Autor Wątek: A dziś w Trójce...  (Przeczytany 669563 razy)

0 użytkowników i 37 Gości przegląda ten wątek.

Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #7425 dnia: 22 Marca 2020, 16:35:17 »
Każdy z nas ma swoją rację, jak swoją dziurę w ......! Tu nie idzie o ilość żołdaków, tu chodzi o ohydne wykorzystanie swej przewagi logistycznej i technicznej do sponiewierania przeciwników i w tym konkretnie przypadku okradanie, systematyczne okradanie, mieszkańców Ameryki Płd. Był taki film Misja. Pewnie wszyscy go widzieli. Dalekie? skojarzenie z tematem? Ja akurat mam bliskie :( 
Rację można sobie mieć, ale fakty są niezmienne. I warto je poznawać, żeby nie opowiadać adron o "o ohydne wykorzystanie swej przewagi logistycznej i technicznej do sponiewierania przeciwników". Po to się właśnie buduje i ma przewagę, aby ja wykorzystać. Tym bardziej, że akurat Majów, Inków i Azteków nie bardzo jest co żałować. Zwłaszcza Azteków, którzy okrucieństwo - w przeciwieństwie choćby do Hiszpanów - mieli zinstytucjonalizowane. Co zaś do Misji, to piękny film, tylko polecam budowanie swojej świadomości historycznej nie na filmach fabularnych, bo to ścieżka donikąd.
Ty się acan ciesz, że to Europejczycy mieli tę ohydną przewagę nad Aztekami, a nie odwrotnie, bo byśmy parę razy do roku oglądali w Europie ceremonię wyrywania serc, spłaszczania czaszek, przekłuwania wszystkiego co się do (te ostatnie akurat mamy ;)
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

cyganek

  • Gość
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #7426 dnia: 22 Marca 2020, 16:56:02 »
No i pytanie zasadnicze. Czy średniowieczne, europejskie, tortury, stosy, "testy" czy kobieta jest/nie jest czarownicą były bardziej ludzkie niż te "zabawy" z Am. Płd. Sądzę, że to Europejczycy tzn. Port. Hiszp. Franc. Niem. Angl. Włosi powinni się wstydzić za kolonializm a nie cieszyć się, że to na nich nie padło >:(

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #7427 dnia: 22 Marca 2020, 17:19:02 »
Zwłaszcza Azteków, którzy okrucieństwo - w przeciwieństwie choćby do Hiszpanów - mieli zinstytucjonalizowane.


Ekhm...

Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #7428 dnia: 22 Marca 2020, 17:27:27 »
No proszę heheszkowałem że co jak co ale  blok sportowy w 3-ce nie za bardzo podporządkowany SŁUSZNEJ propagandzie może być i można spokojnie słuchać. Nic bardziej błędnego; dziś zaczął się od - tak! - panegiryku jak to rząd na grzbiecie własnym rodaków z Florydy przywozi. Wzięłem, wyłączyłem, raczej nie wrócę. Praszczaj trojka.
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Ali

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 4990
  • słoiki dżemu truskawkowego +46/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym mniej wiem...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #7429 dnia: 22 Marca 2020, 18:09:59 »
Rano ok. godz. 7 odwoziłem Żonę do pracy. W samochodzie włączona trójka. Słucham - chyba radio ma-ryja. Sprawdzam - nie, jednak trójka...
Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka, choć co do Wszechświata to nie byłbym tak całkiem pewny. Albert Einstein

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #7430 dnia: 22 Marca 2020, 18:50:41 »
Akurat w niedzielę rano od dawna było takie pasmo. Muzyka chrześcijańska, czy cóś.
Ale fakt, teraz to ja już nawet nie umiem znaleźć Trójki na skali...
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


cyganek

  • Gość
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #7431 dnia: 22 Marca 2020, 19:34:45 »
Tak poważnie to 3 była dobra trochę dlatego, że nie było nic innego. Tzn. w czasach mojej młodości. Teraz od kilku dni słucham kilku fajnych stacji. Na przemian tok albo muzyka. Co dzień odkrywam nowe radyjka. Czuję się jak sto lat temu kiedy w radiu Bolero łapałem zachodnie muzyczki na falach krótkich (pasma 13m, 19m, 25m, 31m, 41m, 49m). Nie tęsknię za 3. Było miło, ale się skończyło!

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26310
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #7432 dnia: 22 Marca 2020, 20:21:21 »
Zobaczymy, co tam się ostanie po epidemii...

Offline Fasiol

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 21233
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #7433 dnia: 22 Marca 2020, 20:27:00 »
To nie my mamy żałować Trójki a ona że jej nie słuchamy.
Bóg stworzył ziemię, niebo i wodę, księżyc i słońce. Stworzył człowieka, ptaki i zwierzęta. Ale psa nie stworzył. Bo psa już miał.

