Autor Wątek: O wyższości...  (Przeczytany 8287 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: O wyższości...
« Odpowiedź #30 dnia: 17 Listopada 2009, 09:50:18 »
Szczutek ma rację. To jest najprawdopodobniej pierwsza w historii i do tego od razu najlepsza metafora dyskopatii. Stąd też najprawdopodobniej nazwa rzeźby "Dyskopata" lub "Dyskopatobol". Jedyna niekonsekwencja, to fakt, że dyskopata trzyma się za nogę z niewłaściwej strony. No, ale taka to już licencia poetica tfurcy.
Dodajmy, że najprawdopodobniej to metaforyczny dysk z odcinka krzyżowego trzymany przez Dyskopatę był wzorem dla Amerykanów do opracowania modelu piłki używanej do tzw. futbolu amerykańskiego.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: O wyższości...
« Odpowiedź #31 dnia: 17 Listopada 2009, 10:13:45 »
pedały  ;D

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: O wyższości...
« Odpowiedź #32 dnia: 17 Listopada 2009, 12:05:24 »
pedały  ;D
Pedały? Bez roweru?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38338
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: O wyższości...
« Odpowiedź #33 dnia: 17 Listopada 2009, 16:59:36 »
Ale go pogło! Jak, nie przymierzając, paragraf.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: O wyższości...
« Odpowiedź #34 dnia: 18 Listopada 2009, 12:06:28 »
Ale go pogło! Jak, nie przymierzając, paragraf.
Paragraf? Chyba trzeba założyć wątek prawniczy ;) Sugerujesz, że to nie jest rzeźba Dyskopaty, tylko pierwszego Prawnika? Mężczyzna w sposób metaforyczny przedstawia ślepą Temidę ważącą ludzkie uczynki za pomocą dysku? A może on/ona chce po prostu rzucić na stół nowe dowody? Mam nadzieję, że nie spóźnione?
Paragraf jest chyba wygięty w drugą stronę?
A może to jest, że się tak wyrażę, antycypacja pierwszego informatyka trzymającego twardy dysk lub pierwszą, jesze kamienną, okrągłą dyskietkę? Stąd nazwa rzeźby: Dyskietnik?
A może...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline szczutek

  • Kompanijny kolaborant bez klasy; As szkodnictwa
  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 2281
  • słoiki dżemu truskawkowego +140/-459
  • Nie zrozumiałem pytania
Odp: O wyższości...
« Odpowiedź #35 dnia: 18 Listopada 2009, 17:25:17 »
Węgiel to antracyt. Antracyt to ty. Skriabin zjadł karabin, a ciotka ma wszy.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38338
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: O wyższości...
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Listopada 2009, 09:29:40 »
Chciałam zgłosić do Admina, że Fasiol używając forum najprawdopodobniej rozprowadza wirusy drogą komputerową. Dopiero co pisał o swoich dolegliwościach, a ja dziś wyglądam zupełnie jak ten gościu na obrazku

(oczywiście, uwzględniając drobne różnice w szczegółach anatomicznych, składające się według starożytnych Francuzów na la petite différence)
Postuluję, żeby przy pisaniu o różnych choróbskach obowiązkowo zakładać maseczki. I myć ręce.
A Fasiol ma się za karę nauczyć pierwszej zwrotki piosenki Wlazł kotek na płotek   S:)
wlazł kotek ocali nas przed epidemią
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21008
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O wyższości...
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Listopada 2009, 10:08:48 »
Fasiol,Fasiol.Najłatwiej to na chorego wszystko zwalić,bo nie ma siły się bronić z siłom i godnościom osobistom przed Bruxom.Chamstwo w państwie.
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: O wyższości...
« Odpowiedź #38 dnia: 22 Listopada 2009, 23:01:10 »
Fasiol,Fasiol.Najłatwiej to na chorego wszystko zwalić,bo nie ma siły się bronić z siłom i godnościom osobistom przed Bruxom.Chamstwo w państwie.
PO co te nerwowanie się? Może, jak w normalnej zdrowej sztafecie przekazałeś Bruxie dysk w biegu po zdrowie. Jak widać starożytni biegali w sztafecie z dyskiem. Prawdopodobnie chodziło o zmniejszenie kosztów i używanie tych samych dysków do dwóch konkurencji. Pamiętajmy, że w tamtych czasach sponsoring nie był jeszcze cola-cola ze względu na brak transmisji telewizyjnych niechętnie sponsorowała starożytne olimpiady.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21008
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O wyższości...
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Listopada 2009, 09:48:11 »
Jak dobrze pamiętam starożytne olimpiady oprócz małego udziału coca-coli sponsorowała również sieć naprawy i przeglądów technicznych rydwanów Gonza.Jego warsztaty były wówczas znane od Aleksandrii po Spartę.Nie wiem czy z tego względu było mu łatwiej wygrywać olimpijskie turnieje koszykówki,ale od olimpiady w roku 1896 jest już tylko zawodnikiem.
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Stefan

  • Gość
Odp: O wyższości...
« Odpowiedź #40 dnia: 23 Listopada 2009, 10:22:11 »
Myślę, że najwyższy czas powiedzieć to, co nieuniknione -
Dupa

Offline Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21008
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O wyższości...
« Odpowiedź #41 dnia: 23 Listopada 2009, 10:31:30 »
Dziękujemy.
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51644
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: O wyższości...
« Odpowiedź #42 dnia: 23 Listopada 2009, 10:55:45 »
Jak dobrze pamiętam starożytne olimpiady oprócz małego udziału coca-coli sponsorowała również sieć naprawy i przeglądów technicznych rydwanów Gonza.Jego warsztaty były wówczas znane od Aleksandrii po Spartę.Nie wiem czy z tego względu było mu łatwiej wygrywać olimpijskie turnieje koszykówki,ale od olimpiady w roku 1896 jest już tylko zawodnikiem.
Tak, to wtedy się zaczęło - obowiązkowe badania techniczne rydwanów, koła (i podkowy) letnie i zimowe, możliwość odliczania VAT-u przy rydwanach z zamontowaną kratką, VAT i akcyza na konie (złwaszcza te luksusowe, w tym marki Ferrari) i na paliwo - obrok, owies, trawa itp. Rodziło to zresztą podobne problemy, jak dzisiaj akcyza na olej opałowy, bo inaczej był opodatkowany pokram dla koni pociągowych, a inaczej np. dla bydła. Podobno bardzo liczne naduzycia finansowe i związane z tym procesy osób, które wykorzystywały nieakcyzowany owies, obrok do dokarmiania koni pociągowych, leżały u źródła upadku Cesarstwa Rzymskiego na Zachodzie.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.