Autor Wątek: DLA PALĄCYCH  (Przeczytany 7181 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jazzski

  • Hydraulik
  • Ekspert Toaletowy
  • *
  • Wiadomości: 980
  • słoiki dżemu truskawkowego +16/-1
  • Płeć: Mężczyzna
DLA PALĄCYCH
« dnia: 22 Czerwca 2012, 20:26:28 »
   Nasze państwo, uciekając od totalitaryzmu narzucanego przedtem przez sowietyzm, nie umie rozsądnie wyhamować gdzieś pośrodku i wpada w fundamentalizm parareligijny. Dość prędko wprowadzono do szkół państwowych nauczanie doktryny wyznaniowej kościoła (mającego w kraju największą liczbę wiernych). Później ustanowiono prawo odbierające obywatelom prawo decydowania na temat pozostawania w ciąży. Od niedawnego czasu funkcjonuje przepis uniemożliwiający właścicielom lokali gastronomicznych decyzję, czy w ich prywatnym przybytku wolno palić papierosy, czy nie. Ustawy te gwałcą nie tylko naturalne prawo człowieka do samostanowienia, ale także rozum.
   Tutaj, będzie się prezentować portrety znanych i pięknych postaci rozumnych, podczas, kiedy nieskrępowanie palą tytoń. Dopóki pokazywanie ich nie zostanie zabronione ustawowo i zagrożone karą.


WISŁAWA SZYMBORSKA


CZESŁAW NIEMEN
« Ostatnia zmiana: 23 Czerwca 2012, 06:45:02 wysłana przez jazzski »

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38468
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: DLA PALĄCYCH
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Czerwca 2012, 21:22:20 »
Co prawdaż wątek zdecydowanie nie dla mnie, ale kołacze mi się film? książka? opowiadanie? z dystopijnej przyszłości, gdzie jeden z bohaterów parał się cenzurą wsteczną, czyli wycinaniem wszelkich scen pokazujących palenie papierosów i picie alkoholu z wszelkich dzieł sztuki z dowolnych epok historycznych (filmów głównie).
Takie czarowanie rzeczywistości.


Co do meritum, to dyskusję na ten temat już tu odrobiłam, nie będę zabierać głosu. Ale obstawiam, że Cezarian cię poprze. Moje płuca niestety nie.

EoT z mojej strony.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51878
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: DLA PALĄCYCH
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Czerwca 2012, 11:41:40 »
Popiera. Zresztą jako zatwardziały niepalący. Poiera co do wykrzywienia "państwa" i co do papierosów, nie popiera co do "decydowania na temat pozostawania w ciąży". Uważam, że to sam zainteresowany(ana) powinien decydować, gdy dorośnie. Jak choćby Petelicki. Można? Można.
Nie mam nic przeciwko zdjęciom obywateli palącym papierosy. Zdjęcia przynajmniej nie śmierdzą.

W Nowej Zelandii przeprowadzono badania (nie wiem jak, nie pytajcie), które wykazały, że palacze wnoszą więcej do budżetu, niż pobierają. Żyją bowiem krócej, a ich choroby trwają szybciej (zwłaszcza ta ostatnia). Prowadzący badania zawnioskował, aby podnieść akcyzę na papierosy.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline jazzski

  • Hydraulik
  • Ekspert Toaletowy
  • *
  • Wiadomości: 980
  • słoiki dżemu truskawkowego +16/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DLA PALĄCYCH
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Czerwca 2012, 17:36:33 »
   To może ja rzucę garść refleksji (jednocześnie nucąc wiązankę melodii).
Kiedy dawniej odwiedzałem pewną wiekową damę (wdowę po Zbigniewie Korosadowiczu), która wypalała dziennie ponad 40 papierosów, to w jej mieszkaniu "interesująco pachniało". Kiedy zaś zdarzało mi się wchodzić do mieszkania pana krawca, który palił około jednej paczki, jak wszyscy, w jego domu spotykał mnie wymiotny odór "obcych papierosów". Czym to idzie?