Offline Baader

  • Hydraulik
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 3849
  • słoiki dżemu truskawkowego +25/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #7434 dnia: 22 Marca 2020, 20:38:12 »
Tak poważnie to 3 była dobra trochę dlatego, że nie było nic innego. Tzn. w czasach mojej młodości. Teraz od kilku dni słucham kilku fajnych stacji. Na przemian tok albo muzyka. Co dzień odkrywam nowe radyjka. Czuję się jak sto lat temu kiedy w radiu Bolero łapałem zachodnie muzyczki na falach krótkich (pasma 13m, 19m, 25m, 31m, 41m, 49m). Nie tęsknię za 3. Było miło, ale się skończyło!

To prawda. Nic nie jest dane raz na zawsze, świat się zmienia więc pewnie i tak byłoby... cóż, inaczej. Jedynie Słuszna Zmiana po prostu spełniła rolę swego rodzaju katalizatora i wielokrotnie przyspieszyła, by ta krzec, reakcję. Jest nadal wiele stacji które da się słuchać. I tylko PzR żal bo tego to nie ma nigdzie. I raczej nie będzie.
Hochsztapler pan jesteś panie starszy! Zwykły hoch... hochsztapler!!!

Offline Ali

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 4990
  • słoiki dżemu truskawkowego +46/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym mniej wiem...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #7435 dnia: 22 Marca 2020, 21:00:36 »
Dzisiaj w trójce podano, że będą puszczali więcej polskiej muzyki i teatrów/kabaretów, bo w ten sposób zamierzają wspierać artystów w czasach zarazy. Może się jeszcze jakaś perełka znajdzie?
Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka, choć co do Wszechświata to nie byłbym tak całkiem pewny. Albert Einstein

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #7436 dnia: 22 Marca 2020, 21:34:26 »
Jeżu kolczasty, jeszcze więcej polskiej muzyki?!?
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.


Offline Cezarian

  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 51954
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ja tu tylko bałaganię...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #7437 dnia: 22 Marca 2020, 21:59:47 »
No i pytanie zasadnicze. Czy średniowieczne, europejskie, tortury, stosy, "testy" czy kobieta jest/nie jest czarownicą były bardziej ludzkie niż te "zabawy" z Am. Płd. Sądzę, że to Europejczycy tzn. Port. Hiszp. Franc. Niem. Angl. Włosi powinni się wstydzić za kolonializm a nie cieszyć się, że to na nich nie padło >:(
Oczywiście, że mówimy o czymś zupełnie innym. Testy czarownic - naukowe podejście (fakt, wynikające z ciemnoty, ale jednak) do realnego zdaniem wszystkich problemu czarów. Co dopiero robili z tym Aztekowie, Majowie i Inkowie!
Inkwizycja? Wbrew pozorom jeden z ciekawszych i eksperymentów Średniowiecza, nic nie ujmując jego okrucieństwu, zresztą w dużej mierze przesadzonemu. Zapewniam cię, że wolałbyś wpaść w ręce inkwizycji, niż sądów świeckich.
Wstyd za kolonializm? To wstyd silnego, że pokonał słabszego? O Polakach także powiedzą, że kolonizowaliśmy Ukrainę, czy Litwę. Nie w tym jednak rzecz, tylko w tym, że taka była i jest prawidłowość dziejów. Czym kolonializm aztecki różnił się on hiszpańskiego? Chyba wielokrotnie większym okrucieństwem. Tu jednak dochodzimy do sedna, czyli roli Kościoła, a to spowoduje, że będziemy gadać długo i namiętnie, choć sprawa jest akurat dosyć prosta i z logicznego punktu widzenia trudna, jeśli nie niemożliwa do podważenia. Tyle, że znowu nie postępowa, a w zasadzie niezgodna z nowoczesnym patrzeniem na historię.
Jednakże to wątek o Trójce i przy niej zostańmy.
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Offline Bluesmanniak

  • ZOMOwiec
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *****
  • Wiadomości: 26310
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-4
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #7438 dnia: 24 Marca 2020, 09:22:15 »
Marcin Kydryński:
Z koleżankami i kolegami, z Mistrzami, którzy w ostatnich dniach zniknęli z Trójki zgadzam się w kwestii motywu i meritum, ale nie przejmuję ich metody. Myślę, że to nie jest czas na oddawanie pola. Nie pora na walkower. To jest czas na bliskość ze słuchaczem. Bo nasz słuchacz jest najważniejszy. Zwłaszcza teraz. Uwięziony w domu powinien dziś mieć szansę spotkania z ulubionym głosem, z osobowością, której zawsze ufał. To jest czas na zawieszenie sporów. Czas na pojednanie.
Więcej tutaj:
https://kultura.onet.pl/muzyka/wiadomosci/marcin-kydrynski-zwolniony-z-trojki-polskiego-radia-dziennikarz-komentuje/xbhs3c2?utm_source=detal_viasg_kultura&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_detal_popularne&srcc=ucs&utm_v=2

Offline Bruxa

  • ^,..,^
  • Pierdziel
  • Kombatant Wojny Rosyjsko-Japońskiej
  • *
  • Wiadomości: 38536
  • słoiki dżemu truskawkowego +65535/-65535
  • ja tu tylko sprzątam...
Odp: A dziś w Trójce...
« Odpowiedź #7439 dnia: 24 Marca 2020, 11:11:08 »
Redaktor Mann też trzymał się tej zasady.
Aż puścił.
Rude and not ginger

Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until you hear them speak.