisów, czy też zawieszenia ich niestosowania.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Rządowo
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Czerwca 2013, 09:41:08 »
Szykuje się niespodziewany rozłam w rządzie?
JE minister JVR jest przeciwny posyłaniu sześciolatków do szkół.
- Absolutnie nie jest to dobry pomysł - powiedział na konferencji prasowej na dworcu PKP Katowice-Katowice z okazji usunięcia tysięcznej usterki - sześcioletnie dzieci powinny iść do pracy i pracować na naszą emeryturę - dodał, przy akompaniamencie gwizdu z 44 parowozów.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51633
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Rządowo
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Czerwca 2013, 09:44:42 »
W ślad za pomysłem ministra JVR, ministerstwo szkolnictwa wdraża pilotażowy program aktywizacji zawodowej w szkołach na początek w szkołach średnich, gdzie, jak stwierdzono w uzasadnieniu programu, nauka jest łatwiejsza.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Rządowo
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Września 2013, 09:32:58 »
W celu poprawienia kondycji zdrowotnej społeczeństwa, rząd planuje podwyższyć ceny soli o tryliard procent.
- Spowoduje to ograniczenie jego spożycia - twierdzi wodnik Gras - a co za tym idzie, poprawienie zdrowia Polaków, bo jak wiemy, sól szkodzi - błysnął na koniec szuwarek.
Jednocześnie zdementował, by planowano podwyżkę cen cukru, szmalcu i frytek.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51633
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Rządowo
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Września 2013, 11:47:16 »
Jednak opozycja już lamentuje, że podwyżka cen soli spowoduje podwyżkę cen frytek i szmalcu! To szmelcownictwo, twierdzą.
Eksperci opozycji badają, czy podwyżka cen soli wpłynie na cenę cukru. Chyba będzie to zależało od zawartości soli w cukrze, twierdzi jeden z ekpertów.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Rządowo
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Września 2013, 11:57:05 »
Dzięki zaangażowaniu środków unijnych, ma szanse w Polsce (jako pierwsza w Europie i druga w świecie) powstać specjalna jednostka do zwalczania samobójstw zorganizowanych.
- Obserwujemy coraz większą plagę tego rodzaju przestępstw - powiedział Hans van dem Buch, wysoki komisarz do spraw - a Polska wydaje się być idealnym poligonem. Jeszcze lepszym byłaby Rosja, ale ona nie jest w Unii - błysnął na koniec intelektem komisarz.
Na wieść o tym, samobójstwo próbował popełnić były światek koronny w sprawie samobójstwa generała Papały, ale nie trafił.
I to jest pierwszy sukces specjalnej jednostki (in spe).

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51633
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Rządowo
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Września 2013, 12:13:53 »
Przydałaby się taka jednostka w 1978 roku w Jonestown w Gujanie w Świątyni Ludu Jima Jonesa...
A może i nie?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Rządowo
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Listopada 2013, 12:05:29 »
Rząd określił swoje cele na następne lata.
Mają być słoneczne i mieć co najmniej 25 metrów kwadratowych na osobę.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51633
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Rządowo
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Listopada 2013, 14:45:27 »
Rząd określił swoje cele na następne lata.
Mają być słoneczne i mieć co najmniej 25 metrów kwadratowych na osobę.
A dla ilu osób te cele? Rodzina członków Rady Ministrów, czy jeszcze ktoś?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Ali

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 4983
  • słoiki dżemu truskawkowego +46/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym mniej wiem...
Odp: Rządowo
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Listopada 2013, 09:28:13 »
Jedynki z możliwością niewidzeń z żoną...
Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka, choć co do Wszechświata to nie byłbym tak całkiem pewny. Albert Einstein

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51633
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Rządowo
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Listopada 2013, 17:47:19 »
Jak poinformował rzecznik RM, wiekszośc ze zdymisjonwanych członków rządu otrzyma zasiłek dla bezrobotnych. Zasiłek będzie wypłacany na równych zasadach, takich samych dla wszystkich byłych ministrów, niezależnie od wysokości odprawy oraz ewentualnej pensji poselskiej lub innej, którą otrzymują, zapewnił rzecznik. Także okres wypłacania nie będzie odbiegał od ustawowego. Zależy nam na równości wszystkich względem prawa i transparentności społecznej działań wobec ministrów, zapewnił ze łzami wzruszenia rzecznik.
Na konferencji wystąpił nowy Minister Sportu, który złożył jednoznaczną deklarację, że jeszcze przed końcem obecnej kadencji Sejmu drużyna narodowa w piłce nożnej nie tylko awansuje do MŚ, ale także dojdzie co najmniej do półfinału. W związku z tak dobrymi wiadomościami, rozczulony nowy Minister Finansów podniósł oprocentowanie nowych obligacji państwowych, które będą emitowane po przejęciu OFE.
 
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Rządowo
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Marca 2014, 10:25:19 »
Rząd przyjął (w trosce o nasze dobro, nasze czyli społeczeństwa) rozporządzenie o delegalizacji soli, cukru oraz miętowych karmelków.
Zakazane będzie używane soli, cukru, miętowych karmelków oraz praca na roli (ale tylko dla kiboli).
Dopuszcza się używanie w przemyśle spożywczym  soli, cukru oraz miętowych karmelków po uprzednim otrzymaniu koncesji. Proces koncesyjny został już uruchomiony.Jednocześnie przewiduje się karę pozbawienia wolności do lat 10 (wraz z pozbawieniem majątku, także dorobkowego)  za bezkoncesyjne używanie soli, cukru oraz miętowych karmelków.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51633
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Rządowo
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Marca 2014, 11:28:34 »
W końcu jakieś dobre prawo. Nie znoszę karmelków, nawet miętowych (sorry Fasiol).
Prawo okazało sie jednak nieszczelne, rozporządzenie nie uwzględniło bowiem soli przeznaczanej do posypywania zimą dróg. Tej zaś producenci mają ogromne zapasy w związku z łagodną zimą. Sól natychmiast została rzucona na rynek powodując ogromny spadek cen. W ten sposób rząd niechcący (?) uratował wielu przedsiębiorców. "I o to chodzi" cieszy się Minister Spraw Zagranicznych, "tę samą metodę zaproponujemy naszym braciom Ukraińcom do zastosowania na Krymie. Tam też była łagodna zima, oglądałem w telewizji", zakończył.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Wituary

  • Hydraulik
  • Aktywny Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 209
  • słoiki dżemu truskawkowego +14/-0
Odp: Rządowo
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Marca 2014, 12:11:33 »
Światowa Organizacja Zdrowia na wniosek producentów cukru stwierdziła, że cukier jest bardzo niezdrowy. W komunikacie stwierdzono, że ponieważ jemy go coraz więcej i więcej, to ze względu na dbałość o zdrowie ludzkości powinien stać się towarem luksusowym i znacznie podrożeć.