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51878
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: DLA PALĄCYCH
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Czerwca 2012, 00:09:06 »
Ja, jak wiadomo, nie znam się, ale może ona i cały dom pachniały Zbigniewem Korosadowiczem?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26275
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: DLA PALĄCYCH
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Czerwca 2012, 20:53:33 »
Jako inżynier zwrócę wam uwage na oczywistość, iż inaczej śmierdzą "Sporty" a inaczej pachnie "Marlboro" ;)

Offline jazzski

  • Hydraulik
  • Ekspert Toaletowy
  • *
  • Wiadomości: 980
  • słoiki dżemu truskawkowego +16/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DLA PALĄCYCH
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Czerwca 2012, 23:41:09 »
No, zapomniałem - przepraszam - dodać, że oni palili takie same gatunki. Pan krawiec był lepiej sytuowany materialnie i mógłby ewentualnie kupować wykwintniejsze, lecz może nie widział potrzeby. Pani zaś nie było stać (a jeszcze praktykowała inne używki).


BOB DYLAN


KATARZYNA NOSOWSKA

Stefan

  • Gość
Odp: DLA PALĄCYCH
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Czerwca 2012, 09:19:02 »
Jako inżynier zwrócę wam uwage na oczywistość, iż inaczej śmierdzą "Sporty" a inaczej pachnie "Marlboro" ;)
A co ma piernik do wiatraka?

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26275
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: DLA PALĄCYCH
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Czerwca 2012, 09:50:40 »
Ależ Panie inżynierze - to  Pan nie wie?
Nie-inżynierowie mają większe tendencje do niezwracania uwagi na drobne różnice, np. między piernikiem a wiatrakiem. Artyści, poloniści, muzycy (zbieżność nazwisk przypadkowa), plastycy, piłkarze, bajarze, komicy, chemicy... a nie, chemicy nie, chyba 8)

Stefan

  • Gość
Odp: DLA PALĄCYCH
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Czerwca 2012, 09:53:21 »
Ależ Panie inżynierze - to  Pan nie wie?
Nie-inżynierowie mają większe tendencje do niezwracania uwagi na drobne różnice, np. między piernikiem a wiatrakiem. Artyści, poloniści, muzycy (zbieżność nazwisk przypadkowa), plastycy, piłkarze, bajarze, komicy, chemicy... a nie, chemicy nie, chyba 8)
Chemicy jeżeli chodzi o zapachy to są ekspertami.
Ale ponawiam wątpliwość - co ma inżynier to zapachu papierosów (sprawdzić, czy nie Czubaszek)?

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51878
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: DLA PALĄCYCH
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Czerwca 2012, 12:26:45 »
Być może inżynier inaczej śmierdzi papierosami, niż na przykład, anatomopatolog? Być może także innaczej je odczuwa?
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: DLA PALĄCYCH
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Czerwca 2012, 12:43:14 »
Być może inżynier inaczej śmierdzi papierosami, niż na przykład, anatomopatolog? Być może także innaczej je odczuwa?
A studiowaliście inżynierologie?
A my studiowaliśmy.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51878
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: DLA PALĄCYCH
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Czerwca 2012, 13:03:02 »
Być może inżynier inaczej śmierdzi papierosami, niż na przykład, anatomopatolog? Być może także innaczej je odczuwa?
A studiowaliście inżynierologie?
A my studiowaliśmy.

Jesteście pewni, choćby jednego, co napisaliście? I nie mówcie, że studiowaliście epistolo... epristo... epupa..., nie wiecie, co. ;)
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: DLA PALĄCYCH
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Czerwca 2012, 13:05:00 »
Jesteście pewni, choćby jednego, co napisaliście?
W twarz? W twarz???!

Offline 666

  • Łeb-Majster
  • Młodszy Techniczny Telewizyjny
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • ***
  • Wiadomości: 4910
  • słoiki dżemu truskawkowego +667/-666
  • Płeć: Mężczyzna
    • 4915610
    • Maciej Zembaty - strona nieoficjalna
Odp: DLA PALĄCYCH
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Lipca 2012, 12:06:14 »
Plus za Dylana, ale za to 2 pierwsze zdjęcia pokazują dobitnie: MOI DRODZY, OD FAJEK SIĘ UMIERA!
nie graj ze mną...