Autor Wątek: Naukowo i szkolnie  (Przeczytany 21280 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51888
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Naukowo i szkolnie
« Odpowiedź #75 dnia: 19 Kwietnia 2013, 19:05:33 »
1 kwietnia 2013 roku zmarł wynalazca eliksiru nieśmiertelności.
Takie są skutki nie testowania wynalazków na sobie. Wśród budowniczych mostów nie do pomyślenia!
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Psiakostka

  • Hydraulik
  • Zaawansowany Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 300
  • słoiki dżemu truskawkowego +16/-2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grafika z dżemem
Odp: Naukowo i szkolnie
« Odpowiedź #76 dnia: 29 Kwietnia 2013, 18:19:25 »
Nie wiem czy już o tym pisałem, ale największym (i być może najstarszym) drzewem na świecie nie jest gigantyczna sekwoja. W zasadzie największe drzewo na świecie jest wysokie, za to jest go tak wiele, że jest go cały las.
Szeregowy Psiakostka melduje powyższe

Offline Psiakostka

  • Hydraulik
  • Zaawansowany Bułczarz
  • *
  • Wiadomości: 300
  • słoiki dżemu truskawkowego +16/-2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grafika z dżemem
Odp: Naukowo i szkolnie
« Odpowiedź #77 dnia: 29 Kwietnia 2013, 20:40:15 »
No jak to? Przecież to tylko ja Cię tak bezpardonowo atakuję, co w tym zaskakującego?
Pamiętam jak w niezapomnianym roku 1939 gdy wróg miał nad nami wszelką przewagę dowództwo by podnieść nasze morale urządziło sobie w kantynie oficerskiej, bal tematyczny na którym użyto igieł naszych kompasów jako eleganckie wykałaczki do zakąsek, co doprowadziło później do licznych nieporozumień geograficznych. Jedno z nich przytrafiło się mnie oraz mojemu przyjacielowi Osteoporozie, kiedy po trzech dniach kluczenia po lesie dotarliśmy do umocnień wroga postanowiliśmy je zaatakować. Niestety już po wyważeniu granatami pierwszych drzwi okazało się, że jest to nasz budynek administracyjny. Zdążyliśmy tylko rzucić zamiast okrzyku rannego elektryka (które mogło nas zdenuncjować) krótkie "pardon" i uciekliśmy, to jest śmiało zaszarżowaliśmy w przeciwnym kierunku zdobywając stawiające zaciekły opór wrogowi Gliwice.
Moje pytanie zatem brzmi: czy można powiedzieć, że był to pardonowy atak?
Szeregowy Psiakostka melduje powyższe

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51888
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Naukowo i szkolnie
« Odpowiedź #78 dnia: 30 Kwietnia 2013, 22:40:44 »
Pardonowy atak? Ktoś prosił o pardon, czy po prostu Wy nie dawaliście nikomu pardonu?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Naukowo i szkolnie
« Odpowiedź #79 dnia: 04 Czerwca 2013, 13:15:00 »
- Dzieci pójdą do szkoły od szóstego roku życia czy to się komuś podoba czy nie - powiedziała Krystyna Szumilas, minister od szkół - szkoła nie jest dla wygody rodziców czy uczniów, tylko po to, by nauczyciele mieli gdzie pracować - wyjaśniła.
Priorytetem rządu jest tworzenie nowych miejsc pracy, a przynajmniej nie tracenie obecnych - wyjaśniła minister.
Na pytanie o miejsca pracy nauczycieli przedszkolnych minister odpowiedziała, ze to nie jest sprawa jej ministerstwa.


Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38476
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Naukowo i szkolnie
« Odpowiedź #80 dnia: 10 Czerwca 2013, 15:58:19 »
Minister dodała, że najefektywniej będzie zatrudnić w nowopowstających oddziałach nauczycieli z liceów, do których dociera właśnie niż demograficzny i reforma (ponieważ nieszczęścia zwykle chadzają parami).
Dzięki temu ruchowi jednocześnie uniknie się zwiększenia bezrobocia i podniesie poziom nauczania w klasie pierwszej o co najmniej trzy etapy. Docelowo idące do szkoły sześciolatki będą mogły zdawać maturę już w klasie trzeciej szkoły podstawowej. Przyniesie to realne oszczędności, a nawet potencjalne zyski z wynajmu sal lub sprzedaży cegły porozbiórkowej. Oczekiwane jest również podniesienie średnich wyników i zdawalności matury, ponieważ jak wiadomo im umysł młodszy, tym chłonniejszy.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38476
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Naukowo i szkolnie
« Odpowiedź #81 dnia: 10 Czerwca 2013, 17:04:05 »
Właśnie się dowiedziałam z tak zwanego wiodącego portalu, że moje 20 godzin tablicowych równa się piętnaście zegarowych.
Akurat mam większe zmartwienia, inaczej chyba bym się wkurzyła.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51888
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Naukowo i szkolnie
« Odpowiedź #82 dnia: 11 Czerwca 2013, 21:46:00 »
Minister dodała, że najefektywniej będzie zatrudnić w nowopowstających oddziałach nauczycieli z liceów, do których dociera właśnie niż demograficzny i reforma (ponieważ nieszczęścia zwykle chadzają parami).
Rozważany jest także alternatywny pomysł - wysłania do liceów sześciolatków. Program jest niemal identyczny, jak w pierwszej klasie, nikt nie powinien mieć problemów, dodała minister.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Naukowo i szkolnie
« Odpowiedź #83 dnia: 12 Czerwca 2013, 06:52:58 »
W przszłym  roku do szkół pójdą 6-latki, następnie, 5-latki, by po dekadzie obowiązkiem nauczania objąć kobiety (i ojców) w ciąży - powiedziała minister Szumilas.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38476
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Naukowo i szkolnie
« Odpowiedź #84 dnia: 12 Czerwca 2013, 06:58:05 »
Premier zapewnił, że wraz z minister Szumilas zignorował wszystkie postulaty i niepokoje rodziców i jest otwarty na następne, które będzie ignorował równie starannie.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51888
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Naukowo i szkolnie
« Odpowiedź #85 dnia: 12 Czerwca 2013, 13:06:53 »
Premier zapewnił, że wraz z minister Szumilas zignorował wszystkie postulaty i niepokoje rodziców i jest otwarty na następne, które będzie ignorował równie starannie.
Ignorantia vox populi no nocet, zakończył premier.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Ali

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • słoiki dżemu truskawkowego +46/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym mniej wiem...
Odp: Naukowo i szkolnie
« Odpowiedź #86 dnia: 12 Czerwca 2013, 15:49:20 »
Ignorantia vox populi no nocet, zakończył premier.
Przecież to nie tego premiera poznaje się po tym jak kończy...
Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka, choć co do Wszechświata to nie byłbym tak całkiem pewny. Albert Einstein

Stefan

  • Gość
Odp: Naukowo i szkolnie
« Odpowiedź #87 dnia: 21 Czerwca 2013, 09:24:56 »
Przebudzony ze snu Frankenstein, wróć, teraz już W. Cz. Frankenstein czyli Roman Gie wypowiedział się na temat referendum w sprawie obniżenia wieku szkolnego.
- Sprawa jest prosta jak równanie Schrödingera - powiedział - osoby które podpisały się za referendum "umią" pisać, a więc ich obowiązek szkolny nie dotyczy. Głosy więc z definicji są nie ważne - zakończył bardzo zadowolony z siebie adwokat i poszedł z supernanią do parku na mrożone kasztany w occie.
Minister Szumilas (jak sama nazwa wskazuje) poszła do lasu uczyć qqłki qltury.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51888
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Naukowo i szkolnie
« Odpowiedź #88 dnia: 22 Czerwca 2013, 09:46:26 »
Szumią szumią drzewa, trzeba czy nie trzeba, zanuciła w lesie p. Szumilas.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38476
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Naukowo i szkolnie
« Odpowiedź #89 dnia: 15 Listopada 2013, 19:41:50 »
Właśnie z obowiązku fotoreporterskiego dokumentowałam szkolny koncert patriotyczny. Z klimatu i treści trudno się było zorientować, czy świętowaliśmy odzyskanie niepodległości, czy jej utratę, ale wskazałabym po ogólnym wrażeniu, że raczej to drugie.
Proszę o odnotowanie, że jednakowoż byłam grzeczna i jak zapodali Orła Cień to rechotałam tylko wewnętrznie, mimo, że narzucał mnie się komisarz Ryba.
Z klimatem konweniowało też oświetlenie, skutecznie chroniące dane niejawne uczestników. Nie wiem co wyjdzie na zdjęciach, pewnie głównie tak modny ostatnio patriotyzm bez twarzy.
Na koniec rozdano gościom żyletki... wróć, białe papierowe gołąbki, a goście ze szczebla zrewanżowali się staropolskimi marsami i snickersami dla młodych artystów.


Idę się urżnąć na smutno.

Przeżyyyyyjjjj too saaaam...   0>[
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.