Autor Wątek: Spod prasy (lokalnej)  (Przeczytany 70133 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26315
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: Spod prasy (lokalnej)
« Odpowiedź #75 dnia: 02 Listopada 2010, 20:20:11 »
No jasne, że Wawel to dla Cezariana za mało. Może by tak na Babiej Górze :-\

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38551
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Spod prasy (lokalnej)
« Odpowiedź #76 dnia: 02 Listopada 2010, 20:31:35 »
Ja poproszę na Łysej.
Bigos zbójnicki i duże piwo  ;D
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Spod prasy (lokalnej)
« Odpowiedź #77 dnia: 02 Listopada 2010, 23:09:35 »
Racja, a ja nie mogłem zrozumieć, co ten Kaczyński tak chciał brata pochować na Wawelu. Tam przynajmniej zamach nie grozi...
stać cie na więcej...
Wymyslił... Choć na plus sobie zaliczam, że trochę czasu mu to zajęło.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Spod prasy (lokalnej)
« Odpowiedź #78 dnia: 03 Listopada 2010, 05:50:58 »
Racja, a ja nie mogłem zrozumieć, co ten Kaczyński tak chciał brata pochować na Wawelu. Tam przynajmniej zamach nie grozi...
stać cie na więcej...
Wymyslił... Choć na plus sobie zaliczam, że trochę czasu mu to zajęło.
Zero. Zero czasu. Po prostu dopiero przeczytałem.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Spod prasy (lokalnej)
« Odpowiedź #79 dnia: 03 Listopada 2010, 20:08:38 »
Racja, a ja nie mogłem zrozumieć, co ten Kaczyński tak chciał brata pochować na Wawelu. Tam przynajmniej zamach nie grozi...
stać cie na więcej...
Wymyslił... Choć na plus sobie zaliczam, że trochę czasu mu to zajęło.
Zero. Zero czasu. Po prostu dopiero przeczytałem.
Eeee tylko tak mówisz, żeby mnie podnieść na duchu (z całym szacunkiem dla Pedadoga).
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38551
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Spod prasy (lokalnej)
« Odpowiedź #80 dnia: 08 Listopada 2010, 19:29:01 »
A tymczasem na Podlasiu sezon nie tylko na fajerwerki: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8627310,Sezon_na_szczupaki_i_pijanych_wedkarzy.html
A poza tym nowoczesność w domu i radiowozie - teraz pan władza uzbrojony w alcoblow chodzi. Takie cóś, co się na to dmucha i kolor zmienia. I nie pokazuje promille, tylko czy się spożyło, czy nie. Czyli w systemie zero-jedynkowym działa.
Mnie to przypomina stary dobry "balonik" ale ja stara jestem...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


wykolejnica pedadoga

  • Gość
Odp: Spod prasy (lokalnej)
« Odpowiedź #81 dnia: 08 Listopada 2010, 20:31:05 »
To już nawet o wiosłach nie wolno pod wpływem? A wpław pod wpływem?
Ech.. kiedyś to w tym jeziorze nietrudno było o dużo ciekawsze związki, a ja tam zwykłem łowić co innego...

Z resztą do dziś tą groblą, po szerokim torze, wjeżdżają najciekawsze substancje ze wschodu - palce lizać.
A co do pomiarów ryb, to niedawno kupiłem (do zupełnie innych celów, bo ryby łowię wyłącznie ustnie) takie coś:

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38551
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Spod prasy (lokalnej)
« Odpowiedź #82 dnia: 08 Listopada 2010, 21:18:10 »
Czy tam jest napisane ruletka?
Znaczy - trafisz na wymiarową, albo nie trafisz?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Stefan

  • Gość
Odp: Spod prasy (lokalnej)
« Odpowiedź #83 dnia: 09 Listopada 2010, 06:08:39 »
http://wiadomosci.gazeta...........
od kiedy to to jest prasą lokalną?

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38551
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Spod prasy (lokalnej)
« Odpowiedź #84 dnia: 09 Listopada 2010, 07:57:02 »
Wiem, że nie czytasz, więc ci objaśnię. Jak kupujesz Gazetę, to jedna czwarta to jest Gazeta właściwa, jedna czwarta (w porywach do połowy) to są ogłoszenia, reszta to dodatki, w tym Gazeta regionalna. Ale ty nie kupujesz, to nie wiesz.
Ja kupuję. W poniedziałek przed planowanym remontem lub przesadzaniem kwiatków doniczkowych. Bo w poniedziałek jest Gazeta Praca i sam dział ogłoszeń wystarczy na  pokrycie podłogi w całym mieszkaniu. Podwójnie  8)

Jeszcze śmieszniej jest z Polska The Times (The Times to koło tego nawet nie leżał). To w ogóle są dawne gazety lokalne połączone pod jednym szyldem jak jakiś wytwór doktora z Ząbkowic. I to widać, jak się czyta, oj widać  ::)
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Stefan

  • Gość
Odp: Spod prasy (lokalnej)
« Odpowiedź #85 dnia: 09 Listopada 2010, 10:19:23 »
Pozwolę się z Tobą nie zgodzić.
Dodatki lokalne do prasy centralnej to jest jak łyżko-widelec - ani łyżka, ani widelec.

