Autor Wątek: Kolejowo  (Przeczytany 3068 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Stefan

  • Gość
Kolejowo
« dnia: 18 Maja 2013, 09:58:32 »
Rzecznik PKP Przewozy Regionalne nie wykluczył rezygnacji spółki z używania taboru kolejowego.
- Autobusy sa tańsze w utrzymaniu, nie ma problemu z homologacją zagranicznych autobusow, zawsze mamy oblłożenie 100%, a drogi sa nawet tam, gdzie nie szyn.
Trwający od paru  miesięcy eksperyment na trasie Katowice Przemyśl dał zaskakująco pozytywne rezultaty - cieszy sie rzecznik.
Podrozni  sa mniej zadowoleni, ale czy tu o nich chodzi?


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51943
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Kolejowo
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Maja 2013, 11:01:11 »
Prowadzone są prace, aby autobusy mogły korzystać z dworców kolejowych - perony, szyny itp. Gdy uda nam się dostosować autobusy do możliwość obsługi pasażerów na dworcach kolejowych, ostatecznie zrezygnujemyz dróg żelaznych. Niech się nimi zajmuje PKS, zakończył rzecznik.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

autobus pedadoga

  • Gość
Odp: Kolejowo
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Maja 2013, 15:36:55 »
Prowadzone są prace, aby autobusy mogły korzystać z dworców kolejowych - perony, szyny itp. Gdy uda nam się dostosować autobusy do możliwość obsługi pasażerów na dworcach kolejowych, ostatecznie zrezygnujemyz dróg żelaznych. Niech się nimi zajmuje PKS, zakończył rzecznik.

Osobówką satyry nie dogonicie ekspresu rzeczywistości. DLA, czyli Dolnośląskie Linie Autobusowe od kilku lat mają licencję na przewozy kolejowe i od czasu do czasu z niej korzystają, a niebawem skorzystają bardziej najprawdopodobniej.

Tak a propos dróg żelaznych, to sobie przypomniałem, że jeżdżę do pracy rowerem ulicami Żelazną i Żeliwną... Pośrodku jeszcze ulicą Pośpiecha... Oj... do tego ulicami Hetmańską (to wspomnienie po pociągu przez Mielec), Szadoka, Kombajnistów, Upadową i Modelarską... Ciekawe co na to UTK (Utrudnianie Transportu Kolejowego).

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51943
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Kolejowo
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Maja 2013, 17:52:26 »

Osobówką satyry nie dogonicie ekspresu rzeczywistości.
Diagnoza słuszna, acz bardzo pesymistyczna, zwłaszcza dla Ciebie, jako fanatyka kolei. Otóż kolej odchodzi. Smutne...  :( Może trzeba nią częściej jeździć, żeby się nacieszyć, póki jeszcze jest?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38513
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Kolejowo
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Maja 2013, 11:24:22 »
Kolej odchodzi? A z którego peronu?

Byłam wczoraj/dzisiaj na peronie, który niebawem też najprawdopodobniej odejdzie. W przeszłość.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51943
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Kolejowo
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Maja 2013, 16:30:17 »
Kolej odchodzi? A z którego peronu?

Byłam wczoraj/dzisiaj na peronie, który niebawem też najprawdopodobniej odejdzie. W przeszłość.
A gdzie, jeśli można zapytać?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38513
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Kolejowo
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Maja 2013, 16:36:51 »
Na Głównym, oczywiście.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51943
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Kolejowo
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Maja 2013, 18:58:55 »
Jaki ten Młynarski był kiedyś podobny do Stefka! A potem się zestarzał.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

pomysł pedadoga

  • Gość
Odp: Kolejowo
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Maja 2013, 15:49:45 »
 
Kolej odchodzi? A z którego peronu?

Byłam wczoraj/dzisiaj na peronie, który niebawem też najprawdopodobniej odejdzie. W przeszłość.

Już stamtąd długo odchodzi ale nikt jeszcze nie wymyślił jak te unikaty stamtąd wytoczyć. Zarówno ze względu na stan niektórych torów, jak i samych unikatów. Swoją drogą to niezłymi unikatami są tamtejsi pracownicy.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38513
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Kolejowo
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Maja 2013, 17:46:32 »
Oj tam, oj tam. Jeden taki unikat stał na stacji w Kudowie. Stał, aż zardzewiał. Remont byłby kosztowny, więc odpowiednie czynniki odwróciły się na moment plecami, a ekipa złomiarzy wyteleportowała unikat w trymiga na szrota.
Tu by mogło zejść trochę dłużej, nawet biorąc pod uwagę liczniejszą niż na prowincji populację złomiarzy. Jednak pocięcie pociągu pancernego to jest wyzwanie...

Co do pracowników - a owszem zauważyliśmy pewną unikatowość. To ciągle jest skansen, w którym zachęcają do robienia zdjęć po ciemku, bo normalnie nie wolno (tak im się zdaje) i wrzeszczą, żeby nie dotykać eksponatów, bo TO EKSPONATY NIE ZABAWKI!!! (dotykanym eksponatem była taka wajcha do przestawiania torów, większa ode mnie) Na tle salonki Bieruta i fajansów WARSu ze szlaczkiem to nawet ma pewien swoisty urok. To koniecznie trzeba zachować dla potomności, razem z Paniami Kustoszkami.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51943
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Kolejowo
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Maja 2013, 23:16:00 »
No wiesz? A gyby tak każdy chciał dotykać wajchę, to co by z niej zostało (dla złomiarzy)?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Kolejowo
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Czerwca 2013, 17:39:02 »
Port lotniczy w Modlinie chce przemianować się na port morski w Modlinie.
- W sumie wszystko jedno jakich statków nie przyjmujemy, a morskie opłaty są niższe niż lotnicze - powiedział rzecznik portu - musimy minimalizować straty.
Jednocześnie została rozstrzygnięty konkurs na nazwę modlińskiego portu - otrzymał on imię Barona Münchhausena.
Propozycja ta otrzymała 53% głosów.
Wśród kandydatów byli także:
- Chuck Norris
- MacGyver
- Grzegorz Kołodko.






Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51943
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Kolejowo
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Czerwca 2013, 21:20:10 »
Port morski w Modlinie nadal ma jednak poważne kłopoty, bowiem pas startowy ciągle nie nadaje się do użytku, nawet przez najmniejsze jednostki pływające. Poprawiamy jakość asfaltu i już od sięrpnia będziemy przyjmować nawet 60-tysięczniki zapwnia Jakub Noe, dyrektor Polskich Portów Lotnichych i Morskich. ,^,
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Kolejowo
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Czerwca 2013, 18:04:09 »
Do niebywałego zdarzenia  doszło niedawno w Polsce.
Otóż Jan Sebastian Tomasz Lipiec  wsiadł to przedziału w Zakopanem i już po dwóch tygodniach wysiadł na dworcu w Gdyni.
- Sama jestem zdziwiona - mówi pani Maria - to po prostu się stało. Pozostałe zapasy jedzenia rozdałam koczującym na dworcu podróżnym - cieszy się pan Jan.
W celu zbadania zaistniałej sytuacji minister ma powołać speckomisję.




Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51943
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Kolejowo
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Czerwca 2013, 13:29:09 »
Zmiana płci pana Jana nie była oczywiście przypadkowa. Kolej stale podnosi jakość usług i oferuje usługi operacji plastycznej, a na dłuższych trasach także rekonwalescencji połączonej z rehabilitacją.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.