Autor Wątek: A dziś w Trójce...  (Przeczytany 669467 razy)

0 użytkowników i 43 Gości przegląda ten wątek.

Stefan

  • Gość
Wyprawa Stefana do Trójki - część one
« Odpowiedź #2925 dnia: 29 Września 2011, 08:52:32 »
Warszawa przywitała nas (mnie i Stefana) deszczem i błyskawicami. Były to pierwsze błyskawice od daty ustanowienia wyborów, a więc było to jakieś wydarzenie. Przemieszczenie na Myśliwiecką, nastąpiło za pomocą bus-pasu, mijano (baczność) Plac na Rozdrożu (spocznij), by na Rozbracie wysiąść i udać się w dół, ku (Fasiol, for you) stadionowi Legii. Tak ćwiczył akurat narybek i to nawet młody. Na zapleczu wypalano im literkę L, na lewej podeszwie.

Gościnne drzwi Trójki nie mogły przyjąć 123 tysięcy fanów, wszedłem więc ja ze Stefanem. Na miejscu kierownik sekcji ochrony, pan Marian wykazał zainteresowanie moim wtargnięciem, acz bez odpinania kabury, za co będę mu wdzięczny do końca życia. Swojego, albo jego. Pozwolił mi poczekać pod dachem, zabawiając jednocześnie rozmową i zabawą w rozpoznawanie osób po twarzach, a nie po głosach. Po twarzach, których się wcześniej generalnie nie widziało.

- O widzi pan? To Marcin Zaborski. A to Bogdan Fabiański – ale on do RDC. A ta TD to się spóźnia.
Dopiero po 16 tłumaczeniu, że to ja jestem za wcześnie dał spokój. W międzyczasie przemknęli Jerzy Kordowicz, magiel Wagli, Henio Sytner (ale bez kółek), Baszka Marcinik, a nawet Halinka-Helen Wachowicz. Stefan próbował co prawda wszystkich zaczepiać, ale oni zręcznie go ignorowali. Widać mieli wprawę. Pojawił się nawet dostojny jubilat, ale Stefan błyskawicznie (metodą kameleona) zlał się z logo trójkowym (co później odchorował), więc red. Deblessem go nie zauważył.
cdn?

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26310
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #2926 dnia: 29 Września 2011, 09:13:37 »
cdn?
Koniecznie! Na razie to tylko się wyjaśniło, kto śpiewał te końcowe "Sto lat...", gdzie słyszałem co najmniej 2 głosy męskie bardzo - no i już wiemy, że ty Ty ze Stefanem.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #2927 dnia: 29 Września 2011, 10:17:38 »
cdn?
Koniecznie! Na razie to tylko się wyjaśniło, kto śpiewał te końcowe "Sto lat...", gdzie słyszałem co najmniej 2 głosy męskie bardzo - no i już wiemy, że ty Ty ze Stefanem.
Dodajmy, że Stefek z Mielca wyjechał sam, a dołaczył do siebie dopiero w pociągu. Tam też przeprowadzili chórę próbu, to znaczy próbę chóru.
Ja zaś ciągle czekam na informację, jaką audycje radiową prowadzi strażnik Marian?
Mała poprawka dotycząca narybka Legii - literka L jest wypalana nie na podeszwie, a na lewej piersi. Z tego powodu Legia nie zamierza prowadzić drużyny kobiecej.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26310
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #2928 dnia: 29 Września 2011, 11:03:08 »
Co prawda zaraz wyruszam w delegację, integracyjną, ale po drodze będę przystawał pod każdą palma jaką napotkam i sprawdzał czy nastąpił ciąg dalszy...