Prawdziwa prasa lokalna ma swoją siedzibę w miejscu wydawania.
I wszystkich dziennikarzy.
To na poważnie, bo czasami sobie żartujemy, jak np. robiłem w prasie lokalnej więc wiem.
I prasę lokalną można nawet poczytać.


Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spod prasy (lokalnej)
« Odpowiedź #86 dnia: 09 Listopada 2010, 11:01:54 »
Ja kupuję. W poniedziałek przed planowanym remontem lub przesadzaniem kwiatków doniczkowych. Bo w poniedziałek jest Gazeta Praca i sam dział ogłoszeń wystarczy na  pokrycie podłogi w całym mieszkaniu. Podwójnie  8)

W poniedziałek jest przede wszystkim rewelacyjny Dilbert. "Witaj, zasobie ludzki" :)
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38551
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: Spod prasy (lokalnej)
« Odpowiedź #87 dnia: 09 Listopada 2010, 11:09:42 »
Pozwolę się z Tobą nie zgodzić.
Dodatki lokalne do prasy centralnej to jest jak łyżko-widelec - ani łyżka, ani widelec.

Prawdziwa prasa lokalna ma swoją siedzibę w miejscu wydawania.
I wszystkich dziennikarzy.
To na poważnie, bo czasami sobie żartujemy, jak np. robiłem w prasie lokalnej więc wiem.
I prasę lokalną można nawet poczytać.


Można? Ba, nawet należy! Tylko dobrze jest wiedzieć, którą. W okolicy piastowskiej mamy dwa pisemka. Jedno skupia się na tym, kto gdzie przeciął wstęgę i z okazji jakiego wydarzenia sprzed lat stu będą grały orkiestry dęte.
Drugie zajmuje się takimi nudnymi detalami, jak którędy będzie szła  obwodnica i dlaczego pod moim oknem i kiedy, do cholery, skończy się remont tego skrzyżowania w Jerozolimskich...
Zgadnij, które czytam.
Tylko, że w związku z monotematyką mało w nim LOLcontentu do cytowania.

A taka Polska The Times to rozumiem widelco-łyżka - prasa lokalna z dodatkiem centralnym  :)


Wracając do on-topu - ha! bomba na Okęciu, a samoloty normalnie lądują i startują! takie rzeczy tylko u nasz!
Inna sprawa, że bomba przeterminowana zdeczko.

Co mi przypomniało, jak istotna jest perspektywa lokalna. Pamiętam jak w Kudowie zaśmiewaliśmy  się z newsa z Wawy, że koparka złamała ząb na głazie. LOL, niemożliwe, na głazie  ::)
Za to jak u nasz znaleźli podczas kopania u sąsiada na podwórku niewypał, to pół roku miała wieś o czym mówić.  ;D
We Wawie pan Kazio wywiózł by na złom a koparka kopałaby dalej.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: Spod prasy (lokalnej)
« Odpowiedź #88 dnia: 09 Listopada 2010, 12:40:31 »
Żebym ja musiał coś pisać dobrego o GW? Do czego mnie ten Stefek doprowadza? Jednak prawda, przeciw wszystkim, jak popwiedział pierwszy, nieznany z personaliów (ochrona danych osobowych) prawnik z epoki kamienia łupanego.
Otóż GW ma w Białymstoku swój oddział, swoich redaktorów etc. Jest to wiec stety, czy nie regionalna gazeta, a w zasadzie regionalny dodatek. Biegają wszędzie i pytają o wszystko, jak typowi regionaliści. Oczywiście regionaliści jedynie słusznej sprawy.

Co zaś do bomb w Warszawie, uważam, że czas już, aby zostały uznane za dziedzictwo narodowe i, co oczywiste, kulturalne, a także uznana ich wartość zabytkowa, co powinno skutkować zakazem ich wydobywania, a broń Boże rozbrajania lub niszczenia.
Duża część niewypałów jest już na wymarciu! Zwłaszcza bardzo rzadkie gatunki niewypałów powyżej kilkuset kilogramów.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: Spod prasy (lokalnej)
« Odpowiedź #89 dnia: 09 Listopada 2010, 12:49:06 »
Otóż GW ma w Białymstoku swój oddział, swoich redaktorów etc. Jest to wiec stety, czy nie regionalna gazeta, a w zasadzie regionalny dodatek. Biegają wszędzie i pytają o wszystko, jak typowi regionaliści. Oczywiście regionaliści jedynie słusznej sprawy.
Dupa
Zawsze mogą ich przerzucić na rynek dorsza.
A poza tym kim oni są w tej redakcji? (he, he, redakcji?)

Jeżeli ty chcesz się dowiedzieć co się dzieje w Białymstoku, to co odpalasz - onet.pl czy hej. mielec?
No właśnie.