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #2929 dnia: 29 Września 2011, 11:31:04 »
Ważne, żeby palma miała antenkę.

cdn?
Koniecznie! Na razie to tylko się wyjaśniło, kto śpiewał te końcowe "Sto lat...", gdzie słyszałem co najmniej 2 głosy męskie bardzo - no i już wiemy, że ty Ty ze Stefanem.
Ano właśnie. Słuchając redundancji dzięki uprzejmości i poświęceniu Pedadoga zauważyłam, że Stefan nie podał autora ostatniej części wykonywanego przez siebie utworu. I jak zaiks przyzna tantiemy?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26310
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #2930 dnia: 29 Września 2011, 11:38:55 »
Ważne, żeby palma miała antenkę.
I berecik?

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #2931 dnia: 29 Września 2011, 11:41:05 »
No, zimno się robi, co będziesz palmie berecika żałował?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #2932 dnia: 29 Września 2011, 11:52:43 »
Ano właśnie. Słuchając redundancji dzięki uprzejmości i poświęceniu Pedadoga zauważyłam, że Stefan nie podał autora ostatniej części wykonywanego przez siebie utworu. I jak zaiks przyzna tantiemy?
Trójka musiała wypłacić tantiemy autorskie, co najprawdopodobniej pogorszyło i tak już jej fatalny budżet...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #2933 dnia: 29 Września 2011, 12:15:26 »
No ale komu, skoro Stefan nie pofatygował się, żeby oddać honory autorom pieśni masowej "Sto lat"?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #2934 dnia: 29 Września 2011, 15:14:03 »
No ale komu, skoro Stefan nie pofatygował się, żeby oddać honory autorom pieśni masowej "Sto lat"?
Więcej, nawet nie pofatygował się, żeby oddać salwę honorową z kilku karabinów. I to mimo, że bylo ich dwóch, a więc mogli strzelać na cztery ręce.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Stefan

  • Gość
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #2935 dnia: 29 Września 2011, 15:52:31 »
Ciąg dalszy się pisze, ale w śmietniku jest nieocenzurowana wersja przemowy...

Stefan

  • Gość
Wyprawa Stefana do Trójki - część two
« Odpowiedź #2936 dnia: 29 Września 2011, 16:13:24 »
Wreszcie po 22 pojawił się spirytus movens czyli Teresa Drozda z tortem i tajemniczymi prezentami. W międzyczasie przybył młody człowiek w średnim wieku. Miał gitarę wypisaną na twarzy, więc przyszedł bez. Na oko (liczba pojedyncza uzasadniona) wydał się Stefanowi bratnią duszą.

Zajęci rozmową i kontemplowaniem tortu (oraz tajemniczej paczki z płytami) czekaliśmy w holu na szanownego beneficjenta. Stefan zajęty był w międzyczasie montowaniem (nielegalnie) kamery, by uwiecznić wydarzenie, a ja uczyłem się przemowy na pamięć (by w razie utraty pola widzenia w drugim oku nie wyjść na durnia). Wreszcie, o 2248 nadszedł Janusz Deblesem, prowadzony przez Teresę Drozdę. Na twarzy jubilata malował się wyraz zaskoczenia doskonale jednak maskowany. Co prawda nie tak dokładnie jak na twarzy A. Poniedzielskiego. Ale widać, podobna szkoła.

Po przemowach, zdmuchnięciu świeczek, całe 5 tysięcy/* osób przeniosło się (mimo nieśmiałych protestów strażnika) na piętro pierwsze, w pobliżu studia emisyjnego M2(?), tuż koło ściany z podpisami. Stefanowi odjęło mowę ze wzruszenia, że znalazł się w miejscu o którym marzył od dziecka. Ale to nie koniec był niespodzianek w ten cudowny wieczór.
/* wartość szacowana

Cdn…

Stefan

  • Gość
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #2937 dnia: 30 Września 2011, 15:59:12 »
Z cyklu jeden obraz trzy słowa:

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #2938 dnia: 30 Września 2011, 16:57:50 »
Korytarz ma ładny sweterek w paski :)
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #2939 dnia: 30 Września 2011, 22:56:01 »
Relacja, jak trzęsienie ziemi, robi się coraz ciekawsza. Kontynuujcie Plenek, kontynuujcie.